Підтримати
люди на КПВВ Станиця Луганська
Фото: БФ "Право на захист"

За перші 3 години пропуску тут перетнули лінію розмежування майже 1 300 людей. 

Про це Вільному радіо розповідає представник Держприкордонслужби у складі операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб. 

“4 серпня з 08:00 відкриті всі контрольно-пропускні пункти вздовж лінії розмежування, проте фактично на пропуск працює лише КПВВ “Станиця Луганська”. Станом на 11:00 до тимчасово окупованої території пройшли 670 людей, а на контрольовану урядом – 624.

Напередодні за перетином на цьому КПВВ спостерігала моніторка благодійного фонду “Право на захист”. За її інформацією: 

  • 3 серпня до моніторів звернулося 30 людей щодо електронних перепусток, з них вдалося швидко оформити документ для 17 людей. Так роблять для тих, у кого є поважні причини їхати через лінію розмежування.

Наприклад, серед таких була й дівчина, яка оформлює український паспорт нового зразка.  

“Дівчина, яка мешкає у т.зв. “ЛНР”, йшла на підконтрольну уряду територію, аби пройти сканування у ДМС. Але вже на КПВВ з’ясувалося, що електронного дозволу на перетин немає”, — розповідає про особисті обставини цієї дівчини моніторка. 

Правозахисники допомогли їй створити нову заявку на оформлення перепустки та відправити у координаційну групу СБУ. Заявку швидко розглянули, і дівчина потрапила куди планувала. 

[banner_roz4]
  • Тут досі триває реконструкція КПВВ. Це створює певні незручності для людей, зокрема  —  немає тіні.  

“Потихеньку йдуть ремонтні роботи: завозять вагончики та розрівнюють майданчик, де було бомбосховище. Навіс (від сонця та опадів,  —  ред.)  так і відсутній з підконтрольного уряду боку КПВВ”,  —  каже представниця правозахисників.  

  •  Через спеку та відсутність тіні людям стає зле, але точної цифри (скільки людей потребували медичної допомоги) у правозахисників немає.

“Бувають запаморочення, звісно, людям стає погано, — така спека. Гіршає і літнім, і молодим”,  —  каже представниця правозахисників.    

  • Людей, у яких немає сил пішки проходити через КПВВ, підвозять на візках. 

“Перевозять таких людей у візках представники ДСНС та волонтери Міжнародного Комітету Червоного хреста. Це і люди, які рухаються з підконтрольної території, і навпаки. Зазвичай це люди з 1 групою інвалідності, або 80+, або за станом здоров’я не можуть пішки перетинати КПВВ”, — пояснює моніторка.   

Для цього люди звертаються у вагончик, де знаходяться медичні представники. 

  • Тут можна безкоштовно обстежитись на коронавірус за допомогою експрес-тестів. 

“Впродовж дня 23 людини зробили експрес-тести на COVID-19. Для перетину через лінію розмежування це не вимагається. Це зазвичай або люди самі для себе хочуть перевіритись, аби за необхідністю: щоб десь пред’явити довідку, що вони не хворі”,  —  каже моніторка БФ. 

Зазвичай це люди, які потім, вийшовши з ОРЛО на підконтрольну частину Луганщини прямують у бік КПП “Мілове”, аби перетнути держкордон та виїхати у Російську Федерацію. 

Нагадаємо, з 5 серпня змінюються правила перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Це нові карантинні обмеження проти розповсюдження нового штаму коронавірусу. І громадяни України, й іноземці, після перетину лінії розмежування у бік підконтрольної території, мають йти на 10-денну самоізоляції. Детальніше про те як це працюватиме ми розповідали в матеріалі Невакцинованим на КПВВ знову треба буде робити тест на коронавірус або ізолюватися

Читайте також:

 


Завантажити ще...