новини: Освіта

В Україні розпочинають впроваджувати комплекс заходів для формування безпечного освітнього середовища. До тривожних кнопок поліції охорони додадуться металошукачі з рамками й спеціально навчений поліціянт.

Читати далі

Результати міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022 показали погіршення рівня знань українських підлітків у читанні, математиці та природничо-науковій грамотності в порівнянні з показниками України у 2018 році. Найбільше погіршились вміння юних українців у читанні.

Читати далі

Ганна Касай із Костянтинівки стала однією з найкращих на всеукраїнській олімпіаді з філософії. Школярка написала есе англійською мовою про стать та гендер, а також їхній вплив на становище жінки в суспільстві. Її робота посіла третє місце в одній із груп конкурсу. 

Читати далі

З 5 вересня по другу половину листопада заклади середньої освіти Донеччини втратили понад 2 тисячі учнів. Зазвичай, школярі переводяться у школи, де можуть навчатись офлайн. Ми розпитали очільницю освіти Донеччини про те, як вони збираються заохочувати дітей повертатись у школи області.

Читати далі

В Донецькій області працює понад вісім тисяч вчителів. Кадри змінюються. Люди влаштовуються на роботу на новому місці — в евакуації. Однак на їхні місця приходять нові вчителі.

Читати далі

Студенти, які навчаються в українських вишах, але зараз живуть за кордоном, можуть залишитися без стипендії. У МОН розмірковують над скасуванням цих виплат. Такий крок, кажуть урядовці, дозволить підвищити стипендії студентам, які залишаються в країні.

Читати далі

В МОН заявили, що для відбудови зруйнованих міст і сіл України знадобиться більше спеціалістів робітничих професій — для їх навчання оновлять майстерні в профтехах.  Ми побували в такому училищі, яке евакуювалося з Донеччини, та розпитали: які професії затребувані зараз, та як їм навчають.

Читати далі

“Я хотіла б, щоб вона зберегла любов до нашої мови, до поезії. Найважливіше для нас — підтримувати зв’язок із Україною”, — каже вимушена переселенка з Краматорська про участь доньки у всеукраїнському творчому конкурсі. Ми поспілкувалися з трьома його переможцями з Донеччини. Комікси, які вони створили, увійшли до першої в Україні мотиваційної книги про успішних українців, авторами якої стали діти та підлітки. Юні переможці розповіли, чому героями для своїх коміксів обрали письменницю Ліну Костенко та президента Володимира Зеленського.

Читати далі

У 1990-му у ще радянському Донецьку відкрилася перша у зросійщеному місті українська школа. Там навчали користуватись знаннями, а не зубрити, та виховували активних громадян-українців. Хлопці та дівчата займалися окремо, але усі навчались прийомів самооборони, музики й співів. І це лише деякі новації засновника та директора школи Леоніда Громового. Про атмосферу, устрій у школі та особистість її натхненника згадаймо у День української писемності та мови. 

Читати далі

В Україні будуть розширювати програму «Мріємо та діємо», яку спонсорують міжнародні партнери. В рамках нового напрямку планують фінансувати покращення освіти в постраждалих регіонах. Наразі визначились тільки з планом дій. 

Читати далі

У вишах України  з 2024 року хочуть скасувати заочну та вечірню форми навчання. Їх назвали застарілими та неефективними, тому на заміну їм має прийти дистанційна форма. Також, якщо нововведення затвердять, студентам не треба буде визначатися з конкретною спеціальністю під час вступу. Розповідаємо, які ще зміни можуть запровадити в освітньому процесі.

Читати далі

Станом на середину жовтня в Україні вже понад 3 тисячі переселенців отримали ваучери на навчання або перепідготовку. Держава надає їх безкоштовно на певні визначені професії. Як отримати такий ваучер та що для цього потрібно — читайте далі.

Читати далі

Вивчитися на сапера нині можна у вісьмох українських закладах освіти. Люди, які потрапляють під критерії відбору, зможуть отримати близько 27 тисяч гривень на таке навчання. Заявки приймають онлайн та офлайн. 

Читати далі

У 1990-му у Донецьку Леонід Громовий заснував та побудував першу у місті українську школу. Вона була інноваційною тим, що в ній виховували українських громадян та давали якісну освіту. У 2018 році чоловік помер на Київщині. Нещодавно на його могилі громадський діяч із Донецька встановив козацький хрест вагою у півтори тонни. Він поділився тим, як збирали кошти, розробляли дизайн та хто наостанок допоміг встановити пам’ятник. 

Читати далі

На Донеччині побудують два найдорожчих з початку повномасштабного вторгнення модульних укриття. Це сховища в яслі-садок “Космос” в Українську Селидівської громади за 4,8 млн грн та у школу селища Зелений Гай Комарської громади за 4,9 млн грн. Споруди будуватиме київська фірма, яка займається оптовою торгівлею і лише перекуповує конструкцію, щоб вкопати в землю. Розповідаємо, що мають облаштувати в укритті за ці гроші та хто їх отримає.

Читати далі

За час повномасштабної війни понад 330 навчальних закладів на Донеччині держава забезпечила планшетами та ноутбуками. Їх купують на кошти міжнародних партнерів. У першу чергу гаджети отримують ті учні та вчителі, які без них не зможуть навчатись чи викладати. Але забезпечити наразі вдалося не всіх.

Читати далі

Українські школярі, які зараз знаходяться за кордоном і навчаються в місцевих школах, можуть дистанційно вчити українську мову, літературу, історію України й деякі інші предмети. Для цього в Україні визначили 84 заклади освіти.

Читати далі

“Один день війни — і декілька формул вилітає з голови”, — описує службу математик Володимир Царик, який тепер боронить Донеччину від окупантів. Таких викладачів, які вимушені зустрічати День вчителя у 2023 році на фронті не мало. Ми поговорили із трьома вчителями з Бахмута та Маріуполя про підтримку від учнів, те, що їх вразило на фронті та мрію повернутись до школи. Так один з наших героїв проїхав 20 кілометрів, щоб 10 хвилин поговорити зі своїми випускниками.

Читати далі

Будівлі ліцею №5 у центрі Донецька понад пів століття прикрашали 9 мозаїчних панно київських майстрів. До їхнього створення долучилася й дисидентка Алла Горська, яку згодом знайшли вбитою. Нині школу ремонтують будівельники країни-окупантки. Витвори монументального мистецтва зберегли, але чи всі вони вціліли — невідомо. 

Читати далі

Ноутбуки, планшети та смартфони для дистанційного навчання отримають діти Донеччини. Цими пристроями забезпечать дітей пільгових категорій. Техніку для українських школярів передав уряд Вірменії. 

Читати далі
Останні новини за темою "Освіта"
freeradio facebook