новини: Освіта
Близько тисячі учнів Донеччини вчаться дистанційно, бо їх не можуть привезти в школи
Цього понеділка українські школярі повернулися за парти. На Донеччині є 509 шкіл, у яких навчаються майже 170 тисяч учнів. Але через бюрократичні перешкоди продовжити навчання у звичному режимі змогли не всі. Чому так вийшло та коли діти зможуть перейти з віддаленої форми навчання до традиційної – читайте далі.
Читати даліТетянин день, або неофіційний День студента: історія свята і що про нього думає бахмутська молодь
Сьогодні християни відзначають День святої Тетяни. А молодь знає цю дату як День студента. Як Тетяна стала покровителькою студентства, що заведено робити в цей день та чи пам’ятають про це свято у Бахмуті – дізнавайтеся у нашому матеріалі.
Читати даліШколярам Донеччини з 25 січня дозволили повернутися за парти
Це рекомендації міністерства освіти і науки України. Але останнє слово залишили за територіальними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і самими школами.
Читати даліДо 24 січня на період нового локдауну школи для учнів закриті. Десь до цього часу продовжили канікули, деякі заклади перейшли на дистанційне навчання. В залежності від того, як розвиватиметься пандемія, багато учнів можуть знову перейти на навчання з дому. Як зробити цей процес максимально комфортним — читайте в нашому матеріалі.
Читати далі5G не просто швидкий інтернет: Як впровадження нової мережі може вплинути на кожного українця та бізнес
Вже наприкінці 2021 року в Україні вперше може з’явитись технологія 5G. Міністерство цифрової трансформації планує закупити перші частоти для запуску цієї мережі мобільного інтернету. Але як кажуть в Мінцифрі, вона не просто зробить швидшим інтернет, а й впровадить зміни в освіті, медицині та інших галузях.
Читати даліЗалишилося трохи більше тижня: в Україні стартувала реєстрація на пробне ЗНО 2021 (Інструкція)
З 5 січня в Україні стартувала реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання. Впродовж двох тижнів майбутні абітурієнти можуть зареєструватися на тестування, під час якого їм створять умови, наближені до основного ЗНО. На які предмети можна зареєструватися, скільки це коштує, коли буде проходити екзамен та яка кінцева дата подачі заяви ㅡ читайте в матеріалі.
Читати далі“Станеш двірником” або “поліцейський забере”: як не варто говорити з дітьми про професії і чому
Святкові вихідні — для багатьох час побути з родиною. Мова за святковим столом може зайти й про майбутній фах малечі. Як допомогти сину чи доньці розкрити здібності? Яка професія підійде саме моїй дитині? Чи варто взагалі батькам втручатися у цю сферу? На ці питання відповідають дитячі психологи та експерти.
Читати даліНові закони, навчання з дому, нововведення у ЗНО: які зміни в освітній сфері за 2020 рік варто знати
У цьому матеріалі ми зібрали основні події, які розгорталися у 2020 році в українській освіті. Чим запам’ятався цей рік для освітян, учнів та їхніх батьків – читайте далі.
Читати далі15 цитат Василя Стуса. Поета, який до останнього вірив в Україну
6 січня народився великий український поет, перекладач та правозахисник Василь Стус. Понад 20 років він прожив та працював на Донбасі. Ми обрали 15 цитат Стуса — про людське життя, рідну країну та нього самого.
Читати даліОчільник МОН України Сергій Шкарлет анонсував зміни у системі оцінки знань вступників. Нововведення можуть стосуватись абітурієнтів, які планують навчатися на контракті, а також працюючих людей.
Читати даліЧиновник часів Януковича Сергій Шкарлет очолив Міносвіти, його звинувачують у плагіаті. Деталі
Нещодавно Сергія Шкарлета призначили міністром освіти і науки України. До цього він пів року виконував обов’язки очільника МОН. Професор і заслужений діяч науки і техніки України відомий не лише академічними здобутками, а й дослівним копіюванням чужих наукових робіт. Біографія нового міністра освіти, його політичний і трудовий шлях – у матеріалі.
Читати даліРемонт, до якого долучилися студенти з усієї України. Бібліотека у першій школі прифронтового Миронівського напередодні офіційно відсвяткувала друге народження. Хто і як допомагав, до чого тут Жадан та чому ця історія навчила усе селище — читайте в нашому матеріалі.
Читати даліУ єдину школу для слабозорих дітей Донецької області привезли сучасне навчальне обладнання (ФОТО)
Спеціалізована школа у Слов'янську отримала необхідне для занять обладнання. До цього учні займалися на застарілому устаткуванні, яке часто виходило з ладу.
Читати даліНа Донеччині попередньо визначилися з датами зимових канікул у школах. У деяких закладах освіти учні підуть на канікули вже у грудні, а в інших – зустрічатимуть Новий рік за партами. Який сценарій обрали для шкіл Бахмутської громади – читайте далі.
Читати даліЦьогоріч абітурієнтам з ТОТ дозволили вступати до всіх українських вишів без ЗНО та навіть без атестату. Але, незважаючи на нововведення, у 2020 році український студентський квиток отримали тільки трохи більше 2 тисяч таких вступників. Багатьом на заваді стала пандемія.
Читати даліСпівають з військовими та роблять писанки у прямому ефірі. Як соледарські школярі пишуть “Книгу добра”
Понад 3 роки тому учні Соледарської школи №13 долучилися до міжнародного проєкту “Книга добра”. Діти допомагають іншим та й самі отримують підтримку від благодійників. У Всеукраїнський день добрих справ Вільне радіо розповідає про їхній досвід.
Читати даліУ Сєвєродонецьку вже півтора року працює “Український розмовний клуб”. Чим цікава ця спільнота
У Сєвєродонецьку є свій розмовний клуб для тих, хто хоче говорити українською краще і практикувати її з однодумцями у рідному місті. Заняття тут проводять безкоштовно і клуб відкритий для людей будь-якого віку.
Читати даліМи досі оговтуємось від Голодомору. Як трагедія 1932-33 років продовжує впливати на українців (дослідження)
Науковці кажуть: нації оговтуються від геноциду 3-4 покоління. Більшість з тих, хто пережив Голодомор, змушені були мовчати про свій жахливий досвід все життя. Задавлені страх, біль та втрати не проходять безслідно. Все це у вигляді громадянської пасивності, недовіри один до одного, українофобії, заниженої самооцінки та суїцидів, наші діди та прадіди передали нам у спадок.
Читати даліПочали ще до карантину. Як виш у Бахмуті за гроші ЄС розвиває дистанційну освіту та ремонтує приміщення
Ремонтують гуртожиток, розширюють можливості платформи для дистанційної освіти та планують заходи для школярів. На все це Горлівський інститут іноземних мов (він зараз знаходиться у Бахмуті) отримав грант від Європейського союзу. Що вже зробили та що ще в планах — Вільному радіо розповіла директорка інституту Євгенія Бєліцька.
Читати даліЗ 2021 року для абітурієнтів з ТОТ держава оплатить курси для підготовки до вступу у виші, – МОН
З 2021 року Міносвіти зробить підготовчі курси вишів безкоштовними для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій. Але в проєкті бюджету на наступний рік ці видатки ще не заклали.
Читати далі