Підтримати
8 січня: свята і події. Цей день в історії
Фото: depositphotos

В цей день у 1851 році фізик Леон Фуко продемонстрував, як обертається Земля, а у 1935 році народився “Король рок-н-роллу” Елвіс Преслі.

 

 

8 січня відбулись такі визначні події:

– 8 січня 1851 року французький фізик Леон Фуко завдяки сконструйованому ним апарату продемонстрував обертання Землі. Цей винахід назвали його іменем “маятник Фуко” — прилад, який наочно демонструє явище добового обертання Землі довкола своєї осі.

8 січня народилися такі відомі люди:

– У 1824 році народився Вільям Вілкі Коллінз — англійський письменник і драматург. Його твори були популярні у Вікторіанську епоху. За життя Коллінз став автором 30- романів, понад 60 оповідань, та 14 п’єс. Серед найвідоміших творів Коллінза романи «Жінка в білому» та «Місячний камінь». Коллінз вважається одним із засновників детективного жанру.

– 8 січня у 1859-му на світ з’явився Степан Смаль-Стоцький, український мовознавець і педагог, літературознавець, і один із перших теоретиків українського віршування. Крім цього він був визначним громадсько-політичним, культурним та економічним діячем Буковини. Одним із засновників Музею визвольної боротьби України у Празі.

– У цей день в 1935 році народився Василь Симоненко — український поет і журналіст, шістдесятник.

Нагадаю, шістдесятники — назва покоління радянської та української національної інтелігенції з яскраво вираженою громадянською позицією, що увійшло в культуру та політику в СРСР в другій половині 1950-х — в період тимчасового послаблення комуністично-більшовицького тоталітаризму.

Зі шкільної програми ми добре пам’ятаємо Симоненка за такими рядками:
​​Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні.

– У 1935 році цього дня на світ з’явився “король рок-н-ролу” Елвіс Преслі — американський співак і актор. Один із найуспішніших музикантів XX століття.

– 8 січня 1942 року народився Стівен Хокінг — англійський фізик-теоретик, космолог і автор багатьох книжок, директор з досліджень Центру Теоретичної Космології Кембриджського університету, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці, зокрема теорією чорних дір. Хокінг більшу частину життя був паралізований. Якийсь час він міг рухати рукою, а згодом і це не вдавалося. Та навіть так він закінчив університет та брав участь в наукових баталіях. Він друкував свої слова, а згодом спецприлади допомогти їх озвучувати. Зі своїм роботизованим голосом Хокінг виступав на телебаченні, проводив конференції та залицявся. Вже коли він був в інвалідному візку, у родині з’явилися діти. Їх виховувала дружина. Про життя вченого, який змінив уявлення науковців про всесвіт зняли художній фільм “Стівен Хокінг. Теорія всього”. 


Завантажити ще...