В застосунку "Дія" знову можна оплатити податки
Ілюстративне фото: armyfm.com.ua

За перше півріччя 2024 року майже половина з поданих електронних петицій до президента України Володимира Зеленського набрала необхідну кількість голосів. Водночас тисячі звернень залишаються без відповіді, оскільки не дотягують до порогу в 25 тисяч підписів, необхідних для офіційного розгляду. Як підписати електронну петицію в “Дії” та що для цього необхідно — розповідаємо далі.

Що таке “електронна петиція”?

За перше півріччя 2024 року, за даними дослідження “Центру розвитку інновацій” до президента Володимира Зеленського подали 2 827 петицій, із яких 1 391 набрала необхідну кількість голосів і стала успішною.

Водночас до Верховної Ради лише 2,5% звернень змогли зібрати достатню кількість підписів для розгляду (2 з 81), а до Кабінету Міністрів — 2,4% (11 з 452). Попри це, петиції до уряду виявилися популярнішими, ніж до парламенту. 

Для довідки:

Електронна петиція — це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, яке обов’язкове до розгляду за умови набрання необхідної кількості голосів. 

Петиція підлягає розгляду в особливому порядку, якщо протягом трьох місяців з дня її оприлюднення на підтримку зібрано не менше 25 тисяч підписів громадян.

Відповідно до статті 40 Конституції України, кожному громадянину гарантується право подавати індивідуальні або колективні письмові звернення, а також звертатися особисто до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування. 

Реалізацію цього права на практиці забезпечує Закон України “Про звернення громадян”, який визначає порядок і механізми для подання та розгляду таких звернень.

Як підписати петицію через “Дію”?

Щоб проголосувати за електронну петицію, потрібно перейти на офіційний сайт електронних петицій, знайти необхідний документ через пошук та відкрити його. Ознайомитися з текстом та підписати.

Перед підписанням потрібно пройти авторизацію через ID.GOV.UA. Для цього натисніть на посилання “авторизуватися” та оберіть один з варіантів входу: 

  • за допомогою електронного підпису, тобто через завантаження файлового ключа;
  • через ID банкінг (за допомогою доступу до банківського додатка);
  • за допомогою “Дія.Підпис”.

Аби підписати електронну петицію в “Дії”, далі потрібно виконати наступні кроки:

  1. Оберіть “Дія.Підпис”. Після цього з’явиться QR-код. Натисніть на нього (або зчитайте камерою вашого телефону, якщо заходите через ноутбук).
  2. Далі вас перекине в мобільний додаток “Дія”, де необхідно буде підтвердити запит на авторизацію та пройти ідентифікацію обличчя.
  3. Після підтвердження програма запропонує ввести код для “Дія.Підпису”, який складається з 5 цифр.
  4. Потім програма автоматично перекине вас на сторінку з петицією (якщо цього не станеться — самостійно перейдіть на необхідну сторінку).
  5. Після цього з’являться персональні дані, їх необхідно перевірити та дати згоду на поширення персональних даних. Якщо все правильно — натисніть “продовжити”.
  6. Після підтвердження система перекине вас назад до петиції.
  7. Прокрутіть сторінку вниз та натисніть “Підписатися”.

Якщо ви успішно проголосували за електронну петицію в Дії — з’явиться позначка ″Дякуємо за підтримку! Ваш голос враховано!″ 

Зазначимо, цей процес можна повторити для голосування за інші петиції.

Раніше ми розповідали, що президент Зеленський доручив прем’єр-міністру опрацювати питання демобілізації військових, які відслужили 18 місяців. Ініціатива ще в квітні 2023 року набрала 25 тисяч підписів, які необхідні для розгляду петиції президентом.


Завантажити ще...