новини: Люди
За ярликами — історії людей. Правозахисники зняли мультфільми про тих, хто лишився жити в окупації
Проєкт “Всі, хто хотіли, поїхали?” розповідає 10 історій реальних людей, які живуть в окупованому Криму чи так званих “Л/ДНР”. Мультфільми показують, що рішення “поїхати чи залишатися” — не тільки та не стільки вибір між Україною та "руським миром".
Читати даліНовий “Гелік” в автопарк: дружина нардепа Христенка купила чергову нову іномарку за 3,2 млн грн
Народний депутат від партії “ОПЗЖ” Федір Христенко, якого обрали у 2019 в Бахмутському районі та Лимані, один із найбагатіших обранців в парламенті. Але майже все записано на дружину. Торік автопарк на мільйони гривень поповнився ще двома елітними авто.
Читати даліМультипарк, трамвайний музей та мурали. Керівник Авдіївської ВЦА розповів про плани громади на 2021 рік і проблеми
Віталій Барабаш в Авдіївській військово-цивільній адміністрації “новий старий керівник”, як він сам себе жартома називає. Призначений вдруге очільник має за плечима 9 місяців на посаді та своє бачення розвитку міста. Про “бонус” у вигляді Опитного, недоотримані громадою мільйони та про те, для кого готовий поставити у своєму кабінеті ще два крісла — він розповів в інтерв’ю нашим журналістам.
Читати даліПро субсидію і не тільки пояснять все жестами. У Мінсоцполітики з’явився онлайн сурдоперекладач
5 березня Міністерство соціальної політики України запустило пілотний проєкт «Почуй мене». Тепер люди з порушенням слуху зможуть отримувати інформацію зокрема про пенсію або інші грошові виплати від держави за допомогою сурдоперекладу на сайті.
Читати даліОберіг для рідних. Що символізують мотанки бахмутської майстрині
У вільний час бахмутянка Олена Лавренко виготовляє традиційні ляльки-мотанки. Кожна з них по-своєму унікальна та наповнена давніми символами. Ми розпитали у майстрині про особливості її ляльок-оберегів.
Читати далі“Поки медики їхали, я почав “качати”. Поліцейський з Донеччини врятував чоловіка у столичній підземці
У понеділок, 22 березня, на столичній станції метро “Палац спорту” поліцейський врятував життя киянина, який втратив свідомість на ескалаторі, виявилося, що це був серцевий напад. Олександр Рашевський з Селидового вчасно зреагував та скористався дефібрилятором.
Читати даліПодивіться в ці очі — їх чекають вдома роками. На Донбасі відкрили виставку фото полонених військових та волонтерів
Їхні родичі лише мріють про те, щоб їхніх близьких включили в списки на обмін. Бо те, що вони в полоні, не визнають окупанти. Світлини та історії таких людей сьогодні побачив та почув Сєвєродонецьк. Невдовзі фотовиставку привезуть й на Донеччину.
Читати даліХто сказав? Вгадайте відому людину Донеччини за цитатою (тест)
Відомі письменники, поети, громадські діячі та спортсмени. Героїв нашого тесту об'єднує одне – Донеччина, усі вони тут народилися, жили або творили. А наскільки добре ви знаєте відомих діячів цього регіону? Чи зможете вгадати їх тільки за однією цитатою? Перевірте просто зараз.
Читати далі“Внутрішньо переміщений митець”. Петро Антип з Горлівки розповів про творчість та покинуте в окупації
Художник, скульптор, автор пам'ятників у різних кутках України, Петро Антип виїхав з окупованої Горлівки у квітні 2014-го. А його скульптури залишились там “у заручниках”. Останні 7 років він живе та творить у Києві. Як починав з чистого аркуша митець-переселенець, який через проукраїнську позицію втратив не лише нерухомість та бізнес, але й свою майстерню та творіння — ми розпитали для цього матеріалу.
Читати далі“Місток між серцем батьків та дитини”: чому важливо читати дітям казки, навіть страшні
Тваринці пришивають ніжки, відрізані трамваєм. Дівчину, після невдалої спроби вирізати їй серце, отруїли яблуком та поклали в кришталевий гроб. Іншу викрали у батьків немовлям та роками тримали в башті. Це не фільми жахів, а дитячі казочки, які ми щовечора, роками читаємо своїм дітям. У Всесвітній день казок ми разом із психологами розбиралися, навіщо казки взагалі та жорстокі зокрема.
