новини: Політика

Рішення скласти мандат Єфімов пояснює браком часу на парламентську діяльність. Каже, що зосереджений на роботі у Краматорську. При цьому нардеп кілька років був серед прогульників і до повномасштабної війни.

Читати далі

Розміновувати території та розбирати і переробляти сміття планують у Бахмутській громаді після завершення бойових дій. Зараз мають попередні цифри рівня забруднення. Скільки замінованих територій в Бахмуті та громаді? Скільки сміття від зруйнованих будинків, пам’ятників та споруд очікують побачити після деокупації Бахмутської ТГ? Це презентували на другій міжнародній конференції ReBuild Ukraine-2023 у Варшаві для урядовців країн-партнерів та міжнародних донорів, адже процес дорогий і спонсорів шукають вже.  

Читати далі

Після чотирьох років перерви профільна комісія почала перевіряти суддів, які хочуть усе життя працювати на цій посаді. Це окрема процедура: всі кандидати спершу працюють 5 років, тоді пишуть екзамени та проходять співбесіду наново, і лише відібраних президент призначає працювати.  

Читати далі

Вперше за 4 роки провели співбесіди для суддів, які відпрацювали 5 років та очікували рішення про призначення безстроково. З 2019 року не було комісії, яка могла б це зробити, тому деякі судді отримували зарплату, але судити не могли.  Тепер оцінювання ВККС дозволить поновити на посаді деяких судів, тож розглядати справи мають швидше (адже засідання проводитимуть більше людей).

Читати далі

Наступного року уряд Німеччини планує виділити Україні 8 мільярдів євро військової допомоги, пише німецька преса. Це вдвічі більше за суму, яку країна попередньо збиралася виділити на потреби української армії.

Читати далі

Уряд Великої Британії повідомив, що від початку відкритої війни вже 30 тисяч військовослужбовців ЗСУ закінчили своє навчання у королівстві в рамках операції Interflex. Таких результатів вдалося досягти на 7 тижнів раніше запланованого терміну. Більша частина бійців, яких підготували у Британії, до навчання не мала бойового досвіду.

Читати далі

Світлана Колесник зі Світлодарська час від часу з’являється на нарадах росіян, нинішні ставленики Кремля в місті представляють її як посадовицю та показують на фото з засідань не один місяць. Українські правоохоронці оформили справу щодо колабораційної діяльності Світлани, але чи вистачає доказів має визначити суд. 

Читати далі

В Україні повертають обов’язкові звіти про доходи для посадовців.  Е-декларації знову мають відкрити  для публічного доступу. З березня 2022 року посадовці мали право не звітувати про статки на період воєнного стану.

Читати далі

20 вересня депутати Верховної ради проголосували за законопроєкт, який робить електронні декларації одразу публічними. Нардепи зробили це з другого разу, оскільки перша версія закону передбачала публікацію декларацій через рік. Президент Володимир Зеленський наклав на нього вето. Також перша версія закону дозволяла тим, хто “забував” вчасно подавати декларації, заплатити штраф та не опинитися у реєстрі корупціонерів.

Читати далі

Кабмін звільнив Олега Котенка з посади Уповноваженого з питань зниклих безвісти. Раніше Котенко повідомляв, що покидає цей пост після того, як Кабмін вніс зміни до переліку його повноважень.

Читати далі

18 вересня у Міжнародному суді ООН поновили слухання позову України проти Росії за конвенцією про геноцид. Цей розгляд буде безпрецендентним, бо Україна та РФ не взаємодіють між собою на  політичних чи дипломатичних майданчиках. Крім того, у спір втрутились 32 інші держави.

Читати далі

Олег Котенко йде з посади Уповноваженого з питань зниклих безвісти. Відповідне рішення Котенко оприлюднив після того, як Кабмін вніс зміни до переліку його повноважень. Розповідаємо, хто тепер займатиметься пошуком зниклих безвісти.

Читати далі

Українці, які виїхали з України через повномасштабне вторгнення, зможуть перебувати в ЄС на пільгових умовах ще протягом майже двох років. Єврокомісія пропонує подовжити тимчасовий захист українських біженців на території ЄС до 2025 року.

Читати далі

12 вересня президент України наклав вето на законопроєкт, який мав залишити електронні декларації закритими ще мінімум на рік. Крім того, посадовці, які б “забували” вчасно подавати декларації, могли б заплатити штраф, аби не опинитися у реєстрі корупціонерів. Відкликати законопроєкт вимагали депутати Європарламенту, НАЗК та українці у петиціях.

Читати далі

Верховна Рада підтримала призначення Рустема Умерова новим міністром оборони України. Що відомо про нового очільника оборонного відомства — читайте далі. 

Читати далі

Нардепи підтримали призначення ексочільника Донецької ОВА Павла Кириленка головою Антимонопольного комітета України. До цього відповідне подання вніс Кабмін

Читати далі

Павло Кириленко йде з посади очільника Донецької облдержадміністрації. Відповідне рішення ухвалив Кабмін. Також указ про звільнення підписав президент.

Читати далі

Олексій Резніков йде з посади міністра оборони. Раніше про заміну очільника відомства повідомив президент. Відставку голови оборонного відомства підтримав парламент. 

Читати далі

Президент повідомив про заміну Міністра оборони України. Олексій Резніков вже написав заяву про відставку та зазначив, що виконав ключові завдання на цій посаді. Новим очільником Міноборони має стати Голова Фонду держмайна Рустем Умєров.  

Читати далі

У Боснії і Герцеговини були свої декомунізація, складні вибори після завершення війни та компроміси з Європою в очікуванні вступу до ЄС. Це те, чого вимагала і досі вимагає їхня реінтеграція. Та примирення для Балкан досі залишається відкритим питанням, хоч з цим працюють вже десятиліттями. Аналізуємо, як пробували зшивати Балкани та яким прикладом це може бути для України.

Читати далі
Останні новини за темою "Політика"
freeradio facebook