8 лютого відзначають Міжнародний день безпеки в Інтернеті, а у 1931 році відкрили нову столицю Індії — Нью-Делі.
– Сьогодні — Міжнародний день безпеки в Інтернеті. Його щорічно відзначають в більш ніж ста країнах світу у другий день другого тижня лютого з 2004 року. Ініціатором проведення цього дня стала організація Insafe. День безпеки Інтернету проводять для поширення знань у дітей та молоді про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій.
– У 1919 році у Чикаго, штат Іллінойс, доктор Джеймс Херік уперше у світі опублікував кардіограму серцевої недостатності.
– Цього дня в 1928 році відбулася перша передача телесигналу через океан — із Лондона до Нью-Йорка.
– Саме 8 лютого 1931 року відбулося урочисте відкриття нової столиці Індії — Нью-Делі. Це місто спланував відомий британський архітектор 20-го століття Едвін Лютьєн. В Нью-Делі знаходиться уряд Індії та Національної території Делі. Це робить місто центром індійської політики.
– В 1828 році — французький письменник, класик пригодницької літератури, “батько наукової фантастики” та гуманіст Жуль Верн. За даними ЮНЕСКО, за кількістю перекладів на мови народів світу книги Жуль Верна займають третє місце. Вони поступаються лише творам сценаристів студії Уолта Діснея та книгам Агати Крісті. До скарбнички письменника увійшли такі відомі твори — “Навколо світу за 80 днів”, “Таємничий острів”, “Діти капітана Гранта”, “П’ятнадцятирічний капітан” та інші. За ними знімають фільми, які також стали відомими. Для вас звучить фрагмент пісні про хороброго капітана з кінофільму “Діти капітана Гранта”, який вийшов на екрани в 1936 році.
– Сьогодні виповнюється 188 років від дня народження російського хіміка Дмитра Менделєєва. Він по праву вважається одним з найвидатніших вчених не тільки Росії, але й усього світу. За своє життя Менделєєв опублікував 431 наукову роботу та винайшов безліч приладів, які не мали до того моменту аналогів. Існує думка, що Менделєєв побачив свою майбутню таблицю уві сні, а коли прокинувся, то намалював її. Всупереч цьому поширеному міфу, свою знамениту періодичну таблицю вчений придумав через роки напруженої праці, а не побачив її уві сні.