Сьогодні в Україні День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. В цей день кожен може поставити на вікно запалену свічку — символ пам’яті про невинно загиблих від жорстокості радянського режиму.
– 27 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору.
Традиційно в цей день люди відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном та свічки до пам’ятників жертвам голоду в Україні.
Зірвати табу з теми Голодомору і пам’яті про мільйони рідних, близьких та земляків, яких радянська влада жорстоко вбила в 1932-1933 роках вдалося тільки в роки Незалежності. Зараз свідків тих подій залишилося не так багато.
За оцінками істориків, у ті роки загинули від голоду кілька мільйонів людей. Наразі офіційно в музеї Голодомору кажуть про 10,5 тисяч жертв, та з цим згодні не всі науковці.
– Цього дня в 1928 році в Одеському окрузі створили першу в СРСР машинно-тракторну станцію.
Вона обслуговувала і ремонтувала трактори, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку, а колгоспи могли взяти її в оренду.
– В 1971 році радянська автоматична станція “Марс-2” зробила посадку на планеті Марс.
Політ станції до “червоної планети” тривав понад 6 місяців. Апарат приземлення був відокремлений, але вдало приземлитися не вдалося: він увійшов в атмосферу Марсу під гострим кутом та не встиг загальмувати при приземленні. Апарат розбився, це був перший штучний предмет на планеті Марс.
Сама ж станція залишилась на орбіті та понад 8 місяців здійснювала дослідження Марса. За цей час вона здійснила 362 оберти навколо планети.