Підтримати
Зображення до посту 7 січня: свята і події. Цей день в історії
Фото: depositphotos

Релігійні християни сьогодні святкують Різдво Христове, у 1610 році в цей день Галілей відкрив перші три супутники Юпітера, а у 1827 році народився винахідник Стенфорд Флемінг.

 

Що відзначають 7 січня:

– Сьогодні релігійні християни святкують Різдво Христове.

Свято завершує суворий сорокаденний Різдвяний піст. Після нього наступають святки – 12 днів. На Різдво люди йдуть до церкви на святкове богослужіння. Воно починається ще з ночі. Невдовзі родина збирається на сніданок або обід, вже не пісний, та готується до зустрічі гостей у другій половині дня. Вже після полудня молодь збирається в гурти і йде колядувати. Вони заходять до кожного подвір’я, просять дозволу розпочати свої привітання, співають  колядки, жартують й розігрують різні комічні сценки. В піснях-колядках господарю з господинею, а також усій їхній родині вони бажають щастя та здоров’я, добробуту, гарного врожаю та приплоду худоби. Господарі щиро дякують гостям за привітання і обдаровують їх різними смаколиками: яблуками, горіхами, бубликами. Іноді запрошують до хати — за святковий стіл. Колядників з нетерпінням чекають в кожному домі. Вважають, чим більше колядників завітає до оселі, тим щедрішим для родини буде наступний рік.

7 січня відбулись такі визначні події:

– 7 січня 1610 року Галілео Галілей відкрив перші три супутники Юпітера – Іо, Європу і Ганімед.

– В цей день 1782 року в США, штат Пенсильванія, відкрили перший комерційний банк.  Це Bank of North America у Філадельфії.

– Рівно через 3 роки французький аеронавт Жан Бланшар і американець Джон Джеффрис на повітряній кулі першими перетнули Ла-Манш. Під час їхнього польоту вітер стих, і куля почала знижатися над самим морем. Тоді Бланшару та його пасажиру довелося позбутися частини свого одягу. Так куля стала легшою і піднялася над водою.

– В цей день в 1887 році американець Томас Стівенс із Сан-Франциско завершив першу навколосвітню подорож на велосипеді. Почав він свою мандрівку у квітні 1884 року. За час подорожі Стівенс проїхав 13 500 миль.

– 7 січня 1929 року у Нью-Йорку вперше у світі почали продавати молоко в картонних пакетах.

– В цьому ж році вийшов друком один із перших пригодницьких коміксів “Тарзан”. 

7 січня народилися такі відомі люди:

В 1827 році — канадський інженер шотландського походження, винахідник Сендфорд Флемінг. Він став дизайнером перших канадських поштових марок та творив залізничну мережу Канади. Флемінг підтримав ідею директора школи Чарльза Дауда – і світ отримав поділ на годинні пояси.

– У 1834 році в цей день народився німецький винахідник Йоганн Рейс. Він винайшов пристрій передачі звуків на відстань і дав йому назву “телефон”. Пристрій успішно передавав музику, але не годився для передачі людського голосу. Через два роки після смерті Рейса патент на схожий винахід отримав Томас Едісон. 

– В цей день в 1942 році народився радянський важкоатлет Василь Алексєєв. Дворазовий чемпіон Олімпійських ігор  1972 та 1976 роках, восьмиразовий чемпіон світу, багаторазовий чемпіон Європи та колишнього СРСР у другій важкій вазі.  Він встановив 80 світових рекордів та 81 рекорд СРСР.

– 7 січня 1943 року народилася японська дівчинка Садако Сасакі. Вона стала символом неприйняття ядерної війни. Садако жила в Хіросімі. Під час атомного бомбардування знаходилася в будинку всього за милю від епіцентру вибуху і залишилася живою. В листопаді 1954 року в неї з’явилися ознаки променевої хвороби. В лютому 1955 року Садако госпіталізували з діагнозом “лейкемія”. Від свого найкращого друга вона почула легенду — якщо людина складе тисячу паперових журавликів і  загадає бажання, воно обов’язково здійсниться. Садако почала складати журавликів із будь-яких шматочків паперу. В жовтні вона померла, залишивши більше тисячі журавликів. Після публікації її листів Садако стала всесвітньо відомою. У Хіросімі та Сіетлі в США встановили статуї дівчинки – жертви ядерної атаки, що складала журавликів для життя.

– 57 років сьогодні виповнилося американському кіноактору, режисеру та продюсеру Ніколасу Кейджу. Він знімався у фільмах “Скарб нації”, “Збройовий барон”, “Викрасти за 60 секунд”, “Місто янголів”, “Повітряна тюрма”, “Кращі часи”, “Скеля”, “Поцілунок вампіра”, “Наввипередки з Місяцем” та інших. В 1995 році Кейдж став володарем “Оскара” за кращу чоловічу роль у фільмі «Залишаючи Лас-Вегас».


Завантажити ще...