Підтримати
17 лютого в історії
Фото з відкритих джерел

Також в цей день радіостанція “Голос Америки” провела першу радіотрансляцію на Радянський Союз російською мовою

 

Що відзначають 17 лютого:

Сьогодні — День спонтанного прояву доброти. Зовсім нещодавно це свято заснували  міжнародні благодійні організації. В цей день людей закликають бути не просто добрими, а добрими безмірно, безкорисно.

17 лютого сталися такі визначні події:

— У 1753 році в цей день у Швеції після 16 лютого настало відразу  1 березня. Країна перейшла з Юліанського календаря на Григоріанський.

— 17 лютого 1863 року група людей із Женеви організувала Міжнародний комітет з надання допомоги пораненим. Згодом він став відомий як Міжнародний комітет Червоного Хреста. Ця всесвітня організація роками допомагає біженцям та малозабезпеченим в різних куточках світу. 

— Саме 17 лютого 1947 року радіостанція “Голос Америки” провела першу радіотрансляцію російською мовою на Радянський Союз. Радіостанція проводила кампанію з  роз’яснення американської політики та намагалася підняти моральний дух союзників США у Європі, Азії й Африці. Однак перша програма для СРСР виявилась вкрай невдалою. За словами американців, сухий виклад поточних подій, розповідь про політичну систему США й обговорення властивостей “нового синтетичного матеріалу пирібензаміну” за умови поганого звучання навряд чи справили враження на радянську аудиторію. Лише після технічного переоснащення на початку 1960-х років “Голос Америки” стала однією з найпопулярніших радіостанцій в СРСР.

— 17 лютого 1996 року  чемпіон світу з шахів Гарі Каспаров обіграв шаховий суперкомп’ютер “Deep Blue” компанії IBM з рахунком 4:2. Турнір складався з 6 матчів і тривав тиждень. Це був перший випадок, коли машина програла партію. 

— У 2015 році в цей день Євросоюз вперше з початку російсько-української війни офіційно визнав участь військ РФ у конфлікті.

Цього дня  народились такі відомі люди:

— В 1943 році народилася українська акторка театру та кіно, заслужена артистка УРСР та народна артистка України Раїса Недашківська. За свою творчу кар’єру вона 2 рази отримала “Ґран Прі” за найкращу жіночу роль у фільмах “А щастя поруч” та “Голос трави”, має звання лауреата премії “Ніка” в номінації “Роль другого плану” та кавалера ордену княгині Ольги І, ІІ та ІІІ ступенів. Українському кіноглядачу Недашківська відома за ролями пані Лісовської у фільмі “Роксолана”, Мавки у “Лісовій пісні”, мати Орисі в “Дорозі на Січ” та інших. 


Завантажити ще...