Суд відмовив прокуратурі, яка просила відправити нардепа в СІЗО або відпустити під заставу в 300 мільйонів гривень.
11 травня керівники Офісу Генеральної прокуратури та СБУ провели брифінг, на якому заявили, що вони підписали підозру у держзраді та розграбуванні національних цінностей на окупованій території лідеру партії “Опозиційна платформа — За життя” Віктору Медведчуку та його однопартійцю Тарасу Козаку.
Їх підозрюють у кількох кримінальних порушеннях:
Головним організатором цих схем, за даними силовиків, був Віктор Медведчук, а Тарас Козак йому лише допомагав.
Детальніше про те, що закидають нардепам силовики читайте в матеріалі: Лідеру “ОПЗЖ” Медведчуку та його колезі хочуть оголосити про підозру в держзраді (ОНОВЛЕНО).
На брифінгу керівники силових структур також заявили, що вони проводили обшуки в будинках нардепів, а також намагались вручити підозру Медведчуку. Проте його начебто “не було вдома”. А Козак, за інформацією СБУ, знаходиться в Росії.
Після брифінгу голів Офісу Генпрокурора та СБУ про підписання підозри лідеру “ОПЗЖ” Віктору Медведчуку, нардеп заявив, що не буде переховуватись від слідства, але вважає, що справи проти нього сфабриковані та мають мету політичного переслідування.
Наступного ж дня, 12 травня, Медведчук прийшов до Офісу Генерального прокурора на допит та ознайомився з підозрою. Проте вийшов він звідти сам. Його не затримували.
Офіс Генпрокурора підготував до засідання клопотання, щоб нардепа взяли під варту у СІЗО або відпустити під заставу в 300 мільйонів гривень.
Чи відправляти Медведчука за ґрати на момент слідства розглядати запланували у Печерському суді Києва. Вже під будівлею суду підозрюваного зустрічали його однопартійці, а також десятки людей в спортивних костюмах.
Під будівлею суду кум російського президента Віктор Медведчук розповів журналістам, що він не може з власних коштів заплатити таку суму:
“Прокуратура просить застосувати санкції у вигляду арешту або застави в 300 мільйонів. Перед цим органи влади зробили все можливе, щоб я не зміг заплатити ці гроші, тому що до мене та стосовно моєї дружини незаконно застосовані санкції за рішення РНБО і заблоковані усі рахунки, з яких можна було б переказати гроші й забезпечити заставу”.
Засідання почалось ще о 13:00. На початку засідання однопартійці Медведчука просили суд, щоб нардепа відпустили їм на поруки. Але суд це прохання одразу ж відхилив.
Тож, поки в суді розглядають лише можливість внесення застави або взяття під варту.
Прокуратура аргументує: Медведчука підозрюють у кримінальній справі, за якою передбачено до 15 років тюрми, тому він може втекти, щоб уникнути відповідальності, а також може продати своє майно. Тому і потрібно його відправити під варту або відпустити під заставу у 300 мільйонів гривень.
Адвокати ж протестують: Кажуть, що на нардепі та його дружині “лежать” санкції РНБО, які не дозволяють користуватись своїм майном та навіть коштами. Також кажуть, що прокуратура начебто не надала істотних доказів по цій справі, а ті які є — це лише “в уяві” прокурора.
Через майже 8 годин судового засідання суд відмовив у клопотанні прокуратури, але й відмовився відпускати Медведчука на волю. Тож нардепу призначили цілодобовий домашній арешт до 9 липня. По закінченню цього терміну запобіжний захід можуть продовжити, змінити або залишити без нього.
Після засідання Віктор Медведчук сказав, що поки не знає, чи буде оскаржувати запобіжний захід в апеляційному суді.
Слід зазначити, коли суддя озвучив, що відхиляє прохання прокуратури про запобіжний захід в 300 млн або СІЗО, то Медведчук і його команда адвокатів зраділи. Але коли суддя сказав про домашній арешт, то посмішка з обличчя Медведчука одразу зникла.
Нагадаємо, на початку 2021 року Рада нацбезпеки та оборони України ввела санкції та заблокувала активи й телеканали Віктора Медведчука та його соратника Тараса Козака, а також активи їхніх цивільних дружин. Аргументували в РНБО тим, що канали політиків проросійські, підбивають українців повернутись в політичному сенсі в бік Росії, а самі нардепи фігурують у кримінальних справах.
Читайте також: