Сьогодні в Україні відзначають День учителя. А світ пам’ятає 3 жовтня як день возз’єднання Німеччини.
– Сьогодні освітяни України відзначають своє професійне свято. З роками ця професія змінюється, з’являються нові вимоги та виклики. Нинішні вчителі вже більше використовують навчальні матеріали та наочні приклади в роботі, вчаться зацікавлювати дітей, використовують 3D принтери, мультимедійні дошки тощо, танцюють з учнями й не тільки. В цей день заведено вітати освітян та навідуватися до них в гості, аби подякувати за їхню роботу.
– Сьогодні святкують і грибники. Це неофіційний день любителів тихого полювання. Вистачає таких і на Донеччині. Осінь — одна з найкращих пір для збору грибів. Але навіть якщо ви досвідчений грибник, обирайте лише ті гриби, в яких ви впевнені.
– 3 жовтня 1812 року в Криму заклали Нікітський ботанічний сад. Біля села Нікіта (нині селище Ботанічне) у місцевого поміщика Смирнова викупили 375 десятин землі. За 14 років директор саду Християн Стевен зібрав понад 450 видів екзотичних рослин. Зараз жива колекція саду налічує 30 тисяч видів, гібридів і сортів рослин практично всіх країн світу. У Нижньому парку саду росте каліфорнійський дуб. У нашій країні він більше ніде не зустрічається.
– В цей же день у 1906 році сигнал SOS був затверджений як міжнародний сигнал біди, замінивши позивний CQD. SOS — міжнародний сигнал лиха в радіотелеграфному зв’язку (азбука Морзе). Сигнал є послідовністю трьох крапок, трьох тире та ще трьох крапок, які передаються без пауз між буквами ( • • • – – – • • •).
– 3 жовтня 1952 року в Лос-Анджелесі вперше записали відеозображення на магнітну стрічку.
– Через 15 років у цей день у США експериментальний ракетоплан “North American” розвинув швидкість 7 297 кілометрів за годину, що майже в 7 разів перевищує швидкість звуку.
– 3 жовтня 1986 року сталася аварія на радянському підводному крейсері стратегічного призначення К-219. Він ніс патрулювання в Атлантичному океані.
Через вибух у ракетній шахті спалахнула пожежа. Підводний човен почав тонути. Екіпаж боровся за його живучість ще три дні. 6 жовтня судно остаточно пішло на дно. Четверо моряків загинули. Один із них – матрос Сергій Премінін – живцем замурований у реакторному відсіку. Членів екіпажу, які вижили, евакуювали.
– В цей день у 1990 році відбулося возз’єднання Німеччини. Опівночі Соціалістична німецька демократична республіка приєдналася до Федеративної республіки Німеччини. Західний Берлін так само увійшов до єдиної країни.
– У 1803 році — Джон Горрі, американський лікар, винахідник холодильних установок. Через 48 років він отримав перший у США патент на механічний холодильник.
– У 1935 — Армен Джигарханян, радянський та російський актор театру й кіно вірменського походження, народний артист колишнього СРСР. Найвідоміші фільми за його участю: “Здрастуйте, я ваша тьотя”, “Нові пригоди невловимих”, “Собака на сіні”, “Місце зустрічі змінити не можна”, “Тегеран-43”.
– Через 34 роки народилася Гвен Стефані. Американська співачка, авторка пісень, актриса, продюсерка та дизайнерка. Солістка й співзасновниця музикальної групи No Doubt. Виконавиця та одна з авторок таких відомих синглів як «Just a Girl», «Don’t Speak» та інших. У 2004 році вона розпочала сольну кар’єру з альбомом “Love. Angel”.