В цей день у всьому світі відзначають День доньки, а в Україні — День пам’яті політв’язнів. А у 2010 році на Гаїті стався потужний землетрус.
– Сьогодні світ відзначає День доньки.
Це свято з’явилось з Міжнародної ініціативи, яка виникла з Національного дня дочки в Індії. День доньки — це насамперед свято любові, тепла й турботи. До того ж це чудовий привід привітати своїх доньок зі святом і приділити їм трохи більше уваги, ніж зазвичай.
– А в Україні, 12 січня ㅡ 5 роковини “великого погрому”.
1972 року Москва розв’язала масові репресії проти українських правозахисників, борців за вільну та демократичну Україну. З 12 по 14 січня КДБ УРСР розпочали «операцію «Блок», заарештувавши велику групу українських дисидентів. Серед них найбільш відомі й знакові постаті – поет і перекладач Василь Стус, публіцист та літературний критик В’ячеслав Чорновіл, мислитель і філософ Євген Сверстюк та інші.
– Також сьогодні в Україні — День пам’яті політв’язнів.
Традицію відзначати цей день запровадили у 1975 році із пропозиції В’ячеслава Чорновола. Він закликав протистояти репресіям і жорстокості Радянського режиму. Чорновіл згадував:
“Якийсь дуже здогадливий кіномеханік у кінобудці включає апарати, які починають свистати і Івана глушать. Іван сходить із сцена у супроводі Параджана, каже: “Ой, Ваня може не треба, що тобі буде”. А я в цей час піднімаюсь, я справа сидів та закликаю всіх, хто протестує проти повторення тоталітарного терору — встати на ноги”.
Спершу в цей день згадували репресії радянського тоталітаризму проти української інтелігенції, а зараз ㅡ російський режим, що розгорнув терор проти українців. Деякі люди приєднуються до щорічного одноденного голодування в підтримку політв’язнів, інші — проводять різноманітні тематичні заходи.
– В 1990 році Румунія першою із країн Східної Європи і колишніх членів Організації Варшавського договору заборонила Комуністичну партію.
– У 2008 році створили кримськотатарську вікіпедію, наразі вона містить 14 тисяч 421 статтю.
– У 2010 році в центральній частині Гаїті відбулись два землетруси магнітудою 7,0 і 5,9 бала відповідно. Результатами стали паралізований телефонний зв’язок і лінії електропередач, зруйнувались і пошкодились багато будівель, зокрема президентський палац і будинок штаб-квартири миротворчої місії ООН. Загинули від наслідків землетрусу понад 100 тис. людей, 3 млн постраждали. Збитки сягнули 9 млрд доларів.
– В 1913 народилася Паша Ангеліна, радянська трактористка, знаменита учасниця стаханівського руху в роки перших п’ятирічок, двічі Герой соціалістичної праці. Вона народилася в Старобешевім Сталінської (нині Донецької) області, була бригадиром тракторної бригади колгоспу імені Сталіна Старобешівського району. Одна із перших жінок-трактористів.
– А в 1986 році народилась Злата Огнєвіч, українська співачка. Представниця України на пісенному конкурсі Євробачення 2013, яка посіла третє місце.