новини: Бахмут

Російські священники похизувались, що їм вдалося облаштувати у підземеллях Бахмута шпиталь та “храм”. Шпиталь не стали показувати, а у саморобному “храмі” всі стіни завісили іконами зі зруйнованих храмів та будинків Бахмута й сусідніх населених пунктів. Журналісти Вільного радіо проаналізували кадри підземелля та впізнали на них бахмутський завод Artwinery.

Читати далі

Для вихідців з Бахмутської громади хочуть відкрити побутові центри по всій Україні. В таких осередках бахмутяни зможуть скористатися послугами пральні, швейної майстерні, перукарнею.

Читати далі

Вимушені переселенці з Бахмутської громади, які мають статус пенсіонера зможуть отримати допомогу. Йдеться про продуктові набори для тих, хто мешкає в Одесі. Розповідаємо, куди звертатися.

Читати далі

Бахмут не вперше нівечить війна. Понад 80 років тому місто вже доводилося відновлювати після масштабних боїв. За це взялися майже одразу після звільнення від нацистів. Деякі будівлі зникли назавжди, а щось поступово відбудовували. Згодом з’являлася й нова інфраструктура. Наче фенікс, місто зуміло відродитися, та на це знадобилося чимало років. Як руйнували та відбудовували Бахмут під час і після Другої світової, що про ті часи пам’яють бахмутяни та які є ідеї з відновлення міста після деокупації від росіян — розповідаємо далі. 

Читати далі

Одноразову матеріальну допомогу отримали три родини захисників з Бахмутської громади. Бюджетні кошти передбачили на компенсацію витрат під час поховання загиблих воїнів.

Читати далі

До повномасштабного вторгнення бахмутянка Анастасія Шевченко працювала у кав’ярні, але через російську агресію мусила переїхати до Черкас. У місті дівчина вирішила відкрити власну квіткову кав'ярню на гроші з гранту “єРобота”.

Читати далі

Без купола та чорний всередині — такий вигляд тепер має Храм Усіх Святих у Бахмуті. Релігійна споруда в Центральному парку міста нібито вигоріла зсередини, стверджують росіяни. Проте кадри, які вони виклали зараз, можуть бути застарілими: на них видніється каркас купола, тоді як раніше, восени 2023-го, храм фільмували вже без нього. Докладніше про це — у матеріалі.

Читати далі

Коштом бюджету Бахмутської громади змогли надати допомогу для 60 ВПО. Йдеться про більш як 870 тисяч гривень, які отримали військові, сім’ї загиблих захисників, довгожителі та бахмутяни у скруті.

Читати далі

Російські загарбники опублікували свіжі кадри з центру Бахмута. На світлини потрапив лише невеличкий клаптик району навколо руїн будівлі Бахмутської міської ради. На знімках видно, що за рік окупації пам’ятник геологу зазнав серйозних пошкоджень, а ось скульптура Кіндрата Булавіна не постраждала. Також окупанти показали, що стало з оглядовим колесом, фотозоною з серцями, будівлею філії ДонУЕП та деякими будинками по вулицях Миру та Садовій.

Читати далі

У бюджет Бахмутської громади на 2024 рік заклали гроші на купівлю спецтехніки та джерел резервного живлення. Це, за планами посадовців, може знадобитися для обслуговування об’єктів водопостачання та водовідведення у громаді.

Читати далі

Колишнього “регіонала” затримали при спробі виїхати з України. Наразі чоловікові оголосили підозру за виправдовування збройної агресії Росії та співпрацю з окупантами.

Читати далі

Цьогоріч на реалізацію програми охорони здоров’я Бахмутської громади планують витратити 5 мільйонів 69 тисяч 700 гривень. Це кошти як з місцевого бюджету, так і з державного та інших джерел. Розповідаємо детальніше, які саме статті витрат планують профінансувати, а на які грошей не знайшли. 

Читати далі

Бахмутянка Олена Сидоренко понад 20 років мала перукарню у рідному місті. Згодом до її колективу приєдналася сестра Оксана Петлева. Втім, через повномасштабне вторгнення сестрам довелося виїхати до більш безпечного регіону. Наразі будівля, де була перукарня, знищена російськими окупантами. Але сестри вирішили відновити власний бізнес і відкрили нову перукарню в Полтаві.

Читати далі

Дитинство у зросійщеному регіоні, Голодомор, репресований батько, Друга світова війна та нацистська окупація, голодна юність серед промислових руїн. Таке довелося пройти Олександрі Суярко з Костянтинівки на шляху до повної самореалізації у геологічній науці. Жінка стала відомою геологинею, яка досліджувала надра Донбасу. Вона кілька десятиліть працювала у геологічному тресті у Бахмуті, очолювала там колектив гідрогеологів. Цими днями їй виповнилося б сто років.  

Читати далі

На одному з відео з Бахмута за березень 2024 року росіяни показали рештки кількох загиблих. Опізнати їх неможливо, бо залишились тільки кістки та військова форма. У речах одного з них знайшли паспорт чоловіка, який прописаний у Часовому Ярі. Однак читачі Вільного радіо впізнали чоловіка за документами і розповіли, що він помер у ДТП ще у 2020 році. Журналісти Вільного радіо проаналізували, де саме лежать тіла та чий паспорт знайшли в речах поряд.

Читати далі

Показуємо свіжі кадри з Бахмута. Цього разу російські окупанти показали зруйноване тролейбусне депо, будівлю поліції та розплідник на “Посьолку”. Найдетальніше загарбники показали вулицю Садову, що між бахмутським елеватором та районом Алеї троянд. Ми зберегли кадри, які можуть знадобитися місцевим для оформлення компенсацій за знищене житло.

Читати далі

Бахмутяни у Кропивницькому зможуть побачити проєкт післявоєнної відбудови району рідного міста. Йдеться про декілька вулиць в Бахмуті до межі селища Хромове.

Читати далі

Вулиця “Жаби-мандрівниці”, “Січових Стрільців” та “Друзів” — такі назви запропонували жителі Бахмута для тих вулиць, теперішні назви яких мають російське походження. Проти перейменування висловились близько десятка людей. Ще сотні учасників онлайн- та офлайн-опитувань запропонували різні ідеї. Для деяких вулиць придумали по п’ять-шість варіантів нових назв. Розповідаємо, як пройшли обговорення та які назви вулиць придумали жителі міста.

Читати далі

Цьогоріч з бюджету Бахмутської громади на поховання ветеранів війни планують виділити понад 400 тисяч. Витрати на це зможуть компенсувати 30 сім'ям. Крім того, у міському бюджеті знайшлися гроші на спорудження надгробків для загиблих ветеранів-бахмутян.

Читати далі

Бахмутяни в Дніпрі матимуть можливість ознайомитись з проєктом відбудови мікрорайону “Ювілейний” у Бахмуті та запитати про все, що цікавить у цьому проєкті.

Читати далі
Останні новини за темою "Бахмут"