Читати далі“Щедрик” хочуть внести до культурної спадщини ЮНЕСКО. Чому цим може пишатися й Донбас
Українську щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича готують до внесення у список нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО. Століття тому вона підкорила слухачів у різних куточках світу.
Читати далі“Донецькоблгаз” з Гонконгу, новий омбудсмен зі Слов’янська та екс-полонений зі схрону. Сідай, розкажу! (8-14 березня)
На вулиці поки що прохолодно, а в інформаційному просторі, як завжди, гаряче. Важливі події, резонансні заяви, цікаві люди на навіть смачні поради — усе це в нашому тижневому дайджесті. Читайте, щоб не пропустити головні новини країни та Донеччини за останні 7 днів.
Читати далі“Думали, оксамитовий сезон зустрінемо в українському Криму”. Ветеранка з Донбасу про свою війну
14 березня відзначаємо День українського добровольця. Це свято тих, хто без повісток та не за фахом, а за покликом серця з перших днів війни на Сході взяв в руки зброю та пішов захищати Україну. Серед таких добровольців була й старобільчанка Наталя Глушенок. Чому вважає гранатомет найкращою зброєю для дівчини, що було найважчим на війні і як так сталося, що в неї на подвір’ї скоро оселиться вовчиця — розповіла Вільному радіо.
Читати даліНа Донбас призначили нового представника уповноваженого з прав людини. Що про нього відомо
Посаду звільненого Павла Лисянського тепер займає Костянтин Черніков. У минулому — голова Слов'янської районної ради. Подробиці у нашому матеріалі.
Читати даліЕксбранець бойовиків Асєєв отримав Шевченківську премію за збірку про життя в окупації
Журналіста “Радіо Свобода” Станіслава Асєєва нагородили Шевченківською премією за внесок в українську публіцистику. У книзі, яку високо оцінили судді, автор описує перші місяці окупації Донецька російськими найманцями.
Читати далі“Ми мали показати, що це наше місто”. Як у Донецьку та Луганську проукраїнські акції ставали небезпечними
9 березня 2014 року у Луганську людей, які з дітьми та прапорами прийшли вшанувати пам’ять Кобзаря, побив проросійський натовп. У Донецьку ж нападати на тих, хто виступав за єдність країни, почали трохи раніше. Але в обох областях нападників видавав характерний говір та повна дезорієнтація у місцевих реаліях. До річниці тих подій згадуємо, як схід боровся за те, щоб бути Україною.
Читати далі“Твоє ім’я звучить і сяє в моїй донецькій стороні”. Що пов’язує Тараса Шевченка з Донбасом
Кобзар ніколи не бував на Донбасі, але з краєм його пов’язували друзі та знайомі. А вшановувати пам’ять Тараса Григоровича на Донеччині почали понад 120 років тому. У день народження Шевченка розказуємо про його зв’язок з регіоном.
Читати даліСпортсмен з Бахмута виступить на Олімпійських іграх
П’ятим спортсменом Донецької області, який здобув право виступити на Олімпійських іграх влітку 2021 року в Токіо (Японія), став заслужений майстер спорту України з легкої атлетики Мар’ян Закальницький. Він займається спортивною ходьбою.
Читати даліНедитяча хвороба у школяра. Як 9-річний Назар з Соледара лікується від рідкісного виду раку та як допомогти
9-річний житель Соледара Назар полюбляє рибалку. Він збирає різне знаряддя, щоб спіймати найкращу рибу. Однак восени минулого року лікарі знайшли в нього рак, який рідко зустрічається у пацієнтів його віку. Кілька місяців хлопчик лікується в різних лікарнях України, і з-за вікна своєї палати мріє скоріше одужати. Але українські лікарі ще не стикались з такою хворобою. Готові допомогти лише за кордоном і для цього потрібні великі гроші. Детальніше про історію хвороби Назара та про те, як йому допомогти читайте в матеріалі.
Читати даліЛесі Українці виповнилося 150, у Бахмуті почали щеплювати проти COVID-19, а в селі на Донеччині розвивають свій театр. Сідай, розкажу! (22-28 лютого)
Лише нещодавно ми святкували Новий рік, а вже завтра починається нова пора року. Ця неділя – останній день зими. Часом похмурої, часом сонячної, зі снігом і без. Цей тиждень, як і попередні, видався насиченим. Ми зібрали для вас усе найцікавіше та найважливіше, щоб ви залишалися в курсі локальних та всеукраїнських новин. А ще, за традицією, поділимося фільмом та музикою, які нам сподобалися.
Читати далі