Підтримати
Колонія в Оленівці, Донецька область. 29 липня 2022 року. Фото: Associated Press

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

З проханням встановити 28 липня як День пам’яті закатованих українських військовополонених до президента і Верховної Ради звернувся заступник командира 1 корпусу Національної гвардії України “Азов” з роботи з особовим складом Святослав “Калина” Паламар. Саме цього дня три роки тому Росія завдала удару по українських військовополонених в Оленівській колонії.

Про це колишній полонений та  захисник Азовсталі написав у своєму Facebook.

За його словами, Україна зробила багато, щоб вшанувати пам’ять загиблих героїв, однак наразі поза увагою залишаються військовополонені — ті, хто загинув у полоні і ті, кого закатували у російських в’язницях.

“Ми маємо зафіксувати в національній пам’яті шану до цих людей. Маємо встановити символічний фундамент, знакову дату — 28 липня. В цей день ми маємо нагадувати світу про жорстокість, нелюдську поведінку нашого ворога — Росії. Ворога, який нехтує правилами ведення війни та міжнародним правом”, — наголосив Святослав Паламар.

Він нагадав, що саме 28 липня 2022 року Росія вчинила один із найцинічніших воєнних злочинів — масову страту українських військовополонених в Оленівці.

“Щонайменше 53 захисники України були вбиті в колонії №120 після того, як виконали наказ і склали зброю, сподіваючись на дотримання міжнародного права під наглядом міжнародних організацій. Більшість із них — оборонці Маріуполя, зокрема бійці “Азову”, які пройшли пекло Азовсталі”.

Для довідки:

28 липня 2022 року РФ завдала удару по колонії в окупованій Оленівці, щоб звинуватити Україну у скоєнні воєнних злочинів. А також приховати тортури полонених і розстріли, які відбуваються за наказами окупаційної адміністрації та командування на тимчасово окупованій території Донецької області.

У колонії окупанти утримували 193 полонених, зокрема, захисників Маріуполя, серед яких — бійці “Азову”. Відомо про щонайменше 50 загиблих і понад 70 поранених.

Раніше ми писали, що в Росії може діяти мережа таємних в’язниць для українських військовополонених. Відомо щонайменше про  п’ять таких спецтюрм.


Завантажити ще...