Підтримати
У Донецькій області очікують навалу сарани: як уберегтися
Сарана. Ілюстративне фото: Getty Images

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

У Донецькій області очікують загрозу нашестя сарани у серпні — це сезонна фаза розвитку цієї комахи. Аграріям та місцевій владі рекомендують встановити моніторинг за полями, знищувати личинок або ж, у разі нашестя, обробляти поля двічі на день. 

Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області. 

Там розповіли, що через аномальну посуху та малу кількість опадів, в декількох регіонах України масово розповсюдилась сарана. В Донецької області поширена сарана італійська, або прус, перелітна чи азійська, а також її підвиди: середньоруська, марокканська та інші. Загалом їх налічують до 20 різновидів. 

Особливу небезпеку для рослин становлять зграї перелітних саранових. За день вони пролітають в середньому кілька десятків кілометрів.

“Саранові, зокрема перелітна сарана (Locusta migratoria), є звичайними представниками місцевої ентомофауни. Ці комахи зазвичай живуть осередками та лише за певних кліматичних умов можуть утворювати щільні групи, які переміщуються в пошуках кормової бази”, — кажуть у службі. 

Як боротися з сараною 

Розвиток саранових має циклічний характер, що залежить передусім від погодних умов і навіть сонячної активності. Основні осередки популяції зосереджені у заплавних луках — зокрема, в дельтах великих річок, де є волога та багато рослинності. 

На ранньому етапі — у фазі личинок — сарана малорухлива, тому її легко локалізувати. Навіть дорослі особини зазвичай рухаються в межах передбачуваних маршрутів, що дає змогу своєчасно реагувати на потенційне поширення. 

Фахівці рекомендують встановити постійний моніторинг, зокрема на посівах багаторічних трав, у балкових системах тощо. У разі виявлення личинок, їх необхідно знищувати. 

Крім того, обробку пестицидами слід проводити двічі на день, вранці та ввечері, коли шкідники перебувають на рослинах.

Також про сарану місцевих просять інформувати Держпродспоживслужбу в Донецькій області за телефоном гарячої лінії: +38 (099) 151-64-06.

Нагадаємо, окупанти майже повністю знищили популяцію бичка в Азовському морі. До цього призвело значне збільшення вилову риби росіянами та забруднення моря стоками, нафтопродуктами та іншими речовинами.


Завантажити ще...