Підтримати
Міська рада розгляне петицію про перейменування однієї з вулиць Бахмута на честь Артема Мирошниченка
Фото з відкритих джерел

Петиція про перейменування однієї з вулиць Бахмута на честь Артема Мирошниченка набрала навіть більше голосів, ніж вимагається. Змінити пропонують назву вулиці, на якій побили бахмутського активіста – вулиці Горького. Тепер вирішуватимуть депутати. 

 

Для того, щоб пропозицію перейменувати вулицю розглянули представники міської влади, потрібно було зібрати 250 голосів. А станом на 24 грудня їх набралося навіть більше – 255. Цього вистачає, щоб електронну петицію розглянули у міськраді.

“Щойно петиція набирає необхідну кількість голосів, а вона вже набрала цю кількість, ми починаємо процедуру розгляду. З 26 грудня починаються 10 робочих днів для її розгляду міською радою і для того, щоб нам потім остаточно прийняти рішення і дати відповідь заявникам”, – розповіла Вільному радіо головна спеціалістка у роботі зі зверненнями громадян Бахмутської міської ради Тетяна Ягупова.

Зазначимо, петицію про перейменування однієї з бахмутських вулиць створили 11 грудня. Авторка петиції правозахисниця Оксана Болотюк пояснює, що вулицю необхідно перейменувати з кількох причин. По-перше, саме на цій вулиці на Артема скоїли напад двоє неповнолітніх хлопців. По-друге, Мирошниченко мав тверду громадянську позицію і брав активну участь у житті міста.

Нагадаємо, ввечері 29 листопада на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили в мікрорайоні, де він мешкав. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі. 5 грудня Артем Мирошниченко помер.

Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола Барабаш й 17-річний Олександр Баришок — наздогнали чоловіка на вулиці та почали його бити. Їх знайшли та затримали на наступний день після нападу. На час слідства обидва хлопці будуть у СІЗО.

Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.

Читайте також:


Завантажити ще...