Під час розгляду апеляції судді не повірили, що чоловік повністю розкаявся у своїх діях, та замінили покарання на більш суворе.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з реєстру судових рішень.
Передісторія. За матеріалами кримінальної справи, навесні 2017 року боєць ЗСУ Олег Томашук під час стрільб на позиціях в Авдіївці зняв на телефон відео з позиціями військових. Локацію він позначив геотегом та ввечері завантажив відео в Instagram, де його й знайшли бойовики.
Дізнавшись про це, майор Віталій Винник зібрав 4 солдат, які були на відео, до себе в кабінет. Майор показав бійцям відео на телефоні та запитав у Томашука, чи усвідомлює він, що накоїв. Хлопець визнав, що його дії можна прирівняти до зради Батьківщині.
Почувши це, Віталій Винник наказав Томашуку підійти до нього, дістав пістолет Макарова, перезарядив його перед обличчям Олега і вистрілив йому в голову. Хлопець встиг лише промовити “Не треба, будь ласка”. Але ухилитися від пострілу не вдалося, і Олег загинув на місці.
На суді першої інстанції Віталій Винник визнав свою провину у смерті солдата, однак не погодився з кваліфікацією справи. Чоловік переконував, що не хотів вбивати, і все сталося ненавмисно.
Чоловіка звинувачували за ст. 115 КК України — умисне вбивство. Покарання, яке передбачає ця стаття, — позбавлення волі від 7 до 15 років.
Однак суд першої інстанції присудив замість цього Виннику 5 років за ґратами. Судді врахували щире каяття підсудного, а також те, що під час вбивства він не міг контролювати свої вчинки через сильне емоційне збудження.
Апеляційний суд не погодився з таким вироком. На засіданні апеляційного суду, яке відбулося 8 грудня, розглядали одночасно два позови. Захисник Віталія Винника вимагав перекваліфікувати дії свого підзахисного зі статті “Умисне вбивство” на статтю “Вбивство через необережність”. У такому разі йому б мали присудити від 3 до 5 років.
Прокурори ж своєю чергою оскаржували вирок суду з проханням збільшити термін ув’язнення до 12 років.
Розглянувши матеріали справи, колегія судів визнала винним Віталія Винника в умисному вбивстві. Але, беручи до уваги пом’якшуючі обставини (емоційне збудження, відсутність судимостей до скоєння вбивства, позитивна характеристика за місцем служби, нагороди тощо) частково задовільнила апеляційну скаргу прокурора та призначила покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.
Віталій Винник ще може оскаржити свій вирок у Верховному Суді протягом трьох місяців.
Читайте також