Вчора працював ще й “Новотроїцьке”, і відкриється він лише у п’ятницю.
19 квітня через КПВВ “Новотроїцьке” з непідконтрольної території приїхав чоловік, а сучасного смартфона у нього не було.
“Чоловік поїхав на обсервацію. В нього один телефон зламався, і SIM-карту звідти витягти неможливо. А на іншому телефоні не було SIM-карти та Android старий. І я наче як почав встановлювати додаток “Вдома”, дійшов до вводу номеру телефону, і він мені одразу написав “Щось пішло не так”, — розповідає Вільному радіо монітор БФ “Право на захист” Денис Ярошенко.
Благодійники нагадають, що для того, щоб піти на самоізоляцію встановивши мобільний додаток, потрібен смартфон з версією Android 5.0 і вище. Можна встановити додаток і на iPhone, але як кажуть правозахисники, з ними нерідко бувають проблеми.
Зазначимо, через КПВВ “Новотроїцьке” можна проїхати лише двічі на тиждень. Представники т.з. “ДНР” пропускають людей лише по понеділках та у п’ятницю. В інші дні вони блокують свій дзеркальний блокпост. Проїхати можна через лінію розмежування з 08:00 до 16:00. Слід врахувати, що через цей дорожній коридор можна проїхати на автомобілі чи іншому транспортному засобі.
На відміну від “Новотроїцького” КПВВ “Станиця Луганська” працює щодня. Пройти там можна з 08:00 до 16:00. Але пройти там можна лише пішки.
Люди, які перетинають КПВВ, повинні пройти 2 тижні ізоляції. Це потрібно тому, що вони вважаються потенційно-хворими на COVID-19. Як ми вже писали, можна пройти ізоляцію вдома, встановивши мобільний додаток “Вдома”. А якщо в людини немає сучасного смартфону, то вона може поїхати на обсервацію у медичний заклад, де безкоштовно годують та надають ліжко. От тільки це можливо лише для тих, хто їде через КПВВ “Новотроїцьке”.
Якщо людина хоче швидше звільнитись від ізоляції, то вона може здати безкоштовний експрес-тест на COVID-19 на КПВВ, і якщо результат буде негативний, то людина звільняється від обмежень. Проте здати легше на “Новотроїцькому”. Там медики роблять тест всім охочим. А на “Станиці Луганській” здати складніше, адже встигають зробити 70-90 тестів, хоча охочих у кілька разів більше. Тож, там існує альтернатива — платний ПЛР-тест, який коштує близько 1100 гривень.
Читайте також: