В цей день вшановують пам’ять Героїв битви під Крутами, а у 1916 році провели перші випробування танку.
– Сьогодні міжнародний День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни.
В цей день підписали «Делійську декларацію». Її метою є заклик до припинення гонки ядерних озброєнь, скорочення і подальшої поступової ліквідації ядерних арсеналів країн світу, усунення самої загрози ядерної війни.
– А в Україні вшановують пам’ять Героїв битви під Крутами.
В цей день, завдяки сміливості українських воїнів більшовицький наступ на Київ зупинили на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною й Росією до 1914 року.
Про ці події у 2018 році зняли фільм під назвою — “Крути 1918”. Кандидат історичних наук Владлен Мараєв в проєкті “Історія без міфів” розповідає:
“Загалом Крути захищали від 300 до 400 юнкерів Першої Київської юнацької школи імені Богдана Хмельницького. Річ у тім, що за українською термінологією початку 20 століття юнкерів називали юнаками. І це створила додатковий привід вважати, що на захист України стали саме зовсім юні люди. Дійсно, це була молодь, але молодь, яка проходила військову підготовку, а дехто навіть встиг побувати на фронтах Першої Світової Війни”.
– В 1916 році в Англії відбулися перші випробування танка. У вересні нова зброя з’явилась на полі бою і кардинальним чином вплинула на тактику сучасного бою. Назва “танк” була секретною, але прижилася і залишилась до наших часів.
– А в 1918 році в Києві о третій годині ночі почалося більшовицьке повстання, яке мало мету завдати удару по владі і війську Центральної Ради незалежної УНР напередодні вступу до столиці червоної російської армії під командуванням Муравйова.
Їм вдалося взяти завод “Арсенал”, який став опорним пунктом червоної армії до 4 лютого 1918 року. Коли в оточених закінчились боєприпаси і продовольство, частина військ таємними ходами пішла з території заводу на з’єднання з російськими військами, котрі підійшли тоді до Києва.
– В 1782 році французький композитор Даніель Обер. Основоположник жанру французької «великої опери», автор колишнього французького гімну «La Parisienne».
– Опра Вінфрі з’явилася на світ 29 січня в 1954 році. Американська акторка, телеведуча, письменниця, філантропка та феміністка. Ведуча ток-шоу «Шоу Опри Вінфрі». Найвпливовіша людина шоу-бізнесу у 2009 році за версією журналу Forbes. Майновий стан Вінфрі оцінюється приблизно у 2 мільярди 800 мільйонів доларів, завдяки чому вона вважається найбагатшою жінкою у світовому шоу-бізнесі.