П’ятеро народних депутатів від округів Донеччини живуть в столиці в орендованих квартирах або готельних номерах. За них з держбюджету сплачують щомісяця понад 100 тис грн. За кого платять з наших податків — читайте далі.
Дані про перші виплати для депутатів нового скликання опублікували у звіті на сайті Верховної Ради.
Так, найдорожчим для державного гаманця в жовтні виявився член депутатської фракції політичної партії “Опозиційна платформа За життя” Валерій Гнатенко. Його проживання в столиці обійшлося державі у 23 тис 400 грн за місяць.
Позафракційний Сергій Магера від 58 округу платить за квартиру чи готельний номер 21 тис 450 грн з держбюджета.
Колишній глава ВЦА Мар`їнки Володимир Мороз отримує на своє проживання також 21 тис 450 грн щомісяця.
19 тис 825 грн на місяць витрачає представник від 51 округу (Зайцеве) Олександр Ковальов. Відповідно до публічних даних, отримав свою компенсацію він вже за 2 місяці. Це той самий, що прославився як перший кнопкодав 9 скликання. Зазначимо, рух Чесно спробував поспілкуватись з представником влади в кулуарах Верховної ради і запитати про оренду житла, але нардеп зазначив, що він нічого не брав, і натомість попросив показати посвідчення журналіста й навіть статут. Ось так виглядав їхній діалог, за даними активістів:
“– Чи отримували Ви компенсацію за житло?
– Вы кто, я извиняюсь?
– Рух ЧЕСНО.
– Покажите, кто Вы… Будьте добры, принесите устав, я посмотрю, насколько вы соответствуете уставу.
– Ми акредитовані журналісти й маємо право запитувати Вас.
– Покажите, где вас аккредитовали, на основании чего?
– Ми ж зайшли у Верховну Раду – отже, у нас є акредитація.
– Я подам запит и узнаю, как Вас пустили”.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих Дмитро Лубінець серед своїх колег з регіону найбільш ощадний. Він витрачає на оренду житла 18 тисяч гривень бюджетних коштів.
Зазначимо, згідно зі статтею 35 закону “Про статус народного депутата України”, депутати ВРУ отримують компенсацію на винайм помешкання або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж Києва. На ці та транспортні витрати народний депутат отримує ще одну свою місячну зарплату, але не сплачує з цих грошей податки.
Нагадаємо, три депутати 8 скликання з Донеччини щомісяця отримували з бюджету близько 20 тис. грн на оренду житла.
Читайте також: