новини: Люди

Драмтеатр та інші окраси архітектури, пейзажі й міські події — це до відкритої війни знімкували фотографи Маріуполя. Колись їх обʼєднувала місцева школа фотографії, а тепер і туга за рідним містом. 30 своїх світлин вони нещодавно презентували на фотовиставці в Києві. Які почуття автори закладали у свої роботи та як відвідати цей захід — розповідаємо далі. 

Читати далі

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала російсько-українська війна. Згадаймо захисника з Костянтинівки. Євген Лось, військовослужбовець 81 ОАеМБр, отримав важке поранення у рідному місті на Донеччині під час обстрілу 15 квітня 2023 року. Лікарі боролися за його життя, але вночі 17 квітня серце Євгена зупинилося. 

Читати далі

22-річний Дмитро Чернявський із Бахмутського району став однією із перших жертв російської агресії проти України. Активіст до останнього боровся за єдність нашої країни під час Революції Гідності. 13 березня 2014-го його вбили на мітингу в Донецьку. Минуло майже 10 років з того трагічного дня, але винних так і не покарали. Посмертно активісту надали звання Героя України. 20 лютого, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, розповідаємо, яким був Дмитро та що відомо про його загибель. 

Читати далі

Війна руйнує долі та забирає життя, але водночас й об’єднує людей. 14 лютого, у День всіх закоханих, ми ділимося історіями трьох пар, які зустріли своє кохання на військовій службі в Донецькій області. Як їм служиться пліч-о-пліч із коханими — розповідаємо далі. 

Читати далі

“Постарішав і дуже схуд”,  — так донька описує свого батька, якого понад півтора року Росія тримає у полоні. Денис Дорохін із 2014 року захищав Україну на сході. З перших днів повномасштабної війни “азовець” боронив рідний Маріуполь. Тепер 49-річний захисник опинився на лаві підсудних у так званій “ДНР”. Після тяжкого поранення він майже не відчуває праву руку, але не падає духом.

Читати далі

Вже декілька років Дзвенислава зі Львівщини ризикує власною безпекою, аби врятувати життя поранених побратимів. Військову службу обрала свідомо, але раптово. Служила і в Донецькій області. Як наважилася стати бойовою медикинею та що довелося пережити у Бахмуті та Соледарі — 26-річна дівчина поділилася з Вільним радіо. 

Читати далі

Плани стосовно розширення мережі волонтерської допомоги ухвалили в Маріупольській міськраді, посилаючись на великий попит від маріупольців.

Читати далі

Він з дитинства мріяв стати митцем і зміг розбагатіти на своєму таланті. Писав українські пейзажі, живучи у Петербурзі. Доповнював свої виставки ефектами, які приголомшували публіку. Все це про художника Архипа Куїнджі, який народився у Маріуполі 183 роки тому.

Читати далі

З нагоди Дня Соборності президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення орденами та медалями. До списку нагороджених увійшли й 12 представників Донеччини. Це начальники Краматорської та Покровської ВА, комунальники, медики, освітяни та ще декілька людей, чиї заслуги відзначили на державному рівні.

Читати далі

У січні 2015 року тривали найзапекліші бої з російськими окупантами за Донецький аеропорт. Бійці країни-агресорки гатили по укріпленнях українських військових з усіх видів зброї, крім авіації. До Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту ми поговорили з добровольцем, який захищав “дорогу життя” до терміналів. Від нього та його побратимів тоді залежав весь гарнізон оборонців.

Читати далі

111 років тому у селищі тодішнього Маріупольського повіту народилася Паша Ангеліна, яка згодом стала справжнім феноменом серед аграріїв Радянського Союзу. На тракторі, який Паша опанувала однією з перших серед жінок, вона могла зорати втричі більше землі, ніж вимагала норма. Розповідаємо про життя цієї жінки, якою захоплювалась уся тодішня молодь.

Читати далі

Щодня о 9 ранку українці вшановують хвилиною мовчання всіх, хто загинув внаслідок російсько-української війни. 12 січня згадаймо стрільця-санітара Максима Олійника з Мирнограда, який віддав життя, захищаючи рідну країну.

Читати далі

11 січня 2024 року останньому очільнику УПА Василю Куку могло б виповнитись 111 років. Наприкінці травня 2021 року дослідниця українського національно-визвольного руху Аліна Понипаляк випустила книгу про його життя. Аби написати її, довелося збирати відомості звідусіль крихта за крихтою. Про успіх книги та значимість її головного героя для українців авторка розповіла нашим журналістам.

Читати далі

Т.в.о. командувача Нацгвардії вручив нагороду родині загиблого солдата, що поліг навесні 2022 року захищаючи Маріуполь від російських окупантів.

Читати далі

Підприємства, які постраждали від бойових дій в Україні, можуть отримати підтримку за державною програмою. Допомагають як грантами, так і консультаціями.

Читати далі

Щодня о 9 ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання пам’ять усіх, чиє життя забрала загарбницька війна Росії проти України. Серед них — старший солдат Олексій Дульнєв з Бахмута. Працівник Заводу з обробки кольорових металів служив в ЗСУ з перших місяців вторгнення росіян і загинув на початку повномасштабного вторгнення.

Читати далі

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув внаслідок російсько-української війни. Цього дня згадаймо Олександра Пяста з селища Билбасівка. Він захищав Україну ще за часів АТО. А у перший день повномасштабної війни знову вирушив на фронт добровольцем. Олександр загинув у бою на Запоріжжі.

Читати далі

За час відкритого вторгнення з Донецької області евакуювалися 1,3 мільйона жителів. Однак понад 220 тисяч людей вже повернулися до своїх осель. З-поміж них найбільше жителів Краматорська та Слов’янська.

Читати далі

Вже завтра по всьому світу відзначають католицьке Різдво, а менш ніж за 2 тижні — Новий рік. Ми зібрали для вас 10 фільмів на холодні (або не дуже) зимові засніжені (або ні) вечори, які піднімуть вам і вашій сім’ї, друзям чи коханим настрій перед прийдешніми новорічними святами. Дивіться добірку від редакції Вільного радіо, можливо, якийсь з цих фільмів (або усі!) ви ще не бачили.

Читати далі

У 2023 році у Дружківській громаді виявили 18 дітей  з особливими потребами в освіті. Це п’ятеро дошкільнят і 13 школярів, з якими займатимуться психологи та педагоги місцевого інклюзивно-ресурсного центру. Водночас майже втричі більше дітей, які раніше мали особливі освітні потреби, зняли з обліку. 

Читати далі
Останні новини за темою "Люди"