хто отримав Шевченківську премію
В Україні оголосили лауреатів Шевченківської премії 2024 року. Ілюстратвине фото: Ukrainer

В Україні оголосили переможців найвищої офіційної творчої відзнаки — Національної премії імені Тараса Шевченка. Зокрема, лауреатами стали троє журналістів, які навесні 2022 року висвітлювали події у Маріуполі. Розповідаємо, хто з творчих діячів України та в якій номінації здобув перемогу в 2024 році. 

 

Указ про надання Національної премії імені Тараса Шевченка оприлюднили на сайті Офісу президента.

Хто здобув Шевченківську премію в 2024 році 

Цьогоріч переможців Національної премії імені Тараса Шевченка визначили у номінаціях “Література”, “Публіцистика, журналістика”, “Музичне мистецтво”, “Візуальне мистецтво” та “Театральне мистецтво”. Розмір нагороди для кожного лауреата становить 429 тисяч гривень. 

Для довідки:
Національна премія імені Тараса Шевченка — найвища творча відзнака в Україні за вагомий внесок у розвиток вітчизняної культури та мистецтва. Її вручають з 1961 року. Переможців традиційно оголошують 9 березня — у день народження Тараса Шевченка.

Шевченківську премію в номінації “Публіцистика, журналістика” присудили  журналістам Євгенові Малолєтці, Мстиславу Чернову та Василисі Степаненко.  Їх відзначили за серію журналістських матеріалів про Маріуполь: репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування, а також фільм “20 днів у Маріуполі”. У цих роботах і кінострічці зображені початок відкритої війни у Маріуполі та дні, коли місто опинилося в облозі російських військ.

Також, згідно з указом президента України, в 2024 році премію імені Тараса Шевченка надали таким діячам культури:

  • Дмитру Лазуткіну за книгу поезій “Закладка” та Ярині Чорногуз за книгу поезії “[dasein: оборона присутності]”. Їх нагородили в номінації “Література”. 
  • Сусані Джамаладіновій (Джамалі) за альбом Qirim, а також композиторці Кармеллі Цепколенко за кантати “Читаючи історію” за поезією Оксани Забужко, “Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?” за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки та контрабасу та Симфонію № 5. Діячок відзначили в номінації “Музичне мистецтво”. 
  • Івану Уривському, Тетяні Овсійчук, Сусанні Карпенко за виставу “Конотопська відьма”. Вони здобули перемогу в номінації “Театральне мистецтво”. 
  • Андрію Єрмоленку за серію робіт Ukrainian resistance / “Український опір”. Художника відзначили в номінації “Візуальне мистецтво”. 

Цьогоріч комітет премії не обрав лауреатів у галузях “Кіно” та “Літературо- та мистецтвознавство”. 

Раніше ми розповідали про добровольця-художника, який малював Бахмут під час боїв за місто


Завантажити ще...