Зображення до посту 11 балів із 12: Вільне радіо знову лідер за якістю матеріалів серед низки онлайн-медіа Донеччини, — моніторинговий звіт
Команда Вільного радіо

Експерти Інституту демократії імені Пилипа Орлика періодично оцінюють низку медіа Донеччини на предмет дотримання стандартів журналістики, розмаїття тем, тональності та співвідношення власних і запозичених текстів. Вільне радіо стабільно лишається у трійці найякісніших онлайн-видань регіону з цієї вибірки, а у січні очолило рейтинг.

Про це йдеться у моніторинговому звіті Інституту демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО) за січень 2024 року.

Окрім Вільного радіо, експерти ІДПО у січні обрали для моніторингу такі регіональні ЗМІ: “Знамя индустрии”, “Сайт міста Донецька”, “Сайт міста Краматорська”, “Сайт города Мариуполя”, ІА “Вчасно”, “Сайт міста Слов’янська” і “Східний проєкт”.

Оцінювали матеріали, які були опубліковані на згаданих сайтах з 22 по 28 січня. Загалом експерти проаналізували 480 текстів.

“Середній рівень дотримання базових журналістських стандартів донецькими онлайн-медіа у січні 2023 року становить 9,22 (з можливих 12 балів), що свідчить про збереження якості, зафіксованої минулорічним дослідженням (показник коливається на рівні 9-9,5 балів). В лідерах залишаються «Вільне радіо» (11 балів) та  ІА «Вчасно» (10,13), а на третю сходинку перемістився Сайт Слов’янська з показником 9,69, «потіснивши» Сайт Маріуполя, який у січні набрав 9,31 бала”, — йдеться у висновку ІДПО.

У моніторинговому звіті додають: журналісти Вільного радіо мають найвищий бал серед проаналізованих ЗМІ за баланс думок, а також не публікували матеріалів із ознаками замовності, пропаганди та маніпуляцій.

“Щодо тем, яким приділяють увагу онлайн-медіа Донеччини, складається враження, що кожен сайт має свої пріоритети. <…> Серйозно до тематики своїх публікацій ставиться сайт “Вільне радіо” — цієї моніторингової хвилі (з 22 по 28 січня 2024-го, — ред.) лише теми релігії та корупції опинилися поза уваги журналістів. Натомість почали з’являтися матеріали про ймовірне повернення до мирного життя”, — зауважують в Інституті демократії.

Результати моніторингу також показали, що Вільному радіо вдається зберігати максимально нейтральну тональність у своїх матеріалах. Також на сайті не знайшли неідентифікованих та запозичених текстів без посилання на першоджерело.

“Завжди корисно побачити результати нашої роботи зі сторони. Це допомагає звернути увагу на те, як зростати. Вдвічі приємніше, коли накладаються результати звіту та розмова з другом, який розповідає тобі про норвежця з друзями-переселенцями в Грузії, які читають нас і цінують нашу роботу. Синергія оцінки колег та наших читачів — наше найбільше натхнення. До речі, ми також зараз опитуємо нашу аудиторію про те, чого б їм хотілося читати більше і за що нас цінують у першу чергу. Охочі можуть допомогти нам, якщо заповнять справді коротку форму”, — говорить шефредакторка Вільного радіо Анна Сердюк.

Зауважимо, востаннє експерти Інституту демократії імені Пилипа Орлика оцінювали низку онлайн-медіа Донеччини у вересні 2023-го. Тоді Вільному радіо теж дали найвищу оцінку якості контенту серед досліджуваних медіа.


Завантажити ще...