В цей день відзначають День батарейки, а також сьогодні святкує день народження дружина Джона Леннона Йоко Оно.
– Сьогодні — День батарейки. Цей день щорічно відзначають на честь італійського фізика і винахідника електричної батареї Алессандро Вольта, який народився 18 лютого 1745 року.
Перша відома батарея виникла 2000 років тому. Вона виглядала як глиняний глечик, де знаходився залізний прут з мідним циліндром. При заповненні глечика оцтом або електролітичним розчином він виробляв від 1 до 2 вольт. Можливо в ті часи цей пристрій використовували для нанесення на металеві вироби різних хімічних покриттів.
Батарея перетворює хімічну енергію в електричну. Наприклад, в Оксфордському університеті є дзвін на батарейках. Він працює вже понад 175 років. Ніхто не знає, з чого складається батарея і ніхто не бажає розбирати пристрій на частини, аби дізнатися про це.
Наразі батарейки це життєво важливий і корисний винахід. Вони використовуються скрізь — від поля бою до димової сигналізації і наручних годинників. Батарейки бувають різних форм, розмірів і потужностей.
– У 1885 році в цей день в США вперше опублікували роман Марка Твена «Пригоди Гекльберрі Фінна».
– 18 лютого 1913 року Педро Ласкуран встановив незвичний рекорд. Він пробув на посаді президента Мексики лише одну годину. Цього часу вистачило аби прийняти присягу та призначити спадкоємця. Потім він пішов у відставку.
— Саме 18 лютого 1930 року у Флегстаффі штат Арізона американський вчений Клод Томбо з обсерваторії Лоувелл відкрив дев’яту найвіддаленішу планету Сонячної системи — Плутон. Її існування вперше передбачив Персіваль Лоувелл. В 1928 році він теоретично обгрунтував відхилення руху Урана і Нептуна від власних орбіт дією гравітаційного поля невідомого планетарного тіла. Його пошуки завершились успіхом лише через два роки після підтвердження результатів Томбо іншими астрономами. 13 березня, в річницю народження Лоувелла, Томбо публічно повідомив про своє відкриття.
– 18 лютого 2014 року в Києві на площі Майдан Незалежності почалося силове протистояння між силовиками та протестувальниками. Саме в цей день демонстранти направилися до Верховної Ради, де депутати мали розглядати зміни до Конституції України. Однак канцелярія парламенту відмовилася реєструвати документ. Це викликало обурення серед мітингувальників. Почалася сутичка з силовиками. Протестуючих відтіснили до Майдану. В цей день з вогнепальної зброї силовики вбили понад 20 людей. Ця подія увійшла в історію України як завершальний та найбільш драматичний етап Революції Гідності. Він тривав до 21 лютого.
– В 1516 році — королева Англії, дочка Генріха VIII Марія I Тюдор. Це фанатична католичка. За знищення більш ніж 300(трьохсот) високопоставлених протестантів вона отримала прізвисько “Кривава Мері”.
– В 1855 році народився український вчений Лев Симиренко. Він вивів сорт яблук – ренет Симиренка.
– 18 лютого 1898 року — день народження італійського автогонщика, підприємця та виробника автомобілів Ferrari Енцо Феррарі.
– Сьогодні виповнюється 89 років від дня народження Йоко Оно. Це японська авангардна художниця, співачка і діячка мистецтва, а також дружина Джона Леннона. Завдяки чоловіку вона сама навчилася писати пісні. Деякі з них потрапили у світові хіт-паради: Every Man Has a Woman, Who Loves Him, Give Me Something або Kiss, Kiss, Kiss. Майже у 88-річному віці вона на пару з продюсером Дженой Хендрікс запустила власний музичний канал.