Вулиці Часового Яру у червні 2024 року
Вулиці Часового Яру у червні 2024 року. Скриншот відео: 24-та ОМБр імені короля Данила

Оборону Часового Яру посилили бійцями 24-ї бригади ЗСУ імені короля Данила. За словами командира, ситуація у місті критична, але захисники намагаються створити буферну зону у районі, відомому як Канал. Російська армія своєю чергою прагне вибити ЗСУ за канал “Сіверський Донець — Донбас”. Загарбники стали скидати по місту менше авіабомб, але частіше б’ють із важкої артилерії “Солнцепек”.

 

Про ситуацію на фронті розповів речник ОСУВ “Хортиця” Назар Волошин в ефірі телемарафону.

До оборони Часового Яру долучилися бійці 24-ї бригади ЗСУ. Вони знищують сотні окупантів за добу

Ситуація в Часовому Ярі залишається складною, стверджує Волошин. Так, 21 червня 2024 року російська армія понад 1100 разів гатила по місту з мінометів та артилерії. Тож підрозділи однієї з бригад ЗСУ перекинули у Часів Яр для посилення оборони.

“Було переміщено для посилення підрозділи Королівської бригади (24-ї ОМБр ім. короля Данила, — ред.). Це рішення було прийнято керівництвом. Воно виважене, адже ворог не полишає спроб вже кілька місяців на тому напрямку захопити Часів Яр та околиці біля нього. Більша частина обстрілів приходиться саме на місто, а також усі штурми ворог проводить задля того, щоб взяти місто”,заявив речник ОСУВ “Хортиця” Назар Волошин.

Упродовж 21 червня окупанти дев’ять разів штурмували позиції ЗСУ в Часовому Ярі. Російська армія щодня зазнає втрат у спробах штурмувати місто, але не зменшує своїх зусиль, наголосив Волошин.

“На ранок [22 червня] було зафіксовано понад 50 окупантів знищених і понад 80 були пораненими. У попередню добу ворог був активнішим та було знищено 250 окупантів та майже 400 дістали поранень. Часів Яр стоїть їм поперек горла, але наші сили оборони роблять все, щоб ворогу не дістався Часів Яр”, —  додав Назар Волошин.

Зазначимо, ще 20 червня 24-та ОМБр імені короля Данила повідомила, що оборону в районі Часового Яру посилили її підрозділами.

“В окупантів на кожному рубежі Часового Яру наведено по 3-4 гармати”

22 червня пресслужба 24-ї ОМБр імені короля Данила опублікувала репортаж з фронтового міста. З безпілотника видно, що від більшості будинків залишились самі руїни. Найбільше окупанти гатять по місту з важкої системи залпового вогню “Солнцепек”.

Вулиці Часового Яру у червні 2024 року
Вулиці Часового Яру у червні 2024 року. Скриншот відео: 24-та ОМБр імені короля Данила

“Ситуація насправді критично важка, тому що під час заїзду у місто противник контролює весь маршрут, яким ми починаємо рухатись, і в нього на кожному рубежі наведено по 3-4 гармати. Плюс важко через FPV-дрони, але рятують засоби РЕБ. Прориваємось, але людський страх присутній”, — сказав командир механізованого батальйону 24-ї ОМБр із позивним “Джокер”.

Те, що зброя окупантів легко дістає до українських укріплень, ускладнює евакуацію поранених. Зазвичай у Часовому Ярі на евакуацію пораненого є близько однієї хвилини, стверджують військові.

М113 у Часовому Ярі, яка приїхала евакуювати пораненого, червень 2024 року
М113 у Часовому Ярі, яка приїхала евакуювати пораненого, червень 2024 року. Скриншот відео: 24-та ОМБр імені короля Данила

Завдяки комбінації засобів ураження та штурмів окупанти часом мають успіх

“Противник постійно проводить розвідку боєм. Він має райони, у яких може зосереджуватись. Звідти він маленькими групами по 2-3 людини переміщається та намагається себе накопичувати. Коли накопичується від 10 до 15 людей, вони пробують штурмувати. Коли отримують відсіч, одразу відходять та по позиціях, звідки стріляли наші, працює артилерія. Потім знову йдуть у штурм, і такі накати в день йдуть по 3-4 рази”, — пояснив командир механізованого батальйону 24-ї ОМБр “Джокер”.

Російський окупант на околицях Часового Яру, червень 2024 року
Російський окупант на околицях Часового Яру, червень 2024 року. Скриншот відео: 24-та ОМБр імені короля Данила

Командир додав, що завдяки активному застосуванню артилерії, FPV-дронів та штурмів у росіян бувають успіхи.

Командир механізованого батальйону 24-ї ОМБр “Джокер”
Командир механізованого батальйону 24-ї ОМБр “Джокер”. Скриншот відео: 24-та ОМБр імені короля Данила

Останнім часом, додав командир, російська армія стала скидати на Часів Яр менше авіаційних бомб. Натомість побільшало обстрілів із важкої системи залпового вогню “Солнцепек”.

Наразі окупанти намагаються вибити сили ЗСУ за канал “Сіверський Донець — Донбас”. А українські підрозділи намагаються створити буферну зону в районі міста, відомому як “Канал”, та не допустити втрати цієї території.

Ситуація на Часовоярському відтинку фронту, 22 червня 2024 року
Ситуація на Часовоярському відтинку фронту, 22 червня 2024 року. Скриншот мапи: DeepState

Раніше у ЗСУ повідомляли, що російські війська намагаються взяти у кліщі Часів Яр. Тоді казали, що місто залишається під контролем ЗСУ, а локації противника знищують.


Завантажити ще...