В цей день відбулося “чудо на Гудзоні”, а на телеекранах показали останню серію мильної опери “Санта-Барбара”.
– В 1907 році американський винахідник Лі де Форест запатентував триелектродну вакуумну трубку, або тріод — електронну лампу, яка приймає на вході відносно слабкий електричний сигнал, а потім посилює його. Це пристрій, завдяки якому з’явилась можливість перетворити радіо на придатний пристрій до передачі голосу та музики.
– 1992 року Верховна Рада затвердила музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький — “Ще не вмерла Україна”.
– В 1993 році у США на телеканалі NBC вийшла в ефір остання, 2 тисячі 137, серія мильної опери “Санта-Барбара”, дуже популярної в Україні та світі.
– А в 1994 році за нез’ясованих обставин у ніч на 16 січня в Києві безвісти зник український політик Михайло Бойчишин, голова секретаріату Народного руху України. Ввечері 15 січня 1994 року Михайло Бойчишин вийшов із приміщення секретаріату Народного Руху на бульварі Шевченка. Більше ніхто, ніколи й ніде його не бачив. Колишній народний депутат України Віктор Кривенко казав:
“В цей день 15 січня Михайло Бойчишин, який був керівником апарату народного руху України, який тримав всі фінансові й організаційні важелі у своїх руках. Він вийшов з апарату народного руху України, був викрадений і по цей час ні тіла, ніякої інформації. Ми вважаємо, що його вбили”.
Бойчишин був одним із засновників Народного Руху України у Львові, а потім ㅡ заступником голови Руху, найближчим соратником В’ячеслава Чорновола. Випадок із Бойчишиним – фінансистом опозиційної партії в рік виборів — був першим у низці нерозкритих злочинів проти української опозиції за часів незалежності.
– У 2009 році екіпаж американського аеробуса А-320 зміг врятувати від загибелі 146 пасажирів, посадивши літак із зупиненими двигунами на воду річки Гудзон посеред Нью-Йорка. Двигуни аеробуса відмовили внаслідок зіткнення зі зграєю гусей на висоті 850 метрів після вильоту з аеропорту “Ла Гуардія”. У 2016 році про цю подію вийшов фільм “Саллі” за ім’ям пілота, який врятував літак із пасажирами.
– В 1850 році народилася Софія Ковалевська, російська наукова діячка, математик і механік. Перша в Росії жінка-професор.
– А 1920 року народився Іван Туркенич. Герой Радянського Союзу, офіцер Робітничо-селянської Червоної армії, командир і начальник бойового штабу радянської підпільної антифашистської комсомольської організації «Молода гвардія», що діяла у 1942-1943 роках в окупованому гітлерівськими військами місті Краснодоні Ворошиловградської області Української РСР під час Великої Вітчизняної війни.
– В 1929 році народився Мартін Лютер Кінг. Американський баптистський проповідник, громадський діяч і активіст. Здобув популярність як найпомітніший лідер руху за громадянські права чорношкірих у США з 1954 до своєї смерті в 1968 році. Кінг виступав за захист громадянських прав за допомогою ненасильства та громадянської непокори.