новини: Освіта
Ситуація з коронавірусом в Україні поступово загострюється. Тому у Верховній Раді розглядають можливість дозволити випускникам проходити державну підсумкову атестацію у формі ЗНО за бажанням.
Читати даліУ зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації у громаді запровадили додаткові карантинні обмеження. Вони стосуються здебільшого дітей та освітян.
Читати даліЖурналісти Вільного радіо побували в шахті, де не видобувають вугілля. Це – великий муляж під землею, куди водять студентів Донбаського державного коледжу технологій та управління. Тут вони, не спускаючись на кілометрову глибину, можуть побачити, як працює справжнє вугільне підприємство. Чого там навчають – дивіться на фото.
Читати даліРемонт у закладі мали завершити цього місяця, але строки посунули на жовтень. Поки школу перероблюють на опорну, частина учнів займаються у місцевих дитсадках, а середня і старша ланки їздять до іншої школи за кілька кілометрів.
Читати даліЯк відновити шкільний атестат, виданий в ОРДЛО (інструкція)
Людям, які навчалися у школі на тимчасово непідконтрольній території, проблематично забрати звідти атестат. Як поновити документ – дізнавайтеся в матеріалі.
Читати далі“Артемсіль” не приватизують, проти відключення опалення протестують, а ДПА скасують. Сідай, розкажу (15-21 березня)
Чи уважно ви слідкували за новинами цього тижня? Якщо ні, то читайте традиційний тижневий дайджест новин від Вільного радіо Сідай, розкажу. Цього разу про: скасовану ДПА, державну “Артемсіль”, нові гранти для соціальних проєктів та багато іншого. Більше читайте вже в матеріалі.
Читати даліЦього року школярі не проходитимуть державну підсумкову атестацію
Учні 4-х та 9-х класів по всій країні цьогоріч не складатимуть підсумкову державну атестацію. Причина — поширення COVID-19.
Читати даліАбітурієнтів з окупованих територій запрошують на безкоштовні підготовчі курси від вишів
Міністерство освіти і науки запускає пілотний проєкт безоплатних підготовчих курсів для дітей з ТОТ, які хочуть вступити до українських вишів. Пройти курси можна дистанційно або очно.
Читати даліНа Донеччині є майже 220 млн грн залишків освітньої субвенції. Що це за гроші та як їх можуть використати
Минулого року використали не всі кошти держбюджету для освітян Донеччини. Понад 219 млн грн, розписані на зарплати педагогам середніх шкіл, залишилися на рахунках державних установ. Розбираємося як так вийшло, кому могли недоплатити та куди тепер підуть такі зекономлені гроші.
Читати даліРозпочалася реєстрація на основну сесію ЗНО. Як зареєструватися
1 лютого розпочинається реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Цьогоріч вона відбудеться з 21 травня до 15 червня. Зареєструватися можна до 5 березня.
Читати даліБлизько тисячі учнів Донеччини вчаться дистанційно, бо їх не можуть привезти в школи
Цього понеділка українські школярі повернулися за парти. На Донеччині є 509 шкіл, у яких навчаються майже 170 тисяч учнів. Але через бюрократичні перешкоди продовжити навчання у звичному режимі змогли не всі. Чому так вийшло та коли діти зможуть перейти з віддаленої форми навчання до традиційної – читайте далі.
Читати даліТетянин день, або неофіційний День студента: історія свята і що про нього думає бахмутська молодь
Сьогодні християни відзначають День святої Тетяни. А молодь знає цю дату як День студента. Як Тетяна стала покровителькою студентства, що заведено робити в цей день та чи пам’ятають про це свято у Бахмуті – дізнавайтеся у нашому матеріалі.
Читати даліШколярам Донеччини з 25 січня дозволили повернутися за парти
Це рекомендації міністерства освіти і науки України. Але останнє слово залишили за територіальними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і самими школами.
Читати даліДо 24 січня на період нового локдауну школи для учнів закриті. Десь до цього часу продовжили канікули, деякі заклади перейшли на дистанційне навчання. В залежності від того, як розвиватиметься пандемія, багато учнів можуть знову перейти на навчання з дому. Як зробити цей процес максимально комфортним — читайте в нашому матеріалі.
Читати далі5G не просто швидкий інтернет: Як впровадження нової мережі може вплинути на кожного українця та бізнес
Вже наприкінці 2021 року в Україні вперше може з’явитись технологія 5G. Міністерство цифрової трансформації планує закупити перші частоти для запуску цієї мережі мобільного інтернету. Але як кажуть в Мінцифрі, вона не просто зробить швидшим інтернет, а й впровадить зміни в освіті, медицині та інших галузях.
Читати даліЗалишилося трохи більше тижня: в Україні стартувала реєстрація на пробне ЗНО 2021 (Інструкція)
З 5 січня в Україні стартувала реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання. Впродовж двох тижнів майбутні абітурієнти можуть зареєструватися на тестування, під час якого їм створять умови, наближені до основного ЗНО. На які предмети можна зареєструватися, скільки це коштує, коли буде проходити екзамен та яка кінцева дата подачі заяви ㅡ читайте в матеріалі.
Читати далі“Станеш двірником” або “поліцейський забере”: як не варто говорити з дітьми про професії і чому
Святкові вихідні — для багатьох час побути з родиною. Мова за святковим столом може зайти й про майбутній фах малечі. Як допомогти сину чи доньці розкрити здібності? Яка професія підійде саме моїй дитині? Чи варто взагалі батькам втручатися у цю сферу? На ці питання відповідають дитячі психологи та експерти.
Читати даліНові закони, навчання з дому, нововведення у ЗНО: які зміни в освітній сфері за 2020 рік варто знати
У цьому матеріалі ми зібрали основні події, які розгорталися у 2020 році в українській освіті. Чим запам’ятався цей рік для освітян, учнів та їхніх батьків – читайте далі.
Читати далі15 цитат Василя Стуса. Поета, який до останнього вірив в Україну
6 січня народився великий український поет, перекладач та правозахисник Василь Стус. Понад 20 років він прожив та працював на Донбасі. Ми обрали 15 цитат Стуса — про людське життя, рідну країну та нього самого.
Читати даліОчільник МОН України Сергій Шкарлет анонсував зміни у системі оцінки знань вступників. Нововведення можуть стосуватись абітурієнтів, які планують навчатися на контракті, а також працюючих людей.
Читати далі