14 грудня: свята і події. Цей день в історії
Фото: depositphotos

Сьогодні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС, а також в цей день перший космічний апарат долетів до Венери.

 

Що відзначають 14 грудня:

– Сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме  в цей день в 1986 році закінчили будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. І в газеті «Правда» надрукували повідомлення про те, що держкомісія прийняла в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Тож в цей день ліквідатори тієї катастрофи відзначають свою “перемогу” над лихом. Але не всіх офіційно визнали. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 року всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи. У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650 тисяч людей з усього Радянського Союзу, з яких більш ніж половина представляли тодішню УРСР. Ліквідатор аварії на ЧАЕС Сергій Сергійчук ділиться спогадами:

І найстрашніше було, що ось заходиш у будинок, гарний, цегляний будинок, всі меблі стоїть, у підвалах заходу сонця. Люди готувалися, а тепер нікого не було. Чесно сказати, було враження, що настав кінець світу. Ось великі села і не одну людину. Навіть здавалося, що птахи не літають”.

14 грудня відбулись такі визначні події:

– У 1950 році заснували Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Вони працюють і на території України та за майже вісім років війни надали допомоги вже на понад пів мільярда доларів.

– В 1958 році третя радянська антарктична експедиція вперше досягла полюса недоступності в Антарктиді – найвіддаленішої від узбережжя материка точки.

– У 1962 році американська автоматична міжпланетна станція «Маринер-2» стала першим апаратом, який долетів до Венери.

14 грудня народилися такі відомі люди:

– В 1947 році — Ділма Русеф, перша в історії Бразилії жінка на посаді президента країни.

– Сьогодні могло б виповнитися 48 років капітану СБУ Геннадію Біліченку. Він — один з перших загиблих російсько-української війни.

13 квітня 2014 року у засідку бойовиків потрапила група спецпризначенців, яка мала звільнити від російських диверсантів адміністративні будівлі Слов’янська.  У тому бою капітан Геннадій Біліченко, отримав смертельні поранення. Того ж дня оголосили про початок антитерористичної операції на сході України.


Завантажити ще...