В понеділок пропуск людей через лінію розмежування можливий на КПВВ “Новотроїцьке” на Донеччині. Наступного дня мають відкрити 2 нових КПВВ в Золотому та Щасті, а також всі, які працювали раніше.
Відповідне рішення ухвалив командувач ООС.
З 8.00 10 листопада на усіх КПВВ українська сторона відновлює пропуск людей і транспорту через лінію розмежування.
На території Донецької області відкриють КПВВ «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», «Майорське», а на Луганщині – КПВВ «Станиця Луганська» та новостворені контрольні пункти в’їзду-виїзду «Щастя» та «Золоте».
Пункти пропуску працюватимуть щоденно з 8.00 до 18.00.
Зазначимо, про гарантії щодо пропуску на суміжних блокпостах в повідомленні штабу ООС не йдеться. Тобто є ймовірність, що пропускати людей все ж не вдасться.
п
9 листопада з усіх КПВВ працює лише пункт “Новотроїцьке”.
Зазначимо, зараз цей пункт останнім часом працював щопонеділка та щоп’ятниці, оскільки в інші дні бойовики т.зв. “ДНР” блокують підконтрольний їм суміжний блокпост “Оленівка”.
Щоб перетнути лінію розмежування в бік окупованої території, потрібно потрапити в списки т.з. “Міжвідомчого штабу”.
За даними моніторів благодійного фонду “Право на захист”, минулої п’ятниці у списках бойовиків т.зв. “ДНР” на перетин тут були 215 людей, але станом на 17:45 перетнули лінію розмежування 114 мешканців окупованої території пішки і ще декілька на авто.
Також, вже в грудні тут має запрацювати сервісний центр. Як повідомляє прес-служба компанії “Нова пошта”, ця компанія інвестувала в це 12 млн грн.
“Відкриття таких центрів заплановано на всіх КПВВ. Окрім відділень “Нової пошти”, яка стала партнером Мінреінтеграції у запуску сервісного центру, у кожному з них розташовуватиметься Центр надання адміністративних послуг, центр зайнятості, Ощадбанк, кімната «матері і дитини», аптека і товари першої необхідності. Тут можна отримати максимум адміністративних та соціальних послуг. На території працюватиме Wi-Fi та будуть облаштовані зони відпочинку тощо”, — розповідає міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков.
п
п
Як повідомляє в коментарі Вільному радіо речниця Луганського прикордонного загону Неля Доценко, щоденно по декілька людей тут все ж пропускають за окремим рішенням командувача ООС. Але в понеділок тут все ще чинні карантинні обмеження.
“За минулий тиждень з понеділка по п’ятницю через КПВВ “Станиця Луганська” лінію розмежування перетнули 1065 людей, причому 68 пройшли на підконтрольну уряду територію, 997 — на ТОТ”, — каже речниця прикордонників.
Додамо, на цьому КПВВ щоденно чергують монітори благодійного фонду “Право на захист”, які відстежують тут гуманітарну ситуацію та допомагають людям з електронними перепустками і заявами до штабу ООС. Їх можна упізнати по бейджу з назвою цієї організації.
За даними правозахисників, в середньому кожного дня до 5 людей очікують на дозвіл на перетин в бік вільної української території від штабу ООС. Зазвичай це люди, які мають реєстрацію на підконтрольній українському уряду території та довідку ВПО, які, наприклад, ходили на поховання до ТОТ або проходять для догляду за важкохворими близькими.
За даними моніторів БФ “Право на захист” через КПВВ “Станиця Луганська” щоденно в бік контрольованої урядом території проходять близько 10 людей, а в бік тимчасово-окупованої території Луганщини 100-150 людей.
Правозахисники повідомляють, що в робочі дні на цьому КПВВ працюють поліцейські, фельдшер ДСНС та Міжнародної медичної допомоги, працює мобільне відділення “Ощадбанку” та автостанція. Чергує карета “швидкої допомоги” та вагончик для забору аналізів на COVID-19.
п
КПВВ “Майорське”, “Гнутове” та “Мар’їнка”
п
За даними правозахисників, у вівторок через КПВВ “Майорське” намагалися перетнути лінію розмежування 3 людей в бік ТОТ. Всі вони родом з Горлівки. Одна жінка хотіла проїхати туди, аби прибрати могили рідних, а подружжя хотіло відвідати своє нерухоме майно. Також в четвер переселенець з Горлівки хотів проїхати туди, аби відвідати нерухомість. Такі підстави виявилися, на думку командувача ООС, недостатніми для перетину, тому їх не пропустили.
Зазначимо, 9 листопада “Ощадбанк” на цьому КПВВ працюватиме за скороченим графіком – на дві години менше та без перерви (тобто з 8:00 до 13:45).
Нагадаємо, КПВВ “Майорське” та “Гнутове” закриті для перетину вже понад 7 місяців через карантинні обмеження проти поширення коронавірусу. Виключення тут роблять лише за окремим рішенням командувача ООС через вагомі гуманітарні підстави (наприклад, важка хвороба або смерть близьких родичів, робота, лікування або навчання).
Через КПВВ “Мар’їнка” масовий пропуск теж не відбувається. Він був закритий з другої половини березня через пандемію коронавірусу. 10 червня українські прикордонники відкрили його для перетину, але дзеркальний блокпост відтоді блокують бойовики т.зв. “ДНР”.
Читайте також: