Підтримати
Зображення до посту Авіабомби в будинки, вогонь по дорогах та 33 дитини в підвалах: яка ситуація в Бахмуті на 16 березня
Фото: Ніколєтта Стоянова

Бахмут стабільно залишається епіцентром війни в Україні. Російська армія безперервно з артилерії обстрілює дороги в місто, а вночі скидає авіабомби на цивільну інфраструктуру. Попри це, сили оборони тримають оборону та чекають на підкріплення від військових, які тренуються за кордоном. Аналізуємо, що відомо про ситуацію на цей ранок. 

В Бахмут зараз все складніше проїхати та щось привезти

Про ситуацію в Бахмуті вранці в ефірі телемарафону розповіла пресофіцерка 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” Ірина Рибакова.

“Ввечері (15 березня, — ред.) була ситуація стабільно важка. Там вже приблизно тижнів два важка ситуація із дорогами у Бахмут. Це ускладнює логістику, ускладнює постачання. У самому Бахмуті позиції тримаються, хоча їх намагаються постійно штурмувати. <…> Центр теж контролюється нашими силами. <…> Зараз артилерія вся російська сфокусувалася довкола доріг, вони б’ють по дорогах. <…>  Кожен день по разів шість ворожа російська авіація залітає у Бахмут: це можуть бути літаки Су, також це вертольоти. А вночі, коли ускладнене збиття літаків, то вони залітають і скидають “ФАБи” на будинки”, — каже Ірина Рибакова.

Для довідки:
Фугасні авіабомби (ФАБ) призначені для руйнування різних військових, промислових і транспортних споруд, рухливого складу і населених пунктів. Залежно від цілей, фугасні авіабомби діляться на бомби загального і спеціального призначення.

Водночас у Командуванні Сил спеціальних операцій ЗСУ кажуть, що загарбники продовжують гинути на полі бою.

“На Бахмутському напрямку противник вкотре закидає позиції оборони тілами. Оператори ССО України знищили 4 окупанта, ще 3 було поранено. Противник зазнав втрат і відмовився від штурму на цю ніч. Перехоплені переговори противника підтвердили результат нашої роботи”, — зазначають військові.

https://www.facebook.com/watch/?v=606586280900274

“Військові, які б‘ються за Бахмут, —  провісники перемоги”

Речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону “Єдині новини” уточнює, оборонці Бахмута не дозволяють окупантам пройти далі та дають можливість дочекатись українських військових, які зараз навчаються за кордоном. 

“Бахмут тримається фактично 8 місяців. Звичайно, ворог навколо самого Бахмута мав певні просування, але вони давалися такою великою ціною, що це навіть “пірровою перемогою” важко назвати. <…> Звичайно, у нас є потенціал. Звичайно, там дуже важко, але оборонці Бахмута зараз роблять неймовірну річ — по суті це вони провісники майбутньої перемоги”, — зазначає Сергій Череватий.

За його словами, в районі Бахмута зараз сконцентровані сильні командири українських бригад і батальйонів. Це військові з великим бойовим досвідом.

Авіабомби в будинки, вогонь по дорогах та 33 дитини в підвалах: яка ситуація в Бахмуті на 16 березня 1
Мапа: DeepStateMap

Тим часом в американському Інституті вивчення війни кажуть, що наступ “вагнерівців” на Бахмут наближається до кульмінації. Втім, аби захопити місто, росіянам доведеться залучати для наступу значні резерви. 

“Їм (російській армії, — ред.) може це вдатися, оскільки ISW спостерігав елементи російських повітряно-десантних полків у Бахмуті та його околицях, які, здається, наразі не надто залучені до бойових дій. Росіяни також можуть застосувати елементи інших звичайних підрозділів, включаючи, можливо, 2-гу мотострілецьку дивізію, або підрозділи, залучені з інших зон бойових дій. Але, здається, самого наступу “Вагнера” буде недостатньо для захоплення Бахмута”, — йдеться у звіті аналітиків.

У бомбардованому Бахмуті залишається понад 30 дітей

Очільник Донеччини Павло Кириленко зазначає, в місті триває примусова евакуація дітей, втім під обстрілами все ще лишаються кілька тисяч місцевих.

“У Бахмуті лишилось менше трьох тисяч осіб, які навідріз відмовляються евакуюватись. По дітях наша статистика: ті, які можуть евакуюватись, це 33 дитини. І застосовуючи вимоги до 841-ї Постанови, де застосовуються вимоги обов’язкової евакуації в примусовий спосіб (це дітей з принаймні одним із батьків), евакуація продовжується”, — каже Павло Кириленко.

Нагадаємо, з 11 лютого по 14 березня з Бахмута та населених пунктів навколо фронтового міста вдалося евакуювати 320 дітей. Тепер батьків інформують, що якщо не вивезуть дітей — їх каратимуть за “невиконання батьківських обов’язків”.

Читайте також:


Завантажити ще...