Підтримати
27 січня в Україні і світі вшановують пам'ять жертв Голокосту
Фото з відкритих джерел

Щороку 27 січня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. В Україні жертв трагедії вшановують з 2012 року.

 

Під словом “Голокост” розуміють систематичне переслідування й знищення євреїв та ромів німецькими нацистами протягом 1933 – 1945 років. Людей вбивали лише за їхню расову приналежність.

За даними Українського інституту національної пам’яті, 27 січня 1945 року військові з 1 українського фронту увійшли до табору смерті Аушвіц. Саме в цьому таборі від рук нацистів загинуло близько 1,1 млн людей, з яких мільйон були євреями. У сучасному світі концтабір Аушвіц став символом злочинів нацистів.

В Україні пам’яткою жертв Голокосту став Бабин Яр. Це масова братська могила, у якій ховали євреїв. Розстрілювати їх почали одразу після вступу нацистів до Києва. З 27 вересня до кінця жовтня 1941 року у Бабиному Яру поховали 33 771 людину. Загалом у цій братській могилі лежать понад 100 тисяч цивільних громадян та військовополонених.

В Бахмуті жертв Голокосту згадують щорічно 11 січня.  Адже в 1942-му році нацистські окупанти тільки за цей один день вбили в місті близько 3 тисяч євреїв. За наказом коменданта міста людей відвели в алебастрові виробки на східній околиці міста й замурували. Одних — розстріляли, інших — живцем. Повний перелік прізвищ всіх вбитих там не встановлений і донині. Після звільнення міста восени 1943 рештки загиблих виклали перед містянами для впізнання. Пізніше факти цієї трагедії долучили до доказів нацистських злочинів проти людяності на Нюрнберзькому процесі. Зараз біля цієї скорботної “камери смерті” на території заводу “Артвайнері” знаходиться меморіал “Стіна плачу”.

27 січня в Україні і світі вшановують пам'ять жертв Голокосту
Фото: donmining.info

 

Згідно з інформацією Українського інституту національної пам’яті, в Україні від рук нацистів загинули 610 тисяч євреїв. Загалом трагедія забрала життя понад 5,5 мільйонів євреїв.

Читайте також:


Завантажити ще...