В Бахмуті школа №10 хоче закупити світильники за кошти Бюджету участі, хоча в минулому році вже отримали майже 500 ламп
Фото з відкритих джерел

21 січня Бахмутська міська рада оголосила про старт голосування за проекти Бюджету участі-2019. Серед пропозицій — облаштування  дитячих майданчиків, створення сенсорної кімнати, та встановлення світлодіодних ламп у ЗОШ №10. І це при тому, що в 2018 році з міського бюджету вже витратили майже 30 тис гривень на купівлю енергоощадних світильників в цю школу. 

 

Пропозицію встановити в актовій залі та холі ЗОШ №10 світильники на Бюджет участі подала директорка навчального закладу Наталія Дроздова. На реалізацію просять 24 тисячі гривень. За ці гроші мають замінити люмінесцентні світильники, строк експлуатації яких закінчується, на світлодіодні.

В Бахмуті школа №10 хоче закупити світильники за кошти Бюджету участі

В плані проекту закупити 45 світильників, демонтувати люмінесцентні лампи та встановити світлодіодні. Також запланували і презентацію проекту.

“Доцільність цього проекту зумовлена тим, що на сьогоднішній день ті світлові прибори, які знаходяться в актовій залі та холі не задовольняють потреби ні за часом, ні за вимогами енергоефективності і сучасності. Тому є потреба замінити ці світильники”, — прокоментувала директорка школи Наталя Дроздова.

Але, як вказано в розрахунках ЗОШ №10 (які Вільному радіо надали у відповідь на інформаційний запит) в 2018 році в школу вже придбали 435 одиниць енергоощадних ламп. На це з бюджету міста витратили 29 тисяч 600 грн.

“Ці лампи застосовуються в приміщеннях класних кімнат, і вони на сьогоднішній день не всі задіяні, тому що використовуємо за потребою”, — розповіла у коментарі Вільному радіо Дроздова.

Всього на фінансування від Бюджету участі претендують 30 проектів на загальну суму понад мільйон гривень, але фінансування передбачає 500 тис грн загалом, і не більш як по 100 тис грн на один проект.

Зазначимо, Наталія Дроздова входить у конкурсну комісію із визначення переможців “Бюджету участі”. За її проект колеги жінки будуть голосувати без участі директорки.

Пропозиції наразі є за такими напрямками:

  • Безпека — 1 проект;
  • Енергозбереження — 1 проект;
  • Комунальне господарство — 9 проектів;
  • Культура та туризм — 4 проекти;
  • Навколишнє середовище — 2 проекти;
  • Освіта — 2 проекти;
  • Охорона здоров’я — 6 проектів;
  • Соціальний захист — 1 проект;
  • Спорт — 2 проекти;
  • Телекомунікації та ІТ — 2 проекти.

Переглянути повний перелік та проголосувати можна тут.

Нагадаємо, цьогоріч для ініціативних проектів від бахмутян міська рада виділила півмільйона. Таке рішення на 123-й сесії міськради підтримали 38 депутатів.

«Бюджет участі» — це проект, направлений на активізацію місцевого населення. Він надає можливість самостійно розв’язувати проблеми громади за бюджетні кошти.  

Одним із останніх вдало реалізованих проектів є “ІнфоТочка” — карта важливих соціальних об’єктів міста на автостанції, автовокзалі та залізничному вокзалі. Її підготував волонтер вільного простору “МайстернЯ” Михайло Дідунов. За “ІнфоТочку” проголосували майже 800 людей. Крім того, в рамках “Бюджету участі” наприкінці вересня оновили кабінет для вагітних. Проект полягав у створенні максимально комфортних умов для вагітних жінок та пацієнток в маніпуляційному кабінеті, а також у покращенні умов праці для медичного персоналу.


Завантажити ще...