Цього дня 502 роки тому розпочалося перше навколосвітнє плавання. А майже 500 років потому космічна станція “Місяць-16” уперше привезла на Землю 110 грамів місячного ґрунту.
– 20 вересня єврейський народ відзначає одне з трьох паломницьких свят Суккот.
Починається воно на 15 день Тишрей (місяця нового року за єврейським календарем) і триває 7 днів. Це свято, коли хлібороби завершують збір врожаю та можуть відпочити до перших дощів.
– У 1519 році розпочалося перше навколосвітнє плавання під керівництвом Фернана Магеллана. З 5 кораблів тільки одному вдалося повернутися в Іспанію. Попри втрати, експедиція принесла великий прибуток.
– У Франції 20 вересня 1792 року дозволили розлучення. Сталося це завдяки Великій Французькій революції. Нова більш ліберальна влада намагалася усунути з подружжя релігійний підтекст.
– Перший Каннський кінофестиваль відкрився цього дня у 1946 році. Він входить до великої п’ятірки найпрестижніших фестивалів кіно.
– Станція “Місяць-16” у 1970 році вперше доставила до Землі з Місяця 110 грамів місячного ґрунту.
– 20 вересня 1992 року громадяни Франції на референдумі проголосували за вступ до Європейського Союзу.
– День у день рівно 11 років потому громадяни Латвії підтримали вступ їхньої країни до ЄС.
– Нестор Кукольник. Письменник, критик, композитор та громадський діяч народився в 1809 році. Найбільшу популярність мали його повісті про часи Петра Першого.
– Іван Світличний. Шістдесятник з Луганщини народився 20 вересня у 1929 році. Він був поетом, критиком, правозахисником. Лауреат державної премії України імені Тараса Шевченка. Діяч українського руху опору 1960-70 років. Іван Світличний був фактичним організатором культурного та наукового життя творчої молоді. Його помешкання було своєрідним центром формування національної свідомості наукової молоді, дискусійним клубом.
Іван Світличний був репресований радянською владою за статтею “Антирадянська агітація і пропаганда”. Вже після зміни режиму його реабілітували — держава визнала, що його засудили незаконно.
– Сьогодні 64 роки виповнюється Володимиру Ткаченку. Радянський баскетболіст українського походження і дворазовий бронзовий призер Олімпійських ігор увійшов в історію своїми перемогами та зростом.
Надвисокий гравець був заввишки 2,2 м. У найбільшій радянській машині він сидів наче у консервній банці.
Володимир дуже соромився свого велетенського зросту і ходив сутулим. Він навіть не давався лікарям, коли ті хотіли виміряти його зріст. Одного разу його жартома поклали на підлогу, щоб зміряти. Виявилося, що він був на три сантиметри вище задекларованого зросту 220 см.
– 38 років цього дня виповнилося Юлії Батенковій-Бауман.
Біатлоністка, лижниця, заслужений майстер спорту України. Вона виборола “срібло” та “бронзу” на Паралімпіаді у 2010 та 2014 роках. У 2018 ж зійшла на головний п’єдестал із “золотом”.