Підтримати
2-річний хлопчик помер після анестезії в стоматології. Лікаря виправдали
Фото: Поліція Донеччини

Дитина дуже боялася лікувати зуби, тому малечу вирішили погрузити в медикаментозний сон і полікувати зуби, щоб він нічого не відчував. Але він не прокинувся.

 

Що встановили слідчі

Консультація у лікаря. Як дізнались журналісти Вільного радіо з рішень суду, у липні 2017 року до приватного стоматологічного центру у Маріуполі звернувся чоловік, і записався на консультацію для лікування зубів свому маленькому сину. В цій клініці вони вже лікувалися, адже в них була там картка пацієнта. В картці було вказано, що в дитини був гострий бронхіт, а також негативний досвід лікування у стоматолога, був страх і тривожність. 

2-річний хлопчик помер після анестезії в стоматології. Лікаря виправдали

На консультації вирішили, що дитині лікуватимуть зуби під загальною анестезією. Там же батьку порадили стоматолога і анестезіолога з їхньої клініки. За даними слідчих, анестезіолог не заповнила форму первинної облікової документації “Передопераційний огляд анестезіологом та протокол загального знеболення” стосовно дитини. Хоча це вимагає Міністерство охорони здоров’я. Однак, дитині все ж зробили загальний аналіз сечі, електрокардіограму, аналіз крові на згортання та загальний аналіз крові. За результатами аналізів через кілька днів після консультації встановили, що ніяких протипоказань до проведення лікування зубів під седацією немає.

Для довідки:
Седація — це занурення пацієнта в сон, людина в цьому стані спокійна і розслаблена, що дозволяє лікарю робити операцію навіть якщо пацієнт боїться. Сама людина під наркозом не запам’ятає процедур.

Стоматолог та адміністрація клініки призначили лікування зубів на ранок 22 липня. А батьки надали згоду на проведення лікування за допомогою загальної анестезії.

Операція під наркозом. В день операції батьки привели дитину до стоматолога. Хлопчика оглянули, знову підтвердили діагноз “скарги на зубний біль, пошкоджені зуби”. О 9:10 ранку він разом з мамою пішов у кабінет. Там була лікарка-анестезіолог, яка одягнула дитині маску, щоб інгаляційним способом ввести “севоран”. А внутрішньовенно  ввели інші медикаменти. Потім йому зробили дихальну трубку, і за планом дитину перевели на штучну вентиляцію легенів. О 9:35 анестезіолог дозволила стоматологу проводити лікування зубів.

Читайте також: Вірус переміг: на Донеччині через ускладнення COVID-19 померла ще 1 людина. 

Як зазначають слідчі, під час операції анестезіолог не слідкувала за показниками медичного апарату, до якого був підключений хлопчик. Вона спілкувалась мобільним телефоном та навіть виходила з кабінету. 

2-річний хлопчик помер після анестезії в стоматології. Лікаря виправдали

О 10:00 лікарка помітила, що колір шкіри дитини став синього кольору, а серцевий ритм знизився. Вона одразу повідомила про це лікаря-анестезіолога. Операція припинилась і анестезіологиня почала рятувати дитину. Слідство встановило, що більшість реанімаційних заходів лікарка робила порушуючи протоколи та інструкції, робила неправильно та використовувала не те обладнання.

Вже о 10:21 приїхала бригада екстреної медичної допомоги, яка продовжила реанімаційні заходи, а об 11:00 вони вирішили госпіталізувати дитину. Але о 12:00 медики констатували смерть дитини.

Майже через 3 роки слідства експерт встановив остаточну причину смерті дитини: в трубку потрапив сторонній предмет — марля.

Тоді правоохоронці повідомляли, що померлому хлопчику було два роки. 

Анестезіолог провину не визнала

В суді жінка свою провину не визнала. Вона підтвердила, що результати аналізів перед операцією дійсно були в нормі і протипоказань не було. Під час операції слідкувала за показниками на апараті. Телефоном дійсно розмовляла, адже їй зателефонував адміністратор клініки, але розмова тривала, за її словами, рівно хвилину. Те, що вона виходила з кабінету, обвинувачена також підтвердила. Пояснила це тим, що потрібно було взяти додатково препарат для наркозу.

Читайте також: Торік у лікарню Слов’янська поклали у півтора раза більше людей з інсультом, ніж у Бахмуті чи Краматорську

Також зазначила, що марлевий тампон не міг потрапити до трубки, через яку дихала дитина, адже він більший за діаметром.

Батьки звинувачують анестезіолога

Матір та батько хлопчика в суді пояснили, що лікар-анестезіолог їх наче як обманула та проводила загальний наркоз замість медикаментозного сну. Також пояснили, що у їхнього сина була істерика перед походом до лікаря, адже він боїться стоматолога, але анестезіолог все одно надягнула маску і ввела його в сон. Крім того, підтверджують, що обвинувачена гралась у телефоні під час операції.

У суді батьки просили стягнути з клініки моральну шкоду у 10 мільйонів гривень.

Анестезіолога визнали невинною

Не обійшлось без порушень і під час слідства. Суд встановив, що деякі експертизи та протоколи про слідчо-оперативні дії проводились з порушеннями законодавства.

Тож вислухавши усіх свідків суд вирішив виправдати жінку, адже не змогли довести її провину. 

А з приміщення приватної стоматологічної клініки зняли арешт.

Читайте також:


Завантажити ще...