У п’ятницю, 4 лютого, мають поновитись на один день й пропускні операції на КПВВ “Новотроїцьке”.
Контрольно-пропускний пункт “Станиця Луганська” — єдиний на Донбасі, який працює стабільно впродовж всього карантину. Він відкритий щодня з 07:00 до 16:00. Але він пішохідний, тож на транспорті тут проїхати не можна.
Українські прикордонники не вимагають ані 2-тижневої самоізоляції, ані результатів тестів на коронавірус. Такі норми скасували у грудні.
Варто врахувати, що окупанти обмежили кількість перетинів тут до одного на місяць (вважаючи за один “туди й назад”).
Тут щодня чергують монітори благодійного фонду “Право на захист”, які допомагають людям інформаційно та стежать за додержанням прав людини під час перетину лінії розмежування. З юристами БФ можна проконсультуватись заздалегідь про будь-які нюанси перетину за такими телефонами:
Монітори “Права на захист” розповідають, що нині на КПВВ “Станиця Луганська” немає представника координаційної групи СБУ, який би сприяв прискореному розгляду заявок на оформлення “електронних перепусток” на перетин. Такий представник є тепер у Старобільську. Тому якщо виникне будь-яка проблема з перепусткою, це може стати справжньою перепоною.
Нещодавно мешканка Луганщини пройшла через КПВВ “Станиця Луганська” з ОРЛО на підконтрольну територію, аби вклеїти у свій паспорт нове фото (їй виповнилося 45 років). Жінка подала всі необхідні дані, але з’ясувалося, що її паспорт пошкоджений, тож вона мала оформити нову ID-картку. Отримала новий документ у міграційній службі вже під кінець робочого дня та сподівалась вже перетнути КПВВ та встигнути на останній автобус додому.
Проте через КПВВ жінку не пропустили: виявилось, що її безстрокова перепустка була оформлена на старий паспорт, що вже був не дійсний. Тож необхідно було оформлювати нову перепустку. Для цього потрібно було повторно подати запит до координаційної групи. Обробка такого запиту може тривати до 2 тижнів.
“Через те, що представника координаційної групи на КПВВ немає, люди наразі мають звертатися в Старобільськ. Ті, хто самостійно приїжджає до Старобільська, мають привілеї на отримання перепустки протягом дня. Такі справи, зазвичай, обробляються в першу чергу. А для тих людей, які звертаються дистанційно, зі Станиці Луганської, обробка електронної перепустки триває протягом доби”, – пояснює регіональний монітор БФ “Право на захист” Оксана Понаморева.
Тож правозахисники допомогли жінці подати заяву на електронну перепустку; жінка вимушена була залишитись у Станиці Луганській на ночівлю.
“Вдома на мене чекає хвора дитина, довелося знову просити родичів із нею побути. Я не вийшла на роботу. Довелось пояснювати ситуацію й відпрошуватися ще на один день. Дві доби я як на голках, мені потрібно повернутися, а я не можу…”, – розповідає жінка.
Нова перепустка надійшла пообіді на другу добу перебування у Станиці Луганській. Як зазначають монітори БФ “Право на захист”, такі історії на КПВВ трапляються ледь не щодня. Тому нагадують кожному, хто їде за новим паспортом: зауважте, що вам доведеться оформлювати й нову перепустку, тож розраховуйте свій час та можливості.
На Луганщині є ще 2 гуманітарні коридори, але вони не працюють: окупанти не пропускають людей через контрольовані ними блокпости. Мова про КПВВ “Щастя” та “Золоте”. Такою ж самою є ситуація у Донецькій області на КПВВ “Майорське”, “Гнутове”, “Мар’їнка” та “Новотроїцьке”.
Щоправда, пропуск через КПВВ “Новотроїцьке” має поновитись на один день у п’ятницю, 4 лютого. У цей день бойовики т.зв. “ДНР” пропускають людей через контрольований ними блокпост “Оленівка”. Це транспортний КПВВ, тож є пропуск і для людей на машинах. Цей КПВВ працює теж з 07:00 до 16:00 за київським часом.
Нагадаємо, напередодні, 2 лютого, російсько-окупаційні війська обстріляли КПВВ “Гнутове” на Донеччині з безпілотника, до якого вони прикріпили вибухівку. На щастя, внаслідок вибуху цивільні мешканці не постраждали (оскільки на КПВВ руху людей немає). Прикордонник вцілів завдяки службовому жетону.
Читайте також: