Волонтерська діяльність популярна по всьому світу. Ті, хто готовий безкорисно допомагати іншим об’єднуються у великі організації або діють окремо. Та головна мета їх об’єднує — зробити світ навколо милосерднішим і кращим. У зв’язку з збройним конфліктом на сході України, активно розвинулась і така волонтерська діяльність в нашій країні.
Зараз багатьом людям важко уявити життя без волонтерів. Особливо це стосується мешканців прифронтових міст, людей з окупованих територій, та тих, хто постраждав через бойові дії на Донбасі.
Так, в Донецькій та Луганській областях досі відновлюють водопостачання. Раніше ми писали про щонайменше 28 тисяч людей, які через бойові дії залишились без води.
Під час обстрілів, постраждала велика кількість будинків, ні в чому не винних людей, та волонтери досі продовжують їх ремонтовувати.
Крім того, через загострену ситуацію на Донбасі, у багатьох населених пунктів, які знаходяться вздовж лінії розмежування, досі відсутнє транспортне сполучення з райцентрами. Розкажемо вам про кількох волонтерів та великі організації, що є в нашому регіоні.
Так, в Бахмутському районі, безкоштовну екстрену медичну допомогу надає рятувально-евакуаційна служба “ASAP RESCUE”. І хоча зараз вони майже стали військовою структурою, та всі 5 років залежать від волонтерів, що їх підтримують. І самі вивозять людей з передової на громадських засадах.
Заснував цю організацію Ілля Лисенко ще у 2014 році.
Це понад 200 волонтерів, які проводять евакуацію поранених під час катастроф, катаклізмів та інших ситуацій, які загрожують життю. Щодня вони проводять плановий профілактичній об’їзд блокпостів та населених пунктів в т.з. “сірій” зоні ООС.
Волонтери допомагають не лише із травмами, а іноді навіть приймають пологи.
Ще одним відомим волонтером є Євген Каплін, координатор організації “Проліска”. Вони надають допомогу для мешканців Донеччини, які постраждали від бойових дій. Він разом із своєю командою відвідує невеличкі селища, та привозить людям воду, теплі речі та одяг.
В Часовому яру є хоспіс від організації “Проліска”, керує ним Євген Ткачев. Чоловік вивіз своїх підопічних з непідконтрольної території, фактично, з-під обстрілів. Завдяки міжнародним благодійним організаціям, вони придбали 3 будинки, де тепер живуть старенькі. Євген та інші волонтери допомагають їм з оформленням документів, забезпечують їжею та одягом. Майже 20 літніх людей залишились без рідних, тож про них більше нікому потурбуватись. Благодійники стали їх опорою, яка була потрібна і навіть без війни.
Максим Піган — координатор ADRA Ukraine, яка також відновлює інфраструктуру прифронтових міст. Так, за 8 місяців майже півтори тисячі людей отримали доступ до райцентрів поблизу. Благодійники запустили безкоштовний регулярний автобус, завдяки якому, мешканці можуть поїхати в аптеку, банки, щоб зняти пенсію, магазинів, адміністрації, та інших життєво важливим об’єктам.
Ще одні містяни вже протягом 5 років допомагають військовим та дітям-переселенцям.
Громадська організація “Бахмут Український” налічує близько 50 активістів та декілька сотень помічників, які піклуються про поранених і хворих бійцях з фронту, виготовляють маскувальни сітки та передають їх військовим. Тож вони закуповують воєнне облаштування, щоб допомогти бійцям ЗСУ. Але виділити когось із них дуже важко.
Крім волонтерської діяльності військовим, вони також закликають бахмутян вирішувати проблеми міста.
Крім українських та місцевих волонтерських організацій, на допомогу мешканцям також йдуть і міжнародні волонтери. Так, Червоний Хрест майже кожного тижня відправляє тонни вантажівок із гуманітарною допомогою на непідконтрольні території. Вони відновлюють зруйновані будинки, допомагають людям з харчами, одягом та іншими необхідними речами.
https://www.facebook.com/radiovilne/videos/425980874546068/
З великими складнощами зараз продовжують свою діяльність волонтери організації “Лада”. Під їх опікою — безпритульні тварини в місті. За власні кошти вони стерилізують, лікують та утримують кішок, собак та навіть лебедів.
За 2017 рік, вони простерилізували близько 200 собак та 160 кішок, а також знайшли новий будинок для понад 600 тварин.
Всі волонтери звичайні мешканці Бахмута, які вдень працюють або навчаються, та у вільний час допомагають тваринам.
https://www.facebook.com/radiovilne/videos/1871146429670704/