Підтримати
комп'ютерні курси
Фото з відкритих джерел

В Україні запрацював соціальний проєкт для людей з інвалідністю “Ти можеш усе” Можливості безмежні!”. Учасники зможуть безкоштовно пройти онлайн-курси, а згодом — претендувати на вакансії в престижних IT-компаніях України. Курси розпочинаються вже 5 березня.

Про це повідомляє платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus, яка підписала меморандум про співпрацю з Мінсоцполітики України. Мета соціального проєкту  — надати можливість усім охочім людям з інвалідністю безоплатно пройти курси програмування онлайн та, після їх закінчення, спробувати влаштуватись на роботу. Також організатори проєкту хочуть показати ефективну модель навчання, працевлаштування та зміни ставлення суспільства до людей з інвалідністю. 

Наразі триває реєстрація охочих навчатися на цих курсах, а розпочнуться заняття 5 березня. Треба обрати два обов’язкові курси й кілька додаткових. Курси триватимуть 3,5 місяці за підтримки менторів з IT-компаній та викладачів провідних українських вишів. З 8 червня, після успішного складання тестів, учасники проєкту отримають сертифікати та з 22 червня зможуть взяти участь в конкурсах на вакантні посади за напрямком, який вони вивчали.

Два основні курси проєкту  — це “Основи програмування CS50 2019” та “Основи тестування програмного забезпечення”. Як зазначають на платформі Prometheus, курс з основ програмування розроблений в Гарвардському університеті й вважається найкращим для опанування комп’ютерної майстерності у світі.  

Тестування програмного забезпечення — це робота QA engineer. Головне завдання для людини цього профілю — перевіряти те, що написали програмісти, з боку користувача. Якщо щось не працює — повідомляти про помилки. 

Серед додаткових курсів  — “Основи програмування на Java”, “Основи Web UI розробки”, “Основи інформаційної безпеки”, “Аналіз даних та статистичне виведення на мові R”, “Візуалізація даних”, а також “Бізнес-англійська”, “Наука повсякденного мислення”, “Дизайн-мислення для інновацій” та “Комунікаційні інструменти для побудови репутації”.

Тож, щоб взяти участь в проєкті, потрібно:

— зареєструватись на сторінці проєкту;

— обрати два обов’язкові курси та натиснути в посиланні на кожен з них “Зареєструватись на курс”;

— за бажанням можна таким же чином зареєструватись на додаткові курси з наведеного переліку;

 —  розпочати навчання з 5 березня 2020, зайшовши у своєму аккаунті проєкту за посиланням “розпочати навчання”;

—  після отримання сертифікатів взяти участь в конкурсі вакансій, надавши довідку про інвалідність. 

Зазначимо: за даними міністерства соціальної політики, в Україні живе майже 3 млн людей з інвалідністю, і лише менш ніж 20 % з них — працевлаштовані. При цьому майже 1,5 млн людей мають 3 групу інвалідності, яка дозволяє їм працювати. Змогли би працювати й частина людей з 2 та 1 групами інвалідності, якби вони мали  пристосовані для них робочі місця або працювали віддалено.

Докладніше про проєкт можна дізнатись тут.

Читайте також:


Завантажити ще...