Підтримати
Колаж: Вільне Радіо

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

Деякі посадовці з Донеччини вкладають чималі суми у криптовалюту. У 2024 році таких в області було 19. Журналісти Вільного Радіо дізналися, хто витратив на неї найбільше.

Цю інформацію Вільне Радіо отримало у відповідь на запит до компанії “Опендатабот”.

Найбільше криптовалюти має юристка з поліції

Найбільшу суму у віртуальній валюті задекларувала Дарина Семібратова — начальниця відділення правового забезпечення Департаменту патрульної поліції. Усі цифрові активи оформлені на її чоловіка Олексія. Загальна сума — понад 506 тисяч гривень.

Основна частина витрат припала на криптовалюту ATOM. У декларації за 2024 рік Семібратова вказала купівлю 356 одиниць на 84 тис. грн (у квітні) та ще 447 одиниць — на 98 тис. грн (у вересні).

Крім ATOM, у декларації згадані ще 20 найменувань криптовалют — від популярних Bitcoin, Ethereum і Litecoin до менш відомих: DYM, TIA чи ZEN.

Архітектор і рятувальник — на другому та третьому місцях

На другому місці — начальник відділу містобудування Мар’їнської ВА В’ячеслав Шевцов. У своїй декларації за минулий рік він вказав криптовалюти на 217 тисяч гривень. Найбільше вкладав у Solana, AMP та Vet.

На третьому місці за обсягом криптовалюти — головний спеціаліст відділу капітального будівництва управління житлово-комунального господарства Слов’янської МВА Павло Шаповалов. У декларації за минулий рік він зазначив 5 тисяч одиниць Tether, придбаних у 2021 році. За актуальним на той час курсом їхня вартість становила близько 190 тисяч гривень.

Майже стільки ж задекларував начальник караулу пожежно-рятувальної частини в Донецькій області Сергій Лозовий. У своїй декларації за 2024 рік він вказав Ethereum, Ripple та інші криптовалюти загальною вартістю також близько 190 тисяч гривень.

Хто ще задекларував криптовалюти на понад 100 тисяч гривень

Старший оперуповноважений у відділі поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Владислав Сіваєв задекларував 2 одиниці Ethereum, придбані у 2022-му. На момент подання звітності вартість криптовалюти становила 120 тисяч гривень.

Його колега Іван Балабко, оперуповноважений сектору кримінальної поліції відділу поліції №1 Покровського райуправління, задекларував 2400 одиниць Tether, придбаних торік. За даними декларації за 2024 рік, вартість цієї суми склала 107,5 тисяч гривень.

Чоловік головної спеціалістки канцелярії Дружківського міського суду Анастасії Макаренко у 2022 році придбав криптовалюту Tether на 90 148 гривень. Посадовиця вказала це у своїй декларації за 2024 рік.

У кого на криптогаманцях від 40 до 90 тисяч гривень

Інспекторка патрульної поліції у Краматорську та Слов’янську Таїсія Горета вказує, що її чоловік Микита (який працює на аналогічній посаді) у 2023 році вклався у Solana, ADA, MATIC і DOT. Загалом у декларації за минулий рік правоохоронниця вказує понад 47 тисяч гривень цифрової валюти.

Головний спеціаліст відділу поводження з відходами у департаменті екології Донеччини Жанна Шелудько у декларації за 2024 рік вказала, що її чоловік у 2023 році придбав Tether і Ethereum приблизно на 42 тисячі гривень.

Сергій Коваленко, головний спеціаліст сектору реєстрації місця проживання фізичних осіб у Мар’їнській МВА, у 2024 році придбав криптовалюти Tether, TWT, TON і USDC на 34 тисячі гривень.

Посадовці з найменшими криптоактивами

Головна бухгалтерка мирноградського КП “Багатогалузеве об’єднання комунального господарства” Наталія Машир задекларувала Ethereum, куплений у 2021 році за 25 тисяч гривень. Це її єдиний цифровий актив.

Інна Мазур із виконкому Маріупольської міськради вказала у декларації за 2024 рік Bitcoin і Tether, придбані у 2022 році. Їхня загальна сума становить 19 020 гривень.

Старший детектив Бюро економічної безпеки в Полтавській області Дмитро Лотоцький (який є уродженцем Донеччини та вказує фактичне проживання у Краматорську) задекларував у 2024 році BNB, Shiba Inu та BUSD на 13 тисяч гривень. Усе це він придбав у 2022 році.

Інспектор Департаменту патрульної поліції Сергій Морозов у декларації за 2024 рік вказав, що купив у 2022-му Bitcoin і Tether на 8 415 гривень.

Інспектор сектору моніторингу Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микита Шевченко задекларував у 2024 році Ethereum на 4 643 гривні.

Старший інспектор у секторі контролю за обігом зброї Краматорського райуправління поліції Ігор Петлін у своїй декларації за 2024 рік вказав, що володіє Ripple та Arbitrum. Разом — 1 719 гривень.

Інспектор взводу №1 роти №3 патрульної поліції Вадим Сисоєв у декларації за 2024 рік зазначив два криптовалютні активи. Він має Ethereum та Bitcoin на 1600 гривень сукупно.

Старша економістка Національного банку України Катерина Гарнагіна з Маріуполя вказала у декларації за 2024 рік, що у 2021 році купила 18,49 одиниць Tether на 558 гривень.

Що таке криптовалюта і чому її декларують

Криптовалюта — це цифрова валюта, яку не друкують, а зберігають в електронному вигляді. У людей, які купують таку валюту, є спеціальний електронний гаманець.

Посадовці мають право інвестувати у криптовалюти, але зобов’язані її задекларувати — так само як квартиру чи автомобіль.

Нагадаємо, раніше журналісти Вільного Радіо проаналізували зарплати начальників ВА Донеччини.


Завантажити ще...