На Донеччині затримали громадянина Росії, який є уродженцем Слов’янська та міг передавати російським військовим інформацію про ЗСУ. За даними слідства, він повернувся на Донеччину за два тижні до початку повномасштабного вторгнення (до цього “тривалий час” проживав у Росії), а у 2024-му — почав листуватися зі знайомим “військовослужбовцем ДНР” та надсилав йому інформацію про ЗСУ.
Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.
Підозрюваний збирав дані про позиції українських військових на території селища Райгородок Миколаївської громади, а також ділився інформацією щодо розташування українських фортифікацій. Також наводив удари по критичній інфраструктурі в районі Райгородку. Цю інформацію російські військові збиралися використати під час майбутніх штурмових дій на Краматорському напрямку, стверджують у Донецькій обласній прокуратурі.
“Агент планував втечу до держави-агресора, проте його викрили та затримали правоохоронці. За клопотанням прокурора підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою”, — додали слідчі.
Затриманому повідомили про підозру в несанкціонованому поширенні інформації про переміщення та розташування Збройних Сил України (ч. 3 ст. 114-2 ККУ). Максимальне покарання — 12 років позбавлення волі.
Нагадаємо, жительку Слов’янська засудили за державну зраду на 9 років позбавлення волі, адже вона поділилася із загарбниками інформацією про позиції ЗСУ поблизу будинку своїх батьків у Ямполі, понтонну переправу через Сіверський Донець і місця лікування поранених бійців в Одесі та Києві. За “допомогу” жінка отримала 2 тисячі гривень від окупантів.