Бахмут обстріл
Фото: поліція Донецької області

Рівно 5 років тому проросійські найманці обстріляли з артилерії житловий квартал Бахмута, внаслідок якого загинули двоє людей.

13 лютого 2015 року в другій половині дня, бойовики з непідконтрольної уряду території обстріляли східну околицю Бахмута з реактивних установок “Смерч”. Залпи поцілили в район школи № 4, дитячого садка № 4 та приватного сектора, що на правому березі ріки Бахмут в районі “Заріччя” неподалік м’ясокомбінату. Внаслідок обстрілу загинули на місці двоє містян  — жінка і хлопчик 7 років: другокласник 4-ї школи Єгор Молодецький та співробітниця електродного цеху заводу “Вістек” Марина Кремезна. 25-річна мати двох дітей накрила собою дочку, врятувавши їй життя ціною власного.

Марина Кремезна Бахмут
Марина Кремезна, мати загиблої. Фото: Вільне радіо

“Я йшла з роботи, прийшли додому, і тут почався обстріл. Донька моя пішла в садок забрати дитину разом з Майєю, тому що вона була як хвостик, бігала за мамою. І тут сусід кричить: “У вас донька загинула”. Обстріл почався, я надворі, тільки вийшла і це сталося. Важко пригадувати це кожного разу”, — згадує мати загиблої Марина Кремезна.

Онучка Марини отримала дуже серйозні поранення, перенесла кілька надважких операцій, але вижила. Відновлюються вона та сестричка досі. 

“Майя в сьомому класі, Вікторія  — в четвертому. Було би все чудово, якби був мир на землі. Шкода всіх, хто зараз теж гине  — я чудово розумію… скільки життів забрала ця війна. Звичайно, вони завжди пригадують свою мати. Вікторія якось сказала: “Я так хочу на небеса!” . Я їй кажу: “Я розумію, що там мама, але на небеса тобі не треба”, — додає Марина.

В 2015 році в міську лікарню з пораненнями різного ступеню тяжкості доставили всього 7 постраждалих внаслідок цієї трагедії, з них троє — діти від 6 до 8 років.

“У нас окрім Майї (у неї осколкові поранення і вона стоїть на обліку у травматолога) є ще троє дітей, які теж отримали поранення під час того обстрілу. У них поглиблені медогляди, і все що можемо для діточок  — намагаємось робити. Вони трохи відійшли — психолог школи з ними працює”, — розповіла медсестра школи № 4.

Також під час обстрілу був пошкоджений газопровід. В місцях попадань слідчо-оперативна група місцевої поліції вилучили бойові елементи 300-міліметрових касетних мін, які не спрацювали. Зазначимо, що наступного  дня 14 лютого 2015 року бойовики обстріляли також південну околицю Бахмута в районі Опитного. Внаслідок цього обстрілу з людей ніхто не постраждав.  

“Збиток, завданий місту, склав 2 млн грн, з них 250 тис грн  — в приватному секторі. Але спільними зусиллями ми в найкоротший термін запустили школу, відремонтували будинки, надали допомогу постраждалим”, — розповідає мер Бахмута Олексій Рева. 

Мітинг-реквієм 

До першої річниці трагедії у дворі школи № 4 по вулиці Загородній, 22 відкрили пам’ятний знак. В четвер 13 лютого сюди, як і у всі минулі роки, прийшли на мітинг-реквієм мешканці мікрорайону Заріччя  — свідки того обстрілу, працівники школи, школярі та їх батьки, а також представники влади та військові. Прапор перед школою в цей день завжди — з чорною стрічкою та приспущений. До школи йдуть і йдуть люди з червоними гвоздиками. Сьогодні о 12:00 тут на шкільному дворі вишикувались учні. Прийшли й просто місцеві мешканці.

“Ми прийшли, тому що живемо в цьому районі, знали Марину Кремезну, працювали разом з нею, цю дитину знали. Тому співчуваємо родині й обов’язково сюди приходимо  — згадати їх та вшанувати їх пам’ять”, — каже мешканка цього району Бахмута Ганна.

Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти, іграшки та лампадки біля пам’ятного знаку на території школи. 

ЗОШ 4 Бахмут
Мітинг-реквієм біля ЗОШ №4. Фото: Вільне радіо
Школярі ЗОШ 4 Бахмут
Школярі ЗОШ № 4 покладають квіти та іграшки до пам’ятного знака. Фото: Вільне радіо
Рева Філашкін Донбас
Представники влади покладають квіти до пам’ятного знаку біля ЗОШ №4. Фото: Вільне радіо
військовий ЗОШ 4 Бахмут
Фото: Вільне радіо
пам'ятний знак ЗОШ 4 Бахмут
Фото: Вільне радіо

Читайте також: 


Завантажити ще...