Підтримати
Зображення до посту 6 країн готові відправити своїх миротворців на Донбас, – Волкер
Фото: Український інтерес

Спецпредставник Держдепартаменту США в Україні Курт Волкер назвав країни, які готові відправити своїх військовослужбовців на Донбас.

Про це він розповів в інтерв’ю російським журналістам.
Зокрема, своїх миротворців готові надати: Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина. Волкер наголосив, що миротворці мають бути розподілені на всій території конфлікту.

Нагадаємо, Україна наполягає на розгортанні миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на сході України, в тому числі, і на кордоні з РФ. Проте Кремль заявляє, що миротворці повинні розміщуватися тільки на лінії розмежування сторін, і мати функцію охорони вже чинної місії ОБСЄ.

Зазначимо: 16-18 лютого 2018 року в Мюнхені відбулася чергова конференція з політики безпеки. На цій конференції обговорювали також і питання врегулювання конфлікту на Донбасі. Андерс Фог Расмуссен, колишній генеральний секретар НАТО, запропонував концепцію миротворчої місії, яку опублікував Інститут Хадсона. До речі, саме ця доповідь вважається останнім компромісним рішенням.

В документі зображено детальний план потенційної миротворчої операції на сході України, зобов’язання, які повинна взяти на себе Україна, Росія та представники «ЛДНР», нюанси, небезпеки, можливі компроміси та різні варіанти мандату «блакитних касок» в Україні.

 

Реакція на доповідь Расмуссена

Президент України Петро Порошенко зазначив, що головне в питанні введення миротворців на Донбас – «дотиснути Росію».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін оцінив «доповідь Расмуссена» щодо миротворців ООН на Донбасі як «в цілому гідну». У той же час Клімкін зазначив, що в доповіді є елементи, з якими він не згоден: «РФ має забратися з Донбасу і передати контроль Україні та міжнародній спільноті!», – підсумував український міністр.

Реакції президента РФ Володимира Путіна на документ не було, також відмовився його оцінювати глава МЗС РФ Сергій Лавров. Свою реакцію висловив DW сенатор Олексій Пушков. Він зазначив, що Україна хоче «все і відразу» і що миротворці не повинні знаходитися на всій території конфлікту – тільки на лінії розмежування. За його словами, Москва не відмовиться від своєї попередньої позиції.

Так званий екс-глава «ДНР» Олександр Захарченко заявляв про свою готовність розглянути введення миротворців: «Народ Донбасу як ніхто інший зацікавлений в тому, щоб почався процес врегулювання нашого з Києвом конфлікту, щоб перестали гинути люди», – заявляв Захарченко.


Завантажити ще...