Підтримати
Арешт за слова: На Донеччині відправили під варту чоловіка, який ображав сестру
Фото: з відкритих джерел

Жителя Слов’янського району засудили за словесні образи сестри. Слідчі змогли довести, що жінка отримала психологічну травму і її кривдник заслуговує на кілька місяців тюрми.

 

Рішення приймав Слов’янський міськрайонний суд Донецької області. Про це журналісти Вільного радіо дізнались з судової справи.

Правоохоронці з’ясували, що ввечері 22 грудня мешканець Миколаївки Юрій був вдома та почав ображати свою сестру Ірину. Він виражався в її бік нецензурною лайкою, залякував її та погрожував. Чи бив чоловік жінку, в судовій справі не зазначили. 

Але через численні словесні образи від рідного брата Ірина звернулась до поліції. Під час розслідування медичний експерт зробив висновок, що жінка має психологічну травму: вона постійно відчуває  моральний дискомфорт, а також стала відчувати себе неповноцінною у спілкуванні з іншими людьми та невпевненою в собі. 

Такі моральні образи були й раніше. Юрія влітку минулого року суд 3 рази штрафував на 340 гривень за адміністративною статтею “Домашнє насильство”. Цього разу правоохоронці відкрили вже кримінальну справу.

На судовому засіданні кривдник визнав себе винним. Разом з сестрою вони підписали мирну угоду, згідно з якою його могли б звільнити від арешту. Однак, через те, що він вже був раніше судимий за крадіжку та розбій, його відправили під арешт на 4 місяці. Чоловік також виплатить 6280 гривень за судово-психологічну експертизу.

Зазначимо, за статистикою ООН від домашнього насильства в Україні страждає кожна 6-та українка. Однак, більшість мовчать, адже не знають що з цим робити та де сховатись. 

Що робити, якщо ви стали жертвою насильства:

  • Можна звернутись в “Бахмутське бюро правової допомоги” Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги м. Бахмут, вул. Василя Першина 11/11. Телефони: 06274 98 44, 050 654 76 61. 
  • Подзвонити на національну гарячу лінію із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України)
  • Подзвонити на гарячу лінію Мінсоцполітики: 0-800-502-757 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України). 
  • Або подзвонити на гарячу урядову лінію: 1547(безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України).

На Донеччині існують мобільні бригади безкоштовної допомоги жертвам домашнього насильства. 

Арешт за слова: На Донеччині відправили під варту чоловіка, який ображав сестру

Також існують стаціонарні пункти. Це оформлені як звичайне житло квартири, де можна сховатись від насильства в сім’ї. Одне таке безкоштовне тимчасове житло є в Слов’янську.

 

Читайте також:


Завантажити ще...