новини: Медицина

У Дружківській громаді зменшується число лікарів. До відкритого вторгнення росіян, їх тут було понад 160. Розповідаємо, скільки залишилось та чи стає менше пацієнтів у громаді.

Читати далі

Майже кожні шості пологи у покровських породіль — передчасні. Аби новонароджені отримували належний догляд, в Покровському перинатальному центрі осучаснили відділення.

Читати далі

Бахмутські лікарі не змогли евакуювати з фронтового міста мамограф — для демонтажу потрібні були фахівці, яких у місті вже не було. Тепер для Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, яка нині працює у Броварах, хочуть купити новий такий апарат. На це заклали до 9,5 млн грн. Лікарі кажуть, що хочуть мамограф із додатковими можливостями, який зможе виявляти пухлини на ранніх стадіях.

Читати далі

Евакуйовані амбулаторії Бахмутського ЦПМД отримують фінансування від Національної служби здоров’я України менш ніж за половину пацієнтів, яких обслуговують. Усе через те, що люди відмовляються вносити зміни у декларації з сімейними лікарями. Розповідаємо, чому так сталося та як пацієнти можуть допомогти виправити ситуацію.

Читати далі

Для багатьох українських біженок профілактична медицина, а також поточне лікування є справжньою боротьбою з бюрократією та системою охорони здоров'я в Румунії. Хоча в законі зазначено, що вони можуть отримувати безкоштовні медичні послуги, такі як мазок Папаніколау (ПАП-тест), мамографія або УЗД молочних залоз, реальність відрізняється від того, що видно з кабінетів Уряду та Міністерства охорони здоров'я.

Читати далі

14 медзакладів із тих, що продовжують працювати на підконтрольній українському уряду території Донецької області, лише частково забезпечені генераторами. Ще 53 у разі відключення електроенергії зможуть працювати безперервно, бо мають достатньо альтернативних джерел живлення. Водночас 14 із 22 медустанов регіону, що працюють в евакуації, не мають генераторів узагалі.

Читати далі

Тепер бахмутські лікарі приймають пацієнтів у Києві, Дніпрі та Броварах. Також проконсультуватися можна дистанційно.  Розповідаємо, як звернутися по допомогу до лікарів евакуйованих медзакладів Бахмута, а також куди дзвонити, якщо ви самі шукаєте роботу лікарем у Дніпрі.

Читати далі

Волонтери з Харкова оприлюднили відео про те, як їх з гуманітарною допомогою для лікарні не пропустили на блокпосту до Торецька. Директор місцевої лікарні прокоментував ситуацію: мовляв, попередньої домовленості про допомогу не було, а такі пожертви — це матеріальна відповідальність для нього як керівника. 

Читати далі

26 листопада незадовго до опівдня російські військові тричі вдарили з авіації по житлових кварталах Торецька. В результаті обстрілу поранення зазнав один із місцевих жителів, йому надали медичну допомогу та евакуювали. У місті фіксують руйнування. 

Читати далі

В умовах бою будь-яке поранення може стати для військового останнім. Аби цього не сталося, бійці проходять спеціальні курси з тактичної медицини, де їх вчать зупиняти кровотечу та надавати іншу допомогу пораненим. Такі курси можуть стати у пригоді й цивільним, які живуть під обстрілами. Що має лежати в тактичній аптечці, як відрізнити якісний турнікет від поганого та які справи з медзабезпеченням української та російської армій — розповідає інструктор з тактичної медицини.

Читати далі

В Селидовому завершили пошуково-рятувальну операцію на території центральної лікарні. Кілька днів серед уламків конструкцій шукали загиблих. Рятувальники знайшли тіла трьох людей. 

Читати далі

75% сімейних лікарів Бахмута продовжують працювати в евакуації. Ми дізналися імена тих, хто продовжує працювати. Розповідаємо, кого де шукати та як укласти декларацію чи записатись на дистанційний прийом.

Читати далі

У Покровському перинатальному центрі завершили ремонт відділення реабілітації новонароджених. Тут допомагають немовлятам, які передчасно з’явилися на світ. Коли у відділення завезуть меблі та медичне обладнання, тут одночасно зможуть доглядати за 10 дітьми.

Читати далі

“Ясна річ, що війна і армія — це дуже великий ризик. І сказати, що навіть після ампутації, поранення я шкодую про свій вибір — ні”, — каже маріуполець Микита Маказан. Чоловік втратив ногу в боях біля Бахмута. Кілька місяців після цього він потерпав від фантомних болей в ампутованій кінцівці, а, подолавши їх, планує працювати у Центрі реабілітації та лікування хронічного і фантомного болю Genesis. Його відкриють на початку грудня на Вінниччині та хочуть зробити унікальним, впровадивши новітні методи лікування болю. Ми побували у медзакладі та дізналися, як він працюватиме. 

Читати далі

Інна Клішкан із Сіверська Донецької області евакуювалася з родиною до Краматорська. Але віднедавна кілька разів на тиждень приїздить до рідного міста лікувати зуби землякам. Вона єдина зубна лікарка на майже усю підконтрольну частину Бахмутського району. Хто їй допомагає, як працює її “кабінет на колесах” та чи бояться місцеві стоматолога —  лікарка розповіла нашим журналістам.

Читати далі

Починаючи з липня 2023-го у Донецькій області побільшало хворих на сказ тварин. Лабораторно підтвердили 30 випадків інфікування, 16 з них — домашні коти та собаки. Збільшилась й кількість нападів на місцевих. 

Читати далі

Лікування за кордоном є доступним для військових та цивільних, які дістали поранень через війну Росії проти України. Виїзд до Європи на лікування для цих людей безоплатний — туди евакуюють спеціальним авто- чи авіатранспортом. Про процедуру отримання медпослуг за кордоном, якщо постраждали через бойові дії, — читайте далі в інструкції.

Читати далі

У прифронтовій Торецькій громаді на понад 20 тисяч мешканців, які не виїжджають, залишаються кількадесят лікарів та медсестер первинної ланки. Удвічі більше звертаються по допомогу до цього Центру сімейної медицини з евакуації — інтернетом, навіть з-за кордону. Поблизу лінії фронту працюють і паліативні бригади. Центр активно співпрацює з благодійниками, а також нещодавно отримали медичну автівку від МОЗ. 

Читати далі

Рак молочної залози – в десятці найпоширеніших серед жінок в Україні незалежно від віку.  І частина з пацієнтів нині стали біженками та переїхали в Польщу. Там кажуть про тисячі хворих українок, які звернулись по допомогу. Як лікують рак молочної залози в Польщі? Що є для українських біженців у польських онкологічних центрах? Та куди звертатись, якщо потрібна допомога онкопацієнтам?

Читати далі

Для перинатального центру в Покровську купили багатофункціональні сучасні ліжка та спеціальні прилади для новонароджених з ускладненнями. Зараз в приміщенні триває ремонт, а в оновлені палати зможуть поставити більше нової техніки.

Читати далі
Останні новини за темою "Медицина"
freeradio facebook