Підтримати
Впродовж всього дня перетнути лінію розмежування можна було тільки на одному пункту пропуску на Луганщині.
Фото: БФ "Право на захист"

У жінки не було ніяких українських документів для перетину. Аби все ж потрапити до хворого тата, їй довелося заночувати біля КПВВ.

 

Про це Вільному радіо розповів монітор благодійного фонду “Право на захист”. Він слідкував за пропуском на КПВВ “Станиця Луганська” у вівторок, 31 серпня.

“Жінка 1970 року народження, громадянка України, яка фактично мешкає у Чехії, хотіла потрапити на тимчасово окуповану Луганщину, аби доглянути тата у комі. Але в неї не було ніяких українських документів: ані електронної перепустки на перетин, ані українського паспорта, ані ідентифікаційного коду. Не було також жодних медичних документів, які підтверджували б стан її батька”, — розповідає представник правозахисників.

За його словами, жінка чекала, поки їй месенджером скинуть необхідні документи, але до закриття КПВВ цього так і не сталося. 

“Тому їй довелося залишитись на ніч у Станиці Луганській. Наступного дня жінка вже мала документи. Ми допомогли їй відправити їх координаційній групі СБУ на прискорену обробку з поважних причин”,  —  каже монітор. 

Тож перепустку для цієї жінки оформили, і вона пішла до хворого батька. 

Для довідки:
За даними представника Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігоря Лизогуба, у вівторок, 31 серпня, тут, окрім цієї жінки, на тимчасово окуповану територію пройшла 1 171 людина. А у зворотному напрямку, на підконтрольну Україні територію  —  918 людей.

[banner_roz4]

Мешканець Донеччини хотів проїхати до РФ через КПВВ “Станиця Луганська”

Ще одну історію перетину через КПВВ “Станиця Луганська” розповіли Вільному радіо правозахисники у вівторок, 31 серпня.

“72-річний мешканець тимчасово окупованої Донеччини їхав у Росію через Луганську область та опинився на КПВВ “Станиця Луганська”. Його не пропускали через лінію розмежування у бік підконтрольної території, тому що в нього не було перепустки — він ніколи про неї не чув та не оформлював. І назад, на ТОТ, його теж не пропускали: немає прописки на Луганщині (адже він прописаний в Донецькій області)”,  —  розповідає монітор БФ “Право на захист”.

Правозахисники допомогли чоловікові оформити електронну перепустку та попросили у координаційної групи СБУ прискорити її обробку з поважної причини за віком. А згодом допомогли встановити й налаштувати мобільний додаток “Вдома”. Тому чоловік все ж зміг пообіді пройти на підконтрольну територію. 

Коли запрацюють інші КПВВ Донбасу

На Луганщині людей готові пропускати щоденно через ще два гуманітарні коридори  —  це КПВВ “Щастя” та “Золоте”. Але вони фактично не працюють на пропуск вже майже рік, тому що пропуску немає через суміжні блокпости, контрольовані незаконними збройними формуваннями. 

Аналогічна ситуація і на 4-х КПВВ “Донеччини”  —  мова про пропускні пункти “Майорське”, “Мар’їнка”, “Гнутове” та “Новотроїцьке”. 

Зазначимо, через КПВВ “Новотроїцьке” люди все ж проїжджають двічі на тиждень: щопонеділка та щоп’ятниці НЗФ так званої “ДНР” пропускають людей через суміжний з “Новотроїцьким” блокпост “Оленівка”. Але для того, аби проїхати там у бік тимчасово окупованого Донецька, необхідно потрапити у дозвільні списки на перетин т.зв. “міжвідомчого штабу ДНР”. 

Тож наступна можливість проїхати тут через КПВВ ймовірно буде у п’ятницю, 3 вересня. 

Якщо у вас є питання щодо перетину лінії розмежування, ви можете поставити їх по буднях фахівцям БФ “Право на захист” через гарячу лінію за такими номерами:

(099) 507 50 90, (068) 507 50 90, (093) 507 50 90

Умови перетину КПВВ Донбасу
Інфографіка: Вільне радіо/ Анна Сердюк


Читайте також:

 

 


Завантажити ще...