Сьогодні — “день народження” одноразової бритви. Запатентував її американський винахідник Кінґ Кемп Жиллетт. Його прізвищем зараз називається найвідоміша фірма бритв.
– 98 років сьогодні виповнюється одноразовій бритві. У 1903 році американський бізнесмен і винахідник Кінґ Кемп Жиллетт запатентував бритву зі змінними лезами. До цього чоловіки голилися небезпечнішим аналогом, який нагадував дуже загострений кухонний ніж та вимагав неабиякої вправності. Нова Т-образна бритва стала хітом на ринку продовольчих товарів.
– А от у 1934-му “заговорив” радянський телевізор. 15 листопада того року вперше у телепередачі з’явилася звукова доріжка. На той час, звісно ж, картинка була чорно-білою. Але у телепрограмах з`явилися диктори, артисти, видатні діячі свого часу, зароджувалася телевізійна журналістика.
Поява звуку допомогла зробити крок до розвитку контенту того часу. Якщо раніше звуковий супровід складався лише з фраз типу «Що робить ця людина?», то тепер телебачення стало освоювати літературний і інформаційно-публіцистичний напрями.
– 15 листопада 1945 року в австрійському Аугсбурзі група українських вчених, що перебували в еміграції, заснувала Українську вільну академію наук. Першим її президентом обрали Дмитра Дорошенка.
– Цього дня у 1988 році перший та останній раз вивели на орбіту радянський космічний корабель багаторазового використання «Буран». Він зробив два витки навколо Землі без екіпажу і приземлився в автоматичному режимі.
– В цей день 17 років тому на Першому Національному каналі Національного телебачення відбулися перші відкриті дебати кандидатів у президенти Віктора Ющенка та Віктора Януковича.
– Сьогодні в Казахстані відзначають День національної валюти, “тенге”. Свою назву казахські гроші мають від середньовічних тюркських дрібних монет “деньге”, або “таньга”. Перші казахські банкноти друкували закордоном, в Англії. Станом на зараз одне тенге дорівнює приблизно шести українським копійкам.