Їхні сусіди допустили аварійну ситуацію, за усунення якої начебто не платять. За це міськгаз відключив газ у всьому під’їзді.
Про це Вільному радіо розповідають мешканці 1 під’їзду 5-поверхівки по вул. Польовій, 43 у Бахмуті. Газ тут перекрили 29 жовтня, і відтоді люди не мають газу в оселях, хоча й справно сплачують за послугу. Будинок знаходиться напроти Артемівського управління з газопостачання та газифікації (далі — міськгаз).
“У квартирі № 5 жильці міняли колонку і переплутали воду з газом. І по комунікаціях для газу пішла вода, і навпаки. І на 1 поверсі у людей у двох квартирах потекла вода з лічильників та пічок. Після того як вони (працівники міськгазу, — ред.) приїхали та поставили заглушки, то нарахували до сплати 22 тис. грн”, — розповідає мешканка однієї з квартир.
За даними сусідів, власниця цієї квартири в Бахмуті не живе, і цю квартиру здає її знайома.
Мешканці стверджують: газу немає вже скоро як пів місяця.
“Нам майже 2 тижні нічого не роблять, і навіть не обіцяють коли! У багатьох (в тому числі й у мене) індивідуальне опалення. І виходить, ні в кого немає ані пічок, ані опалення, ні гарячої води”, — розповідає мешканка цього під’їзду Наталя.
Сусіди також зазначають: під час суворих карантинних обмежень цієї пандемії навіть боржників комунальники не мають права відключати від життєво необхідних послуг. Ці ж люди, за словами співрозмовниць, боргів перед газовиками не мають.
Людей обурює, що, за їхніми словами, про цю ситуацію знають всі дотичні до цього посадовці, але газу в їхніх оселях так і немає. Люди зверталися зі скаргами та заявами не тільки в міськгаз, а й в “Донецькоблгаз”, на урядову лінію, на “гарячу лінію” Бахмутської міськради.
“Вони кажуть: “Ми не можемо пустити вам газ, тому що є нежилі квартири, раптом там витік газу?” Але ж до того витоку не було?” — міркує мешканець під’їзду Олександр.
Міськгаз планував провести опресування системи газопостачання 9 листопада, але так цього і не зробив.
“Донецькоблгаз” повідомив, що міськгаз в Бахмуті начебто призупинив нам опресування, тому що не було доступу до всіх квартир під’їзду. Сьогодні (9 листопада, — ред.) всі люди відпросилися з роботи, всі були на місці. Вони цього навіть не намагалися зробити. А звітують, що роблять все можливе, а по факту “ми їх не пускаємо, не хочемо” тощо”, — скаржиться жінка.
Наталя каже: дії представників міськгазу подекуди схожі на шантаж мешканців цього під’їзду.
“Почали навіть озвучувати таку інформацію, що оскільки квартира, яка “винна” у цьому відключенні, начебто неспроможна заплатити, — (у міськгазі кажуть, — ред.) “А як ми вам підключимо — хто нам тоді заплатить?” Щоб ми 22 тис. грн штрафу за ту квартиру “скинулись” всім під’їздом. В сенсі: “Хочете газ — ну щось думайте…”, — розповідає обурена жінка.
Її слова підтверджує інший мешканець цього ж під’їзду Олександр.
“Міськгаз самоусувається від вирішення аварійної ситуації. Хоча за договором вони мають впродовж 2 днів усунути аварію та подати жильцям послугу. Вони (міськгаз, — ред.) нам пропонують, аби ми “вибили” з цієї людини оплату цих грошей. Чому ми маємо займатись самосудом, якщо у них є всі документи, акти, вони можуть звернутися до суду і на законних засадах з цієї людини стягнути ці кошти?”, — каже чоловік.
У відповіді на звернення мешканців Бахмутський міськгаз зазначив: відновить газопостачання у під’їзді “тільки після видалення води з газопроводу, перевірки газового приладдя в усіх квартирах будинку та відшкодування оператору ГРМ порушником витрат на видалення води з системи газопостачання і пуску газу. Всі об’єкти газопостачання і газове обладнання перед їх підключенням до діючих газопроводів, а також після ремонту підлягають зовнішньому огляду та опресуванню повітрям”, — йдеться у відповіді головного інженера бахмутського міськгазу Геннадія Коробейкіна від 4 листопада.
Зазначимо, ми намагалися отримати коментар від Бахмутського міськгазу та ПАТ “Донецькоблгаз”. Бахмутські газівники відмовились коментувати на підставі того, що вони лише філія та порадили звернутись за коментарем в “Донецькоблгаз”. А обласне керівництво газового монополіста коментаря поки не надало. Як тільки ми отримаємо такий коментар, то оновимо цей матеріал.
Нагадаємо, посадовці ПАТ “Донецькоблгаз” є фігурантами кримінальної справи щодо організації фінансової кризи на підприємстві та перекиданні майже 2 мільярдів власних боргів в платіжки населення впродовж 2017-2019 років. Власником ПАТ “Донецькоблгаз” були компанії, зареєстровані у Гонконзі. Але на початку жовтня уряд передав НАК “Нафтогаз України” арештовані акції ПАТ “Донецькоблгаз”, аби експлуатація газорозподільних систем не призвела до аварії.
Читайте також: