За перше півріччя 2024 року майже половина з поданих електронних петицій до президента України Володимира Зеленського набрала необхідну кількість голосів. Водночас тисячі звернень залишаються без відповіді, оскільки не дотягують до порогу в 25 тисяч підписів, необхідних для офіційного розгляду. Як підписати електронну петицію в “Дії” та що для цього необхідно — розповідаємо далі.
За перше півріччя 2024 року, за даними дослідження “Центру розвитку інновацій” до президента Володимира Зеленського подали 2 827 петицій, із яких 1 391 набрала необхідну кількість голосів і стала успішною.
Водночас до Верховної Ради лише 2,5% звернень змогли зібрати достатню кількість підписів для розгляду (2 з 81), а до Кабінету Міністрів — 2,4% (11 з 452). Попри це, петиції до уряду виявилися популярнішими, ніж до парламенту.
Електронна петиція — це особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування, яке обов’язкове до розгляду за умови набрання необхідної кількості голосів.
Петиція підлягає розгляду в особливому порядку, якщо протягом трьох місяців з дня її оприлюднення на підтримку зібрано не менше 25 тисяч підписів громадян.
Відповідно до статті 40 Конституції України, кожному громадянину гарантується право подавати індивідуальні або колективні письмові звернення, а також звертатися особисто до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування.
Реалізацію цього права на практиці забезпечує Закон України “Про звернення громадян”, який визначає порядок і механізми для подання та розгляду таких звернень.
Щоб проголосувати за електронну петицію, потрібно перейти на офіційний сайт електронних петицій, знайти необхідний документ через пошук та відкрити його. Ознайомитися з текстом та підписати.
Перед підписанням потрібно пройти авторизацію через ID.GOV.UA. Для цього натисніть на посилання “авторизуватися” та оберіть один з варіантів входу:
Аби підписати електронну петицію в “Дії”, далі потрібно виконати наступні кроки:
Якщо ви успішно проголосували за електронну петицію в Дії — з’явиться позначка ″Дякуємо за підтримку! Ваш голос враховано!″
Зазначимо, цей процес можна повторити для голосування за інші петиції.
Раніше ми розповідали, що президент Зеленський доручив прем’єр-міністру опрацювати питання демобілізації військових, які відслужили 18 місяців. Ініціатива ще в квітні 2023 року набрала 25 тисяч підписів, які необхідні для розгляду петиції президентом.