Бахмут стабільно залишається епіцентром війни в Україні. Російська армія безперервно з артилерії обстрілює дороги в місто, а вночі скидає авіабомби на цивільну інфраструктуру. Попри це, сили оборони тримають оборону та чекають на підкріплення від військових, які тренуються за кордоном. Аналізуємо, що відомо про ситуацію на цей ранок.
Про ситуацію в Бахмуті вранці в ефірі телемарафону розповіла пресофіцерка 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Ірина Рибакова.
“Ввечері (15 березня, — ред.) була ситуація стабільно важка. Там вже приблизно тижнів два важка ситуація із дорогами у Бахмут. Це ускладнює логістику, ускладнює постачання. У самому Бахмуті позиції тримаються, хоча їх намагаються постійно штурмувати. <…> Центр теж контролюється нашими силами. <…> Зараз артилерія вся російська сфокусувалася довкола доріг, вони б’ють по дорогах. <…> Кожен день по разів шість ворожа російська авіація залітає у Бахмут: це можуть бути літаки Су, також це вертольоти. А вночі, коли ускладнене збиття літаків, то вони залітають і скидають “ФАБи” на будинки”, — каже Ірина Рибакова.
Водночас у Командуванні Сил спеціальних операцій ЗСУ кажуть, що загарбники продовжують гинути на полі бою.
“На Бахмутському напрямку противник вкотре закидає позиції оборони тілами. Оператори ССО України знищили 4 окупанта, ще 3 було поранено. Противник зазнав втрат і відмовився від штурму на цю ніч. Перехоплені переговори противника підтвердили результат нашої роботи”, — зазначають військові.
https://www.facebook.com/watch/?v=606586280900274
Речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону “Єдині новини” уточнює, оборонці Бахмута не дозволяють окупантам пройти далі та дають можливість дочекатись українських військових, які зараз навчаються за кордоном.
“Бахмут тримається фактично 8 місяців. Звичайно, ворог навколо самого Бахмута мав певні просування, але вони давалися такою великою ціною, що це навіть “пірровою перемогою” важко назвати. <…> Звичайно, у нас є потенціал. Звичайно, там дуже важко, але оборонці Бахмута зараз роблять неймовірну річ — по суті це вони провісники майбутньої перемоги”, — зазначає Сергій Череватий.
За його словами, в районі Бахмута зараз сконцентровані сильні командири українських бригад і батальйонів. Це військові з великим бойовим досвідом.
Тим часом в американському Інституті вивчення війни кажуть, що наступ “вагнерівців” на Бахмут наближається до кульмінації. Втім, аби захопити місто, росіянам доведеться залучати для наступу значні резерви.
“Їм (російській армії, — ред.) може це вдатися, оскільки ISW спостерігав елементи російських повітряно-десантних полків у Бахмуті та його околицях, які, здається, наразі не надто залучені до бойових дій. Росіяни також можуть застосувати елементи інших звичайних підрозділів, включаючи, можливо, 2-гу мотострілецьку дивізію, або підрозділи, залучені з інших зон бойових дій. Але, здається, самого наступу “Вагнера” буде недостатньо для захоплення Бахмута”, — йдеться у звіті аналітиків.
Очільник Донеччини Павло Кириленко зазначає, в місті триває примусова евакуація дітей, втім під обстрілами все ще лишаються кілька тисяч місцевих.
“У Бахмуті лишилось менше трьох тисяч осіб, які навідріз відмовляються евакуюватись. По дітях наша статистика: ті, які можуть евакуюватись, це 33 дитини. І застосовуючи вимоги до 841-ї Постанови, де застосовуються вимоги обов’язкової евакуації в примусовий спосіб (це дітей з принаймні одним із батьків), евакуація продовжується”, — каже Павло Кириленко.
Нагадаємо, з 11 лютого по 14 березня з Бахмута та населених пунктів навколо фронтового міста вдалося евакуювати 320 дітей. Тепер батьків інформують, що якщо не вивезуть дітей — їх каратимуть за “невиконання батьківських обов’язків”.
Читайте також: