13 серпня Бахмут частково залишився без електропостачання. Світла не буде також наступного дня. Журналісти Вільного радіо розпитали у мешканців, як вони сприймають цю ситуацію та дізнались, як вони планують проводити вільний час.
На деяких магазинах оголошення «Зачинено», світлофори не працюють, а біля банкомату «Ощадбанку», як завжди, черга – таким був ранок у Бахмуті. Мешканці вийшли на вулиці знеструмленого міста, щоб погуляти та поспілкуватися. Тема для бесіди одна – немає світла.
Наш маршрут пролягатиме центральним районом міста. Починаємо з тролейбусної зупинки.
Тролейбуси, попри побоювання директора КП «Бахмутелектротранс» Володимира Капаруніна, їздять містом.
На годиннику 9:10 ранку. На центральній зупинці натовп, як і кожного дня. Дехто навіть не чув про знеструмлення, їхній розпорядок дня ніяк не змінився.
Відповісти чи будуть проблеми з рухом електротранспорту у ці 2 дні кондуктори не змогли. Прямуємо до диспетчерської, вона розташована поблизу.
“У загальному режимі працюють (тролейбуси, – ред.)”, – відповіла жінка.
Поблизу зупинки грають у карти таксисти. Доведеться перервати хід гри, щоб дізнатися, як працюватиме цього дня служба таксі.
Водій однієї з автівок Юрій розповів, що відсутність світла заважає нормальній роботі служби. Але, щоб не витрачати дарма день, намагаються пристосуватися до незручностей.
“Ви можете зателефонувати до служби, а вона нам передзвонить на телефон”, – каже чоловік.
Двері кав’ярні “Арома Кава” зачинені для відвідувачів.
Однак, світло є у закладі “Франс.уа”. Це місце і стало прихистком для тих, хто працює в інтернеті та залишився без світла. За одним із столиків кафетерію п’ють каву двоє чоловіків – Денис та Дмитро. Молодики взяли з собою ноутбуки, які підключили до мережі.
“Ми взагалі думали до Краматорська їхати”, – зізнається Дмитро.
“Це був екстрений варіант”, – додає Денис.
Залишаємо чоловіків наодинці з роботою та прямуємо далі.
Відділення “Ощадбанку” в місті в будь-який день можна помітити здалека – біля нього велика черга. От і сьогодні до банкомату вишикувались люди, щоб зняти кошти зі своїх рахунків.
Всередині людей ще більше.
Підходимо до працівниці банку, щоб спитати, чи установа працюватиме у звичному режимі.
“Працюємо за графіком. Поки що нічого не кажуть, але у підвішеному стані так само ніхто нічого не знає”, – повідомила Вільному радіо працівниця.
О десятій ранку годинник на будівлі Палацу культури пробив лише два рази. Об одинадцятій – тричі. Така економія.
Йдемо до міськради, щоб спитати, чи є світло у кабінетах представників місцевої влади.
“Виконком працює, у штатному режимі все працює у нас”, – повідомляє працівник охорони.
Тож, крокуємо далі. У сквері біля площі на лавці сидить гурт пенсіонерок. Вже при підході ближче до них чутно: темою дискусій виявилася проблема з енергопостачанням.
“Зранку трошки відключили, а потім знов увімкнули” – “І нас увімкнули та вимкнули”, – вихоплюємо уривок розмови.
Поблизу “Червоного маркету” поставили генератор, який мав би забезпечувати крамницю енергією. Проте, у приміщенні світла немає.
Цікавимось у продавця-консультанта, як на них позначилась відсутність електроенергії.
“Це дуже ускладнює. При чому ніякої потужності генератора не вистачить для роботи такого супермаркету. Вручну пишеться, каса не працює, як ви думаєте?” – розповідає обурена консультантка.
Йдемо на касу і дійсно – касир ретельно виписує чеки на папері.
Наступний пункт призначення – центральний ринок. Ми підійшли до Раїси, продавчині однієї з точок, щоб дізнатися її думку щодо знеструмлення.
“Я вважаю, що неправильно. Холодильники у нас страждають. Хоча б коли вихідні б були, щоб неробочі дні”, – скаржиться Раїса.
Жінка додала, що важче за всіх зараз тим, хто торгує м’ясом, бо вони несуть великі збитки.
Йдемо ринком, щоб поспілкуватися з продавцями м’ясних лавок. Та майже всі не працювали, а продавці тих, що залишилися відчиненими, говорити не захотіли. Зайняті. Видно, як у холодильній вітрині розморожуються курячі стегна й фарш.
Виходимо з ринку та прямуємо до магазину “М’ясний”. Їхнє обладнання до такого збою з електропостачанням виявилось готове, запевняють працівники.
“У нас є холодильна камера шикарна, яка тримається до двох діб”, – відповіла продавчиня.
У супермаркеті “Сільпо” проблем зі світлом немає. Біля кас – довгі черги, ніби нічого не трапилось.
Можна розплатитись готівкою, а також працюють термінали для оплати карткою.
Наша фінальна зупинка – центральна міська бібліотека. Тут світло також є. Підходимо до стійки, щоб запитати, у якому режимі сьогодні працює установа.
Нам відповіли, що працівників попереджали про можливе відключення елекроенергії. Та бібліотека залишилась зі світлом.
“Питання було, що 70% міста буде знеструмлено. Вірогідно, ми потрапили до цих 30%”, – повідомила Вільному радіо працівниця бібліотеки.
Жінка також розповіла, що скоріше за все, заклад залишився зі струмом через те, що знаходиться на одній лінії з міською радою.
Попереду в бахмутян ще один день без світла.
Нагадаємо, світла немає через те, що працівники “Краматорських високовольтних мереж” у зазначені дні обрізають дерева.
Читайте також: