Журналісти Вільного радіо отримали інформацію з судових рішень в цій справі та розповімо по поличках, що є в слідства зараз, та чи визнає чоловік свою провину.
Пресслужба поліції Бахмута повідомила про те, що правоохоронці спіймали завідуючого відділення одного з навчальних закладів міста на хабарі. Тоді коротко озвучили попередню версію:
В якому навчальному закладі це сталося — в поліції тоді не казали.
Кого підозрюють. Журналісти Вільного радіо з судових рішень по цій справі дізнались, що поліцейські підозрюють завідувача відділення автоматики Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури. Ім’я чоловіка Борис Іщенко. Він працює на цій посаді з 1988 року.
З короткої біографії в судовому реєстрі відомо, що він ліквідатор Чорнобильської атомної електростанції, має інвалідність 3-ї групи. Вся ця біографія співпадає з біографією одного з героїв наших матеріалів про роковини Чорнобильської катастрофи.
Яка версія слідчих. На початку червня цього року у своєму кабінеті, під час розмови з одним з учнів закладу, Борис вимагав 1900 гривень за те, щоб виконати учбовий план. А саме за проходження виробничої практики, гарну оцінку та захист практики.
Через 3 дні студент приніс ці гроші, і передав їх Борису Іщенку. Він же їх взяв, і через 5 хвилин його затримали.
Що стверджує освітянин. Борис Іщенко ж заперечує, що вимагав хабар. Пояснив, що ці гроші — 1900 гривень — це сума боргу, яку студент йому начебто віддавав.
Журналісти Вільного радіо намагалися поспілкуватися з Борисом Іщенком, але під час дзвінку на його телефон оператор каже, що “абонент не на зв’язку”.
Запобіжний захід. Бахмутська окружна прокуратура просила суд відправити освітянина під варту. Аргументували тим, що його підозрюють у тяжкому злочині, і він може втекти. Крім того, він може впливати на свідків, адже знає, де вони мешкають. Також, вказали, що в Іщенка є нерухомість в Києві й транспортний засіб, які коштують більше, ніж він заробляє. А тому може знову вчинити корупційний злочин.
Та Артемівський міськрайонний суд Донецької області відмовив у цьому клопотанні, та призначив Іщенку 2 місяці цілодобового домашнього арешту.
Тоді прокуратура вирішила оскаржити це рішення в Донецькому апеляційному суді, де знову просила відправити Бориса Іщенка у СІЗО. Але апеляційний суд також відмовив прокуратурі. Мовляв, твердження про майно, яке дорожче за доходи освітянина — це лише припущення, адже слідчі не надали докази про ціну.
Однак, апеляційний суд і не залишив домашній арешт. Цей запобіжний захід скасували і замінили особистим зобов’язанням.
Зазначимо, якщо провину чоловіка доведуть, то йому загрожує до 10 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади до 3 років з конфіскацією майна.
Читайте також: