Аграрії зможуть отримати компенсацію у 25% за придбану сільгосптехніку
Ілюстративне фото: Вільне радіо

У березні 2024 року в Україні відновили програму часткового відшкодування вартості сільгосптехніки. Програма мала попит до відкритого вторгнення, але через брак грошей її довелося зупинити. Тепер аграрії, які втратили техніку через бойові дії, знову можуть повернути чверть витраченої суми.

 

Про компенсації аграріям розповіла на брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова.

“Програма, яка була дуже популярна до [повномасштабної] війни, — це компенсація 25% (від вартості техніки, — ред.) за придбання техніки сільськогосподарського і вітчизняного виробництва. Вона нещодавно запрацювала”, — сказала Олена Рибакова.

Компенсації за купівлю сільгосптехніки призупинили на початку відкритого вторгнення росіян в Україну. 8 березня 2024 року Кабмін знову запустив таку можливість. Цьогоріч на компенсацію за придбання сільгосптехніки заклали 1 мільярд гривень.

“Ті, хто втратив свою техніку внаслідок обстрілів або хоче щось дрібне оновити, наприклад, сіялки, можуть скористатися такою можливістю отримати компенсацію 25% від держави. Наскільки вона актуальна і чи буде вона масовою в Донецькій області — це питання”, — зазначає Олена Рибакова.

Заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова
Заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Олена Рибакова. Скриншот з брифінгу: Вільне радіо

Для отримання часткового відшкодування аграріям необхідно придбати сільгосптехніку вітчизняного виробництва та подати заявку на компенсацію та документи, які підтверджують покупку, до уповноваженого банку.

Перелік постачальників агротехніки, яку держава може частково компенсувати, опублікують за посиланням. На момент публікації матеріалу цього переліку ще не було — наразі його узгоджують у Мінекономіки.

Нагадаємо, 41 сільгосппідприємство Донеччини визначили критично важливим. Вони можуть бронювати своїх співробітників від мобілізації. Читайте, за яких умов агропідприємство може одержати статус критичного.


Завантажити ще...