Підтримати
В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт
Фото: Вільне радіо

Вже понад 2 місяці триває процес створення геологічної пам’ятки природи в соляній шахті в Соледарі. Однак в Міністерстві екології досі чекають на карти, які має надати держпідприємство “Артемсіль”. Як просувається процес створення пам’ятки та чи вплине на це майбутня приватизація, читайте в матеріалі.

 

 

Як просувається створення пам’ятки

 

Державне підприємство “Артемсіль” 2 місяці не може передати карту території, яку готове віддати під пам’ятку природи. Про це Вільному радіо розповів ініціатор її створення Володимир Березін.

“Артемсіль” всіляко перешкоджає це зробити. Вони не хочуть допомагати, не дають карти й нічого не роблять. В них є ліцензія на проведення екскурсій з метою створення геологічної пам’ятки. А якщо вони не хочуть нічого, потрібно позбавляти їх такої ліцензії”, — розповів Вільному радіо Володимир Березін.

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

Очільник “Української природоохоронної групи” Олексій Василюк, яка контактує з Міністерством екології, також додав, що у відомстві погодили вже всі необхідні документи, крім карти. 

“Сильних просувань немає, тому що ми не можемо отримати від заводу (ДП “Артемсіль” — ред.) карту, а міністерство, для того щоб запустити процес створення об’єкту, повинно отримати від нас пакет документів,  серед яких і ця карта”, — розповів Вільному радіо Василюк.

Журналісти Вільного радіо намагались дізнатись, чому держпідприємство не надає карти, однак в прес-службі “Артемсолі” на дзвінки не відповідають.

 

Чи вплине на процедуру майбутня приватизація

 

3 березня Кабінет міністрів України вирішив продати на аукціоні понад 400 держоб’єктів, серед яких і ДП “Артемсіль”. Голова Уряду побачив у роботі цих підприємств корупцію, а приватизація, на його думку,  допоможе її усунути.

Володимир Березін розповів, що раніше керівництво ДП “Артемсіль” переносило розгляд питання про створення пам’ятки.

“Вони не пускали, не хотіли робити, казали: “ніякої приватизації не буде”. А тут бац — приватизація”, — зазначив Березін.

В Україні хочуть створити першу пам’ятку природи з соляних шахт

Голова “Української природоохоронної групи” Олексій Василюк зазначив, що навіть після приватизації можливо створити природну пам’ятку.

“Нинішньому держпідприємству краще б, щоб пам’ятка вже була, і тоді цей об’єкт буде не такий цікавий для якого іншого бізнесу. Але цей бізнес теж може бути свідоміший за завод і перше, що зробить — це створить геологічну пам’ятку”, — зазначив Василюк.

Нагадаємо, перед тим, як подати документи в Мінекології, ГО “Бахмат” і Олексій Василюк організували перші громадські обговорення на глибині 300 метрів під землею, в шахті.

Там хочуть створити першу геологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення на базі шахти. Цей статус, за думкою ініціаторів, збільшить потік туристів в місто, а також захистить ділянку від подальшого видобутку копалин.

Читайте також:


Завантажити ще...