Сьогодні — гарний день для доброї справи, адже 5 жовтня відзначають День, щоб зробити що-небудь хороше. Інші свята і події цього дня — в матеріалі.
– Сьогодні своє професійне свято відзначають працівники карного розшуку.
Зараз карний розшук — один із найбільших та найважливіших підрозділів МВС. Служба оперативників постійно пов’язана з ризиком і самовідданістю. Погоні, перестрілки, засідки, зустрічі зі злочинцем сам на сам. До цього оперативник повинен бути готовий щодня та щогодини.
– Сьогодні ми відзначаємо День, щоб зробити що-небудь хороше.
Цей добрий посил на початку жовтня має традиційний характер. Тож запрошуємо читачів і слухачів Вільного радіо зробити сьогодні хоч одну хорошу справу — і тоді всім буде добре.
– 5 жовтня 1502 року Христофор Колумб відкрив Коста-Ріку.
Це відбулося під час його останньої, четвертої експедиції. Колумб став першим європейцем, який потрапив на територію Центральної Америки, розташованої між Тихим та Атлантичним океанами. Він назвав цю місцевість Коста-Ріка. В перекладі з іспанської — «Багатий берег». Тут Колумб хотів знайти золото. Зараз це незалежна країна з 4-мільйонним населенням.
– В цей день у далекому 1888 році Джон Лауд зі США запатентував принцип дії кулькової ручки. Сьогодні ця річ стала настільки звичною для нас, що важко уявити, що не так давно кулькової ручки не існувало.
Винахідник одразу ж зіткнувся з проблемою. У спеку чорнило витікало, ставало рідким від температури. Взимку воно утворювало грудочки чи взагалі замерзало. Цю проблему вирішили угорський журналіст Ласло Біро та його брат Георгій, який був хіміком. Вони розробили нову формулу чорнил, які не текли та не ставали занадто густими.
– 5 жовтня 1931 року американці Клайд Пангборн і Г’ю Херндон завершили перший у світі безпосадковий переліт через Тихий океан.
Їхній політ почався 3 жовтня і тривав 41 годину 31 хвилину. За цей час мандрівники перелетіли монопланом Bellanca CH-200 з Японії до США. Вони подолали більш ніж 8 тисяч кілометрів.
– Через 43 роки в цей день американець Девід Кунст завершив першу у світі пішу навколосвітню подорож.
Він відвідав 4 континенти та 13 країн. Подорожувальник подолав шлях довжиною 23 тисячі кілометрів і повернувся на батьківщину до місця старту в містечку Васека (штат Міннесота). За час подорожі він зносив 21 пару взуття.
У 1864 році — французький вчений, винахідник кінематографа Луї Жан Люм’єр. Разом з молодшим братом Огюстом він розробив конструкцію апарата для знімання і проеціювання “рухомих фотографій”. Перший кіносеанс організували в Парижі 28 грудня 1895 року в підвалі «Гран-кафе» на бульварі Капуцинів у Парижі.
Спочатку брати Люм’єри демонстрували сценки, зняті в основному з життя: «Прибуття потягу на вокзал Ла-Сіоти», «Вихід робітників з фабрики братів Люм’єр», «Сніданок немовляти», «Виловлювання червоних рибок», постановочний комедійний скетч «Политий поливальник» та інші. Брати зняли близько п’ятдесяти коротких стрічок на різні теми.
– У 1975 році народилася британська актриса театру, кіно, телебачення та озвучування Кейт Уінслет. Свою акторську кар’єру вона розпочала в 1991 році. Її дебют відбувся на британському телебаченні. Це був художній фільм «Небесні створіння». Фільм отримав визнання кінокритиків.
В Україні Кейт Уінслет стала популярною після виходу на екран кінострічки “Титанік”. Тут вона зіграла роль головної героїні фільму на ім’я Роза